Koncertowa Jesień – eksplozja dźwięków

Za oknami feeria barw, a u nas jesień będzie wypełniona różnymi odcieniami muzyki. Sprawdźcie nasz muzyczny rozkład jazdy na najbliższe tygodnie!

Tegoroczny cykl „Koncertowa Jesień” rozpoczęliśmy w ostatnią niedzielę orkiestrowymi dźwiękami. Przed nami jeszcze muzyczna podróż w czasie podczas Festiwalu „Piosenka Dekady”, dużo rockowego brzmienia, które zaserwuje nam Wojtek Baduchowski i jego muzyczni przyjaciele, a także powiew młodości, czyli Ola Tudek i Mateusz Biernacki, którzy zaprezentują publiczności to, co im w duszy gra. A już dziś wielkie muzyczne wydarzenie – przedpremierowy pokaz musicalu „Kongo”. Bilety do nabycia w naszym sekretariacie oraz online. Czytaj dalej

Piecuch najwspanialszy! W listopadzie Kapturek na opak

Mali widzowie cyklu „Artystyczne poranki” organizowanego przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie dobrze wiedzą, że teatr niejedno ma imię. W niedzielę obejrzeli wyjątkowy spektakl drewnianych figur, a już w listopadzie czeka na wszystkich pełna humoru i muzyki „Wywrócona bajka o Kapturku”.

– „Artystyczne poranki“ powstały z myślą o naszych najmłodszych odbiorcach oraz ich rodzicach. Comiesięczne spotkania z teatrem, które miały uwrażliwiać najmłodszych na sztukę, edukować i bawić, cieszyły się ogromną popularnością. Pandemia zmusiła nas do zawieszenia realizacji cyklu, ale wracamy pełni nadziei, że znów będziemy mogli spotykać się z teatrem i publicznością – mówi Justyna Dybcio z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

17 października na scenie CSiK wystąpił Teatr Barnaby ze wyjątkowym spektaklem o miłości i odwadze oraz ekologicznym przesłaniu. Mali widzowie mogli obejrzeć bajkę autorstwa znanej czeskiej pisarki Bożeny Nemcowej„ O najwspanialszym Piecuchu.” To historia jednego z trzech synów starego króla, który chce udowodnić ojcu, że jest wartościowym człowiekiem i „coś z niego będzie”. Wyrusza więc na podbój świata na czarodziejskim koniu Totoszu. Przy swoim boku ma zaczarowaną szablę, która pokona każdego potwora. Na swojej drodze napotyka wiele przygód. Mierzy się z niejednym smokiem oraz rozwiązuje liczne zagadki. Czytaj dalej

Muzycznie dla papieża

10 października w całej Polsce obchodziliśmy XXI Dzień Papieski. Z tej okazji w ostatnią niedzielę w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wystąpiła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Dzień Papieski jest obchodzony w Polsce od 2000 roku. „Non abiate paura – Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi” – to hasło przeświecające tegorocznym obchodom. Ta najbardziej chyba znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat, homilii programowej dla kolejnych 27 lat działalności polskiego papieża.

Koncerty Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie z okazji Dnia Papieskiego stały się już tradycją. Co roku w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie gromadzą się wielbiciele orkiestrowych dźwięków. Czytaj dalej

Rubinowe gody – spektakl w CSiK

Czy czterdziesta rocznica ślubu małżeństwa z prowincji może stać się mimowolną okazją do udziału w intrydze na szczytach władz? Tego będzie można się dowiedzieć, oglądając przezabawną komedię teatralną „Rubinowe gody”. Spektakl już 20 października o godz. 19:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, by czterdziestą rocznicę ślubu uczcić inaczej niż wszystkie poprzednie. I z pewnością wspólny weekend dałoby się jakoś przecierpieć, gdyby nie tajemniczy gość spod łóżka oraz portier, który zależność pomiędzy państwem z i spod łóżka definiuje jako erotyczny trójkąt, będący odskocznią od szarej, małżeńskiej codzienności. Czy naszych bohaterów czeka polityczny skandal na szczytach władzy? I kto wyjdzie obronną ręką z sytuacji, która dla wszystkich stron jest niekomfortowa? Czytaj dalej

Tydzień do premiery! Kup bilet na musical „Kongo”

To historia o zawiści, akceptacji i lęku, ale niepozbawiona humoru, energii, a przede wszystkim świetnej muzyki. Na scenie obok między innymi obok Elżbiety Zapendowskiej i Hanny Piasecznej wystąpią wokalistki z Zespołu Szkół Artystycznych w Garwolinie. Wielka premiera 22 października. A 21 października pokaz przedpremierowy, na który można kupić bilety.

„Kongo” to z pozoru prosta historia o grupie młodzieży tworzącej własne przedstawienie oraz towarzyszących im w związku z tym problemom: zawiści, akceptacji, lęku. Z czasem okazuje się jednak, że pod maską buntu, agresji czy eskapizmu kryją się prawdziwe życiowe dramaty, a tytułowe Kongo staje się nie mniej obcym miejscem niż dom najbliższych znajomych. Muzyczną inspirację spektaklu stanowią najnowsze, poprockowe musicale jak „Ghost” czy „Waitress” pokazywane na teatralnych deskach całego świata. „Kongo” to najbardziej palące problemy pokolenia wchodzącego właśnie w dorosłość. To spektakl, który jak w soczewce
skupia największe wyzwania współczesnego świata. Nie zabraknie oczywiście świetnej muzyki, energii i humoru. Czytaj dalej

Kabaret PARANIENORMALNI z programem w Garwolinie !!!

Na pewne rzeczy nie można być przygotowanym. Na przykład na globalną pandemię czy tornado z hormonów piętnastolatka. Dlatego niektóre sytuacje trzeba przeżyć w życiu bez znieczulenia. 15 lat to trudny wiek nastolęctwa, a tyle właśnie kończą Paranienormalni. Co robi 15 latek w obliczu pandemii jeśli jest kabaretem?
Obraca wszystko w żart!

Kiedy nawet lasy zostają zamknięte w artyście budzi się wena.
„Bez znieczulenia’ to najnowszy program kabaretu Paranienormalni, który właśnie rozpoczyna jubileusz swojego 15 lecia. W najnowszym spektaklu nie będzie jednak powrotów do dobrze już znanych skeczów. Widzów zaskoczą zupełnie nowe historie i postaci.

„Bez znieczulenia” to prawie dwie godziny wyśmienitej zabawy i paranienormalnej energii, z której kabaret słynie od lat. Zobaczycie nie tylko mieszankę pandemicznych historii, ale również spotkacie się z tematami, które bliskie są każdemu. Jak nie zwariować we współczesnym świecie ? Jak znaleźć miłość w internecie i zagrać w reklamie z największymi gwiazdami kina ? I najważniejsze. Czy teściowa to też rodzina ? „Bez znieczulenia” to szczepionka na wirus gorszego nastroju.

Czytaj dalej

Spektakl muzyczny ” JUDY ” w Garwolinie !!!

Zapraszam gorąco na spektakl pt.  „JUDY”

Judy Garland, ulubienica Ameryki, zdobywczyni Oscara, Złotego Globa i Grammy. A prywatnie uzależniona od leków i alkoholu, borykająca się z depresją kobieta. Właśnie o tym mniej pozytywnym aspekcie życia opowiada „Judy”.  Swoją karierę rozpoczęła od występów w rodzinnym kinoteatrze. Następnie przyszła pora na siostrzane

trio The Gumm Sisters. Jednak to dopiero wytwórnia Metro-Goldwyn-Mayer zrobiła z niej prawdziwą gwiazdę. Czytaj dalej

Orkiestrowe dźwięki na Dzień Papieski

10 października w całej Polsce obchodziliśmy XXI Dzień Papieski. Z tej okazji Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza w najbliższą niedzielę na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Garwolin.

Dzień Papieski jest obchodzony w Polsce od 2000 roku. „Non abiate paura – Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi” – to hasło przeświecające tegorocznym obchodom. Ta najbardziej chyba znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat, homilii programowej dla kolejnych 27 lat działalności polskiego papieża.

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza wszystkich do udziału w koncercie poświęconym św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie. Kilkudziesięcioosobowy zespół pod batutą Zbigniewa Miętusa wykona pieśni religijne, dedykowane papieżowi i lubiane przez świętego Jana Pawła II, a także kilka utworów muzyki klasycznej. Czytaj dalej