Koncert ,,NIEZAPOMNIANE MELODIE WIEDNIA”

Nasi wspaniali artyści przeniosą Państwa w krainę radości i wielkich wzruszeń. Cudowny świat operetki przepełni spotkanie z melodiami Wiednia. Wspaniałe suknie, panie uwodzące panów, namiętność, flirty, pocałunki… Przepiękne głosy… Przepiękny koncert. Muzyka, związana z naddunajską stolicą, zwłaszcza ta przełomu wieków XIX i XX nieodmiennie nas porywa i zachwyca. Jak to się stało, że Wiedeń wytworzył wokół siebie tak niepowtarzalną, niezwykłą aurę muzyczną? Tajemnica tkwi w złożoności stylistycznej tej muzyki, bo znajdujemy w niej elementy zarówno włoskiej kantyleny, jak i madziarskiej witalności, słowiańskiego sentymentalizmu i wiedeńskiej wytworności, elegancji , trudnego do nazwania wiedeńskiego esprit.

Jednak przede wszystkim wytłumaczenia tego zjawiska należy szukać w samej naturze Wiedeńczyków, którzy nigdy nie tracili kontaktu z muzyką. Nawet w czasach klęsk i pożogi nie lubili się zbyt długo smucić, zawsze oczekując od swoich twórców muzyki lekkiej i przyjemnej w najlepszym artystycznym ujęciu.

Muzyczna atmosfera Wiednia oddziaływała na przełomie XIX i XX wieku na twórców całej Europy – przeważnie Czechów, Węgrów, Francuzów, Niemców oraz kompozytorów innych nacji.

Kompozytorzy meldowali się w Wiedniu, którego teatry stawały się z czasem ich domem a oni zdobywali uznanie i miłość publiczności tworząc „muzyczny klan” wypowiadający się w swojej sztuce w jednolitym wiedeńskim stylu. Ośmielając się przypuszczać, że sympatie muzyczne naszej wspanialej, współczesnej publiczności nie odbiegają daleko od tych sprzed wieku, proponujemy na ten wieczór koncert w wykonaniu znakomitych artystów scen muzycznych Łodzi, Warszawy i Karagandy.

Koncert jest złożony z najpopularniejszych utworów wiedeńskich kompozytorów, od upajających walców Johanna Straussa po pieśni, arie i duety twórców wesołego teatru muzycznego oraz wirtuozowskie miniatury skrzypcowe. „NIEZAPOMNIANE MELODIE WIEDNIA” – ten repertuar jest gwarancją satysfakcji widzów! Serdecznie zapraszamy!

Wykonawcy:

Jolanta Bobras – sopran,

Anna Kutkowska-Kass – sopran koloraturowy,

Emilia Klimczak – sopran,

Darek Pietrzykowski – tenor.

Wykonawcy wystąpią z towarzyszeniem zespołu ukraińskiego pianisty związanego z Teatrem Wielkim w Łodzi Marcin Werner .

Marcin Werner – fortepian, kierownictwo muzyczne.

Kamil Zawadzki- skrzypce,

Robert Stefański – klarnet.

Prowadzenie koncertu: dziennikarka radiowa – Krystyna Pietranek-Kulis.

Nasi Artyści występują w największych polskich i światowych salach koncertowych. Jak mawiał Bogusław Kaczyński: „Ten repertuar oraz jego wykonanie jest gwarancją satysfakcji widzów.” Przeżyją Państwo wieczór pełen magii, wzruszeń i radości. Po koncercie spotkanie z Artystami, rozmowy, wspólne zdjęcia, podpisywanie płyt!!! Gwarantujemy niezapomniane wspomnienia z wieczornej gali, które pozostaną we wspomnieniach na długo. Zapraszamy fanów dobrej muzyki.

Czas trwania koncertu  120 minut.

Koncert przeprowadzony zostanie z obowiązującymi regułami sanitarnymi.

Zapraszam, Agencja Artystyczna FORTE – Krzysztof Piotr Pałasz

tel. 509 414 666

 

 

 

10 stycznia  2024 , godzina. 17:00

 Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

ul. Nadwodna 1

bilety do nabycia pod numerem telefonu tel. 509 414 666

oraz online na stronach

kupbilecik.pl

i

biletyna.pl

Bilety do nabycia również w sekretariacie domu kultury telefon 25 682 20 51