Mateusz Biernacki – Chcę Ci coś powiedzieć

Już 4 grudnia w Centrum Sportu i Kultury kolejna odsłona „Koncertowej jesieni”.  W ramach „Sceny młodych” wystąpi Mateusz Biernacki. Na scenie towarzyszyć mu będą Karolina Zakrzewska i Jan Makulec.

„Chcę Ci coś powiedzieć” – to tytuł recitalu Mateusza Biernackiego – wokalisty młodego pokolenia, absolwenta Best Vocal Studio w Garwolinie, laureata wielu festiwali i autora tekstów. Mateusz od 5 lat występuje na scenie. W przeszłości występował z wieloma zespołami muzycznymi. 4 grudnia, wraz z przyjaciółmi, zaprezentuje publiczności klimatyczny koncert. Czytaj dalej

Fantastyczny Lem i fantastyka Lema, czyli wyniki wystawa i wyniki konkursu ortograficznego

Na górnym holu Centrum Sportu i Kultury od kilku dni prezentuje wystawę „Lem” Narodowego Centrum Kultury. Promuje ona dzieła autora „Bajek robotów” poprzez prace współczesnych artystów, którzy specjalnie dla potrzeb tego projektu zinterpretowali plastycznie dziesięć książek Lema. Wystawa pojawiła się w kontekście organizowanego – z okazji obchodów roku Stanisława Lema – konkursu ortograficznego.

17 listopada uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie ortograficznym na podstawie dyktand Stanisława Lema. Czytaj dalej

Kabaret PARANIENORMALNI z programem w Garwolinie !!!

Na pewne rzeczy nie można być przygotowanym. Na przykład na globalną pandemię czy tornado z hormonów piętnastolatka. Dlatego niektóre sytuacje trzeba przeżyć w życiu bez znieczulenia. 15 lat to trudny wiek nastolęctwa, a tyle właśnie kończą Paranienormalni. Co robi 15 latek w obliczu pandemii jeśli jest kabaretem?
Obraca wszystko w żart!

Kiedy nawet lasy zostają zamknięte w artyście budzi się wena.
„Bez znieczulenia’ to najnowszy program kabaretu Paranienormalni, który właśnie rozpoczyna jubileusz swojego 15 lecia. W najnowszym spektaklu nie będzie jednak powrotów do dobrze już znanych skeczów. Widzów zaskoczą zupełnie nowe historie i postaci.

„Bez znieczulenia” to prawie dwie godziny wyśmienitej zabawy i paranienormalnej energii, z której kabaret słynie od lat. Zobaczycie nie tylko mieszankę pandemicznych historii, ale również spotkacie się z tematami, które bliskie są każdemu. Jak nie zwariować we współczesnym świecie ? Jak znaleźć miłość w internecie i zagrać w reklamie z największymi gwiazdami kina ? I najważniejsze. Czy teściowa to też rodzina ? „Bez znieczulenia” to szczepionka na wirus gorszego nastroju.

Czytaj dalej

Z wizytą w… Kosmosie

Tym razem będzie nieziemsko. Centrum Sportu i Kultury już w najbliższy piątek 26 listopada organizuje dla dzieci wyjazd na wystawę Cosmos Discovery. Powstała ona we współpracy z amerykańską NASA oraz muzeum i centrum edukacyjnym Cosmosphere. „Rakieta” na wystawę ruszy o godzinie 15:30 spod „Garwolanki”, a liczba miejsc na pokładzie jest ściśle określona.

Podczas wystawy uczestnicy poznają historię załogowych lotów kosmicznych od jej początków do obecnych i planowanych misji. Wystawa zawiera setki oryginalnych eksponatów z USA i Rosji, które znajdowały się w kosmosie, unikalną kolekcję skafandrów, prawdziwych modeli statków kosmicznych, promów kosmicznych i rakiet. Czytaj dalej

„Energia” Małgorzaty Walendy

„Energia” tak nazywa się wystawa, na którą Centrum Sportu i Kultury zaprasza 25 listopada o godzinie 18:00 w Galerii Kotłownia. Swoje zdjęcia zaprezentuje Małgorzata Walenda. Będzie to zbiór prac, poprzez które autorka chce pokazać trzy najważniejsze elementy składowe fotografii: ruch, światło i emocje.

Energia światła, energia płynąca z emocji oraz energia ruchu to trzy myśli przewodnie towarzyszą autorce w poszukiwaniu ciekawych kadrów. Czytaj dalej

Tradycja po raz wtóry. Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny

Centrum Sportu i Kultury już po raz 18 zaprasza uczniów szkół z całego powiatu garwolińskiego do udziału w Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym pt. Tradycja II. Konkurs z tradycją w tytule był organizowany już na wiosnę tego roku i dotyczył tradycyjnych ozdób związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

– Tym razem kierowani chęcią przekazania dawnych sposobów ozdabiania domostw oraz przekonani o wartościach wynikających z historii i kultury narodu chcemy zachęcić dzieci i młodzież do poznania tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych: podłaźniczki, światów, pająków, ozdób wiszących i łańcucha – mówi Luiza Kondej-Matusiak, koordynatorka konkursu. Czytaj dalej

To już 5 lat! Jubileusz Klubu Seniora w Garwolinie

Pełni energii, zaangażowani w życie kulturalne miasta, zawsze gotowi do działania i dbający o rozwój i integrację lokalnej społeczności. Tacy są garwolińscy seniorzy, którzy od 5 lat prężnie działają w Klubie Seniora działającym przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

14 listopada 2016 roku, w dniu obchodów Ogólnopolskiego Dnia Seniora, oficjalnie rozpoczął działalność Klub Seniora w Garwolinie.

Dla polityki senioralnej w naszej małej ojczyźnie miało to duże znaczenie, ponieważ utworzono miejsce przyjazne seniorom. Miejsce, w którym mogą czerpać inspiracje do ubogacania swojego życia poprzez kontakty bezpośrednie. Klub to było zmaterializowanie idei pierwszego Przewodniczącego Miejskiej Rady Seniorów – Jana Sprzęczki i pierwszego przewodniczącego klubu – wspomina Grażyna Makulec, przewodnicząca Klubu Seniora w Garwolinie. Czytaj dalej