Pogoń Siedlce wygrała XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza. Na podium stanęły także dwie drużyny Wilgi Garwolin. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy został Karol Król.
W ostatni weekend odbył się Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza. To największe piłkarskie wydarzenie, które co roku ściąga do Garwolina młodych zawodników z całej Polski. Przez 18 lat trwania turnieju wzięło w nim udział ponad 100 drużyn i przeszło 1000 piłkarzy. Wielu z nich właśnie tutaj stawiało pierwsze kroki na turniejach i rozpoczęło swoją zawodową karierę.
Tym razem o puchar i tytuł najlepszej drużyny walczyli młodzi piłkarze z rocznika 2012. W związku z pandemią koronawirusa i obowiązującymi ograniczeniami tegoroczna XVIII edycja turnieju odbyła się w nieco zmienionej formule. Turniej rozstał rozegrany jednego dnia w sobotę 12 grudnia, ale za to na dwóch obiektach. Mecze grupy I rozegrano w hali sportowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przy ul. Żwirki i Wigury 16, a mecze grupy II – w hali sportowej przy ul. Korczaka 10. Wszystkie mecze o miejsca w klasyfikacji generalnej odbyły w hali CSiK.
Rywalizacja pomiędzy młodymi zawodnikami była zacięta i trwała do ostatnich sekund spotkań. Zwycięzcą XVIII edycji turnieju została Pogoń Siedlce. Świetnie zaprezentowali się gospodarze. Drugiej miejsce zajęła Wilga Garwolin I, a na najniższym stopniu podium stanęła druga drużyna Wilgi Garwolin.
Na boiskach zagrały także drużyny: Radomiak Radom, Hutnik Kraków, Korona Kielce I, Korona Kielce II, Hetman Zamość.
Nagrody drużynom wręczyli: burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Garwolina Andrzej Ostolski, starosta garwoliński Mirosław Walicki, prezes GKS Wilga Garwolin Waldemar Mrugała, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol oraz córka zmarłego Jana Piesiewicza – Grażyna Kotlarska.
Turniej nosi imię Jana Piesiewicza – człowieka, który aktywnie uczestniczył w życiu Garwolina i zawsze dokładał wszelkich starań, by rozwijać swoją małą ojczyznę. Aktywność społeczną rozpoczął w komitetach obywatelskich, był przewodniczącym komisji rozwoju gospodarczego miasta, a w drugiej kadencji przewodniczącym rady. Przyczynił się do rozbudowy szpitala i budowy hali sportowej. Mieszkańcy Garwolina pamiętają go jako osobę, która nigdy nie odmawiała pomocy i starała się działać dla dobra miasta. Rok po śmierci Jana Piesiewicza pracownik samorządowy Dariusz Zając wyszedł z inicjatywą stworzenia turnieju.