Zobacz „Leśne ścieżki” w Galerii Kotłownia

Wakacyjną porą Galeria Kotłownia poleca się z kolejnym wernisażem. W piątek, 10 lipca o godzinie 18:00 otwarcie nowej wystawy fotograficznej pt. „Leśne ścieżki”. Swoje prace zaprezentuje Ewelina Gańczorz. Podczas wernisażu będzie można nie tylko podziwiać wspaniałe przyrodnicze fotografie, ale także porozmawiać z samą artystką.

Około 100 fotografii o różnych formatach zawiśnie wkrótce na ścianach galerii Centrum Sportu i Kultury. Ewelina Gańczorz w swoich pracach pokazuje to, co kocha najbardziej – las i jego życie: rośliny, zwierzęta, piękne widoki. Artystka urodziła się w 1982 roku w  Nałęczowie. Tam spędziła dzieciństwo i młodość. Ukończyła Wydział Leśny Akademii Rolniczej w Poznaniu. Po studiach, podążając za swoimi marzeniami o życiu w lesie i marzeniami męża o życiu w górach, zamieszkała w magicznym Beskidzie Żywieckim. Od 2006 roku jest zawodowo związana z Nadleśnictwem Ujsoły. Obecnie jest leśniczym na zachodnich stokach pięknej góry Wielkiej Rycerzowej. Amatorsko fotografią zajmuje się od szkoły podstawowej. Poza tym zajmuje się  także rękodziełem – tworzy z wełny na drutach i szydełku oraz zatapia rośliny w żywicy, tworząc niepowtarzalną leśną biżuterię – sklepik internetowy www.forestpaths.pl. Jej prace na co dzień można oglądać na portalach społecznościowych Facebook i Instagram na profilu zatytułowanym „Leśne ścieżki”. Czytaj dalej

Rusza „Lato w mieście”. #GoSummer!

Wakacje w pełni, a wraz z nimi oferta zajęć Centrum Sportu i Kultury. W nieco zmienionej formie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, w mniejszych grupach, ale za to z wielką energią i mnóstwem pomysłów 6 lipca rozpocznie się akcja „Lato w mieście”.

W tegorocznej akcji „Lato w mieście” będzie okazja do rozwijania swoich talentów i pobudzenia wyobraźni, do aktywnego i radosnego spędzania czasu. Oprócz warsztatów twórczych będzie także okazja, żeby wskoczyć do wody, a także obejrzeć film na dużym ekranie.

WARSZTATY Z WYOBRAŹNIĄ

Pan Maluśkiewicz i Rzepka

Wakacje to doskonały czas na książkowe wariacje. We wtorki odbywać się będą warsztaty, których punktem wyjścia będą klasyczne utwory dla dzieci Juliana Tuwima. Uczestnicy pochylą się nad jego maleńkim światem Pana Maluśkiewicza, a nawet skonstruują małą łódkę. Dzieci dołączą się też do wyciągania zasadzonej w ogrodzie rzepki z wiersza „Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie”. Wraz z babcią, Mruczkiem, wnuczkiem, żabką i innymi dowiedzą się, co wydarzy się dalej. Takie atrakcje czekają na najmłodszych 7 i 14 lipca. Czytaj dalej

Triathlon w Garwolinie – jeden z pierwszych w tym roku

Ponad 120 osób wzięło udział w tegorocznej VII edycji Triathlonu Garwolińskiego. Impreza w tym roku cieszyła się rekordową popularnością. Na starcie pojawili się czołowi polscy zawodnicy oraz znany dziennikarz Maciej Dowbor. Z dystansem sprint świetnie poradzili sobie także triathloniści z powiatu garwolińskiego.

Triathlon Garwoliński to wydarzenie, które od 7 lat przyciąga do Garwolina zawodników z różnych zakątków Polski. W tym roku wydarzenie cieszyło się rekordową popularnością. W związku z pandemią koronawirusa, wiele zawodów odwołano. Triathlon w Garwolinie był jedną z pierwszych tego typu imprez, które w tym roku odbyły się w Polsce.

W czerwcowe sobotnie przedpołudnie zawodnicy pokonali 750 metrów, płynąc, 20 km, jadąc na rowerze i 5 km, biegnąc. Na starcie zawodów stanęło ponad 120 osób. Wśród nich czołowi polscy zawodnicy tej dyscypliny – Paweł Młodzikowski, Zuzia Sudak, Alicja Pyszka-Bazan czy Paulina Klimas. Czytaj dalej

INFORMACJA CSIK GARWOLIN

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie informuje, że zgodnie z decyzją Rządu R.P. oraz wytycznymi Ministra Sportu, od 18 maja 2020 dopuszcza do użytku następujące obiekty sportowe:

Stadion Miejski, ul. Sportowa 34
Hala Sportowa, Al. Żwirki i Wigury 16
Sale gimnastyczne / hala sportowa, pływalnia/
Boisko wielofunkcyjne ul. Stacyjna
Boisko wielofunkcyjne ul. Słowackiego
Boisko ,,Orlik 2012” Al. Legionów 21

Boiska udostępnione zostaną wg Regulaminów, opracowanych na czas trwania pandemii COVID – 19. Regulaminy dostępne na stronach internetowych Urzędu Miasta w Garwolinie, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz na poszczególnych obiektach

sala gimnastyczna – regulamin

obiekty sportowe stadion miejski – regulamin

hala sportowa – regulamin

boiska sportowe – regulamin 

Kino „Wilga” drugie w Polsce

Ponad tysiąc seansów, 94 tys. widzów, wzrost frekwencji o ponad 15 proc. i średnio 91 osób na seansie. Te zeszłoroczne wyniki sprawiły, że Kino „Wilga” dwukrotnie zajęło 2. miejsce wśród kin w Polsce. Wśród dobrych informacji jest także to, że wkrótce w kinie kolejne zmiany. Już nie trzeba będzie drukować biletów, a w bufecie na widzów będą czekały kawa, herbata, popcorn karmelowy i wata cukrowa.

Na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego portal www.boxoffice-bozg.pl opracował wyniki, jakie osiągnęło 20 najlepszych pod względem widowni kin, które posiadają jedną lub dwie sale projekcyjne i są jedynymi kinami w swoich miastach w roku 2019. W tym rankingu Kino „Wilga” zajmuje 7 miejsce, ale wśród kin jednosalowych jest na drugiej pozycji. Czytaj dalej

Drodzy widzowie!

 

Drodzy widzowie!
Jeśli lubicie Kino ”Wilga” i zechcielibyście nas wesprzeć, i wrócić do nas po przerwie, a jednocześnie sprawić prezent sobie lub bliskiej osobie, to zachęcamy Was do zakupu bezterminowego e-biletu w cenie 16zł.
E-bilet do wykorzystania na dowolny seans filmowy do końca 2020 roku (nie dotyczy Kina w szpilkach).
W jaki sposób możecie przyłączyć się do akcji? To proste!
Wchodzimy na stronę http://www.wspieramy-kina.pl/ wybieramy z listy Kino „Wilga” i kupujemy dowolną liczbę biletów.
Kupienie otwartego e-biletu nie tylko daje Kinu doraźny zastrzyk finansowy pomagający przetrwać najbliższe miesiące. Będzie to też symboliczny gest wsparcia i lokalnej solidarności.
Jesteśmy przekonani, że razem przetrwamy ciężkie czasy!
Prosimy Was o włączenie się do akcji oraz udostępnienie postu znajomym.

Organizatorem akcji #wspieramypolskiekina jest KinaDs – sponsor wielu wydarzeń w naszym Kinie m.i. „Walentynki”, „Dzień dziecka”, „Mikołajki”, „Kino w szpilkach”.