START SPRZEDAŻY BILETÓW NA „MINIONKI WEJŚCIE GRU”

1 Lipca kino „Wilga” rozpoczeło sprzedaż biletów na film „Minionki wejście Gru”. Już dziś zdobądź bilet na najbardziej wyczekiwaną animację wakacji i poznaj świat Minionków.

Największa animowana seria w historii oraz światowy fenomen pop kultury „Minionki: Wejście Gru” powróci w lipcu 2022r. W kolejnej części jednej z najpopularniejszych animowanych serii poznamy historię o tym, jak złoczyńca nr 1 na świecie poznał Minionki, a potem stworzył najbardziej nikczemną ekipę. Mierzył się z najbardziej niebezpiecznymi przestępcami świata.

Na długo przed tym, jak został panem zła, Gru (głosu w oryginalnej wersji językowej udziela mu nominowany do Oscara® Steve Carell) jest zaledwie 12-letnim chłopcem mieszkającym na przedmieściach w latach 70-tych, pracującym w swojej piwnicy nad planem przejęcia władzy nad światem.

Czytaj dalej

Daniel Juszkowiec zwycięzcą IX Triathlonu Garwolińskiego

94 zawodników wystartowało w IX Triathlonie Garwolińskim, który odbył się w sobotę w Parku Wodnym Mamut. Dystans sprint najlepiej najszybciej pokonał sobie Daniel Juszkowiec z Warszawy. Najlepsi wśród mieszkańców powiatu garwolińskiego byli Łukasz Biernacki i Agnieszka Flont.

750 metrów do przepłynięcia, 20 km na rowerze i 5 km biegu. To zadanie, z którym zmierzyli się uczestnicy IX Triathlonu Garwolińskiego. 25 czerwca o godzinie 10:00 w Parku Wodnym Mamut wystartowała już 9. edycja tego wydarzenia. Na starcie zawodów ustawiło się 94 zawodników  – głównie z Mazowsza i Lubelszczyzny.

Po przepłynięciu 750 metrów, triathloniści wsiedli na rowery i pokonali 20-kilometrową trasę prowadzącą do Huty Garwolińskiej. Na koniec przebiegli 5 km drogami serwisowymi przy obwodnicy Garwolina.

Zwycięzcą tegorocznej edycji został Daniel Juszkowiec z Warszawy, który na mecie znalazł się po 58 minutach i 21 sekundach. Drugi był Maciej Ceberak (58:53). Jako trzecia na metę wbiegła najlepsza z kobiet – Zuzanna Sudak (59:22).

Trzecie miejsce wśród mężczyzn zajął Piotr Saniawa (59:29). Drugie miejsce wśród kobiet wywalczyła Magdalena Sudak (1:01:25), a trzecie – Eleonora Tyndzik (1:06:05).

Świetnie poradzili sobie także zawodnicy z powiatu garwolińskiego. W tym roku wystartowały aż 22 osoby z naszego regionu. Najlepszy był Łukasz Biernacki. Zwycięzca klasyfikacji powiatowej zajął także 7. pozycję w klasyfikacji OPEN i ukończył triathlon z czasem 1:02:43. Drugi w powiecie był Kacper Kirkiewicz (1:12:41), a trzeci – Piotr Konieczny (1:14:47).

Wśród mieszkanek powiatu garwolińskiego triumfowała Agnieszka Flont (1:17:19). Drugie miejsce zajęła Eliza Adamowicz (1:31:24), a trzecie – Julia Nowicka (1:35:09).

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Lechpol właściciela marki Kruger&Matz, a także vouchery od Gabinetu Fizjoterapii Garwolin. Dekoracji zwycięzców dokonali przedstawiciele sponsorów oraz wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Zobacz pełną klasyfikację

Organizatorem Triathlonu Garwolińskiego jest Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie  przy współpracy ze Stowarzyszeniem Truchtacz.pl, Garwolińskim Stowarzyszeniem Kolarskim „Horyzont”, Fundacją Aqua Life i Parkiem Wodnym Mamut.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak i Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Zobacz galerię zdjęć

Minipodróż, maksi przygoda – zapraszamy na wakacyjne wycieczki

Wakacje czas zacząć,  wyjazdy czas zacząć! Centrum Sportu i Kultury już 6 lipca proponuje pierwszą wycieczkę z cyklu: „Minipodróż, maksi przygoda”. Na dobry początek trochę kultury i trochę natury.

6 lipca w środę spod Pływalni Miejskiej „Garwolanka” ruszy wesoły autobus, który podróżnych zawiezie najpierw do Lublina, a następnie do Wojciechowa. Pierwszym przystankiem na trasie będzie Teatr Andersena wraz z przedstawieniem „Z głową chmurach, czyli o żyrafie, która szukała deszczu”. Razem z bohaterami dzieci przeniosą się na afrykańską pustynię, gdzie panuje upał i zwierzętom zaczyna brakować wody. Marzycielska, ale jednocześnie energiczna Żyrafa, nie widząc innego sposobu, wybiera się w pogoń w poszukiwaniu chmur, z których ma spaść deszcz. Ptaki, które władają niebem nad piaszczystym bezkresem, niestety nie dają rady znaleźć najmniejszej nawet chmurki. Sadzawki wysychają jedna po drugiej i zaczyna brakować nadziei… Czytaj dalej

To były piękne dni! Dni Garwolina 2022

Tłumy wielbicieli polskiego rocka zgromadził koncert tegorocznej gwiazdy – zespołu IRA. Do tego występy lokalnych artystów, spektakle teatralne, barwy korowód i zawody sportowe. Dni Garwolina były pełne rozrywki, kulturalnych wzruszeń i emocji sportowych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Główna część obchodów Dni Garwolina odbyła się 19 czerwca. To właśnie w niedzielny wieczór na scenie przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka” zagrała tegoroczna gwiazda – zespół IRA. Publiczność usłyszała wszystkie największe przeboje zespołu, który już od 35 lat gości na polskiej scenie muzycznej. Kultowe piosenki i świetny kontakt z publicznością okazały się doskonałym przepisem na udany koncert.

Wielkie świętowanie rozpoczęło się w niedzielę 19 czerwca rozpocznie o godzinie 10:00 w garwolińskiej kolegiacie uroczystą mszą święta w intencji mieszkańców. Po niej ulicami miasta przeszedł barwy korowód, który zaprowadził uczestników wydarzenia tym razem pod Pływalnię Miejską „Garwolanka”. To właśnie tam odbyło się oficjalne otwarcie dni miasta. Burmistrz Garwolina Marzenie Świeczak towarzyszyli zaproszeni goście – parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu województwa i powiatu. Czytaj dalej

Mazowsze dla Garwolina

W najbliższą nadzielę 26 czerwca o godzinie 17.00 w Garwolinie odbędzie się wyjątkowe artystyczne widowisko, na które serdecznie zapraszają Janina Ewa Orzełowska – członek zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Marzena Świeczak burmistrz miasta Garwolina. Kalejdoskop Barw Polski to flagowy koncert „Mazowsza”, który jest kwintesencją tego, co zespół prezentuje od ponad 7 dekad na scenach świata.

Feeria barw, muzyka budząca niezapomniane wrażenia, śpiew i taniec – wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie! Mazowsze to około 160 artystów, co czyni zespół jednym z największych zespołów pieśni i tańca na świecie. Gdyby Mazowsze chciało pokazać wszystko, co ma w swym repertuarze, artyści musieliby występować przez około 40 godzin bez przerwy! Ponieważ nie jest to możliwe, każdy koncert prezentuje najpiękniejsze tańce, pieśni i kostiumy z wybranych regionów Polski, ukazując różnorodność polskiej kultury ludowej. Czytaj dalej

Zaśpiewany Miron, zaśpiewane Mironowi

Dokładnie w 39. rocznicę śmierci Mirona Białoszewskiego – 17 czerwca ze sceny sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury popłynęły jazzowe melodie na jego cześć. Wszystko to za sprawą koncertu Sashy Strunin „Autoportrety”.

Projekt „Autoportrety” powstał z miłość i fascynacji samej artystki Białoszewskim. Podczas koncertu opowiadała, że Miron jest jej ulubionym poetą, a muzyka jazzowa wydała się jej jak najbardziej adekwatna do jego awangardowej twórczości. Na zakończenie występu Sasha zachęcała do sięgania po poezją, nie tylko Białoszewskiego, ale poezję w ogóle. Skomplikowane teksty Białoszewskiego zaśpiewała z wielką elegancją, polotem i niesamowitą pasją. Czytaj dalej

Wyniki konkursu na szablon kaczki

Zgodnie z obietnicą ogłaszamy zwycięzcę konkursu na wykonanie szablonu kaczki. Nagrodę w postaci smartwatcha oraz gadżetów z Mironem otrzymuje Olga Jałocha uczennica klasy 1b z Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte. Po odbiór nagrody zapraszamy do sekretariatu CSiK przy ulicy Nadwodnej 1 od środy 23 czerwca.
A teraz akcja! Jutro tj. 19.06 wizerunek zwycięskiej kaczki pojawi się w różnych miejscach Garwolina. Włączcie się do zabawy i wrzucajcie do sieci zdjęcie, gdzie znaleźliście naszą kaczkę i hasztag #Garwolin? Dlaczego nie? Czytaj dalej