1 sierpnia 1944. Garwolin pamiętaMY

Zapraszamy do Garwolina na uroczystości upamiętniające 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Zatrzymajmy się o godzinie „W”, aby uczcić pamięć bohaterów wydarzeń 1944 roku.

W poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17:00 zatrzymamy się i oddamy cześć Warszawskim Powstańcom. O godzinie „W” zawyją syreny, po czym delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem AK na skwerze im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. O godz. 17.30 zapraszamy na mszę św. w intencji Ojczyzny oraz poległych i walczących w Powstaniu Warszawskim w Kolegiacie Przemienia Pańskiego w Garwolinie. Czytaj dalej

Lato w pełni! Sprawdź ofertę CSiK na sierpień!

Kolejne przygody w ramach letnich wyjazdów, zajęcia muzyczne, sportowe, ceramika, a także sporo emocji na dużym ekranie. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie poleca się wszystkim dzieciom, które sierpniowy czas spędzą w mieście. Takie wakacje nie muszą być nudne i z CSiK na pewno nie będą!

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie właśnie ogłosiło program sierpniowej odsłony akcji „Lato w mieście”. Dzieci, które najbliższe tygodnie spędzą w Garwolinie i okolicach mogą skorzystać z różnych zajęć i atrakcji.

Ulepimy dziś… z gliny

To materiał niezwykle plastyczny, który pozwala stworzyć niemal wszystko. Jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia. Cieszące się niezmiennym zainteresowaniem zajęcia ceramiki będą odbywały się przez pierwsze dwa tygodnie sierpnia w poniedziałki, wtorki i czwartki w dwóch grupach: pierwsza od 9:30 do 10:45 oraz druga od 11:00 do 12:15. Koszt jednorazowych zajęć to 25 zł. Jeśli ktoś planuje w pracowni ceramiki spędzić więcej czasu, warto kupić karnet. Cena karnetu na 3 spotkania wynosi 65 zł, a na 6 – 120 zł. Na zajęcia można się zapisać w sekretariacie CSiK. Czytaj dalej

Garwolin Mironowi na urodziny – podsumowanie projektu

Został wyśpiewany, oswojony, wytropiony, uwieczniony, a przede wszystkim godnie upamiętniony. Cyklem różnych wydarzeń Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie uczciło rok Mirona Białoszewskiego i 100. rocznicę jego urodzin. Projekt otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tym roku przypada 100. rocznica urodzin Mirona Białoszewskiego. Z  tej okazji Sejmik Województwa Mazowieckiego uznał rok 2022 na Mazowszu rokiem Białoszewskiego. Centrum Sportu i Kultury postanowiło uczcić rok pisarza projektem „Mironowi na urodziny”.

– Cykl wydarzeń związanych z urodzinami Białoszewskiego był bardzo różnorodny. Chcieliśmy pokazać Mirona wielorako, zarówno jako człowieka, jak i literata. Chcieliśmy zwrócić uwagę na różne aspekty jego twórczości, pokazać jak jego dorobek twórczy może być inspirujący i jak bardzo różnie można go interpretować. Proces „oswajania” Mirona był rozpisany na kilka wydarzeń. Niektóre adresowane były typowo do młodych ludzi, inne były spotkaniami otwartymi – mówi Barbara Kupczyk-Mikulska, koordynatorka projektu. Czytaj dalej

START SPRZEDAŻY BILETÓW NA „MINIONKI WEJŚCIE GRU”

1 Lipca kino „Wilga” rozpoczeło sprzedaż biletów na film „Minionki wejście Gru”. Już dziś zdobądź bilet na najbardziej wyczekiwaną animację wakacji i poznaj świat Minionków.

Największa animowana seria w historii oraz światowy fenomen pop kultury „Minionki: Wejście Gru” powróci w lipcu 2022r. W kolejnej części jednej z najpopularniejszych animowanych serii poznamy historię o tym, jak złoczyńca nr 1 na świecie poznał Minionki, a potem stworzył najbardziej nikczemną ekipę. Mierzył się z najbardziej niebezpiecznymi przestępcami świata.

Na długo przed tym, jak został panem zła, Gru (głosu w oryginalnej wersji językowej udziela mu nominowany do Oscara® Steve Carell) jest zaledwie 12-letnim chłopcem mieszkającym na przedmieściach w latach 70-tych, pracującym w swojej piwnicy nad planem przejęcia władzy nad światem.

Czytaj dalej

Daniel Juszkowiec zwycięzcą IX Triathlonu Garwolińskiego

94 zawodników wystartowało w IX Triathlonie Garwolińskim, który odbył się w sobotę w Parku Wodnym Mamut. Dystans sprint najlepiej najszybciej pokonał sobie Daniel Juszkowiec z Warszawy. Najlepsi wśród mieszkańców powiatu garwolińskiego byli Łukasz Biernacki i Agnieszka Flont.

750 metrów do przepłynięcia, 20 km na rowerze i 5 km biegu. To zadanie, z którym zmierzyli się uczestnicy IX Triathlonu Garwolińskiego. 25 czerwca o godzinie 10:00 w Parku Wodnym Mamut wystartowała już 9. edycja tego wydarzenia. Na starcie zawodów ustawiło się 94 zawodników  – głównie z Mazowsza i Lubelszczyzny.

Po przepłynięciu 750 metrów, triathloniści wsiedli na rowery i pokonali 20-kilometrową trasę prowadzącą do Huty Garwolińskiej. Na koniec przebiegli 5 km drogami serwisowymi przy obwodnicy Garwolina.

Zwycięzcą tegorocznej edycji został Daniel Juszkowiec z Warszawy, który na mecie znalazł się po 58 minutach i 21 sekundach. Drugi był Maciej Ceberak (58:53). Jako trzecia na metę wbiegła najlepsza z kobiet – Zuzanna Sudak (59:22).

Trzecie miejsce wśród mężczyzn zajął Piotr Saniawa (59:29). Drugie miejsce wśród kobiet wywalczyła Magdalena Sudak (1:01:25), a trzecie – Eleonora Tyndzik (1:06:05).

Świetnie poradzili sobie także zawodnicy z powiatu garwolińskiego. W tym roku wystartowały aż 22 osoby z naszego regionu. Najlepszy był Łukasz Biernacki. Zwycięzca klasyfikacji powiatowej zajął także 7. pozycję w klasyfikacji OPEN i ukończył triathlon z czasem 1:02:43. Drugi w powiecie był Kacper Kirkiewicz (1:12:41), a trzeci – Piotr Konieczny (1:14:47).

Wśród mieszkanek powiatu garwolińskiego triumfowała Agnieszka Flont (1:17:19). Drugie miejsce zajęła Eliza Adamowicz (1:31:24), a trzecie – Julia Nowicka (1:35:09).

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Lechpol właściciela marki Kruger&Matz, a także vouchery od Gabinetu Fizjoterapii Garwolin. Dekoracji zwycięzców dokonali przedstawiciele sponsorów oraz wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Zobacz pełną klasyfikację

Organizatorem Triathlonu Garwolińskiego jest Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie  przy współpracy ze Stowarzyszeniem Truchtacz.pl, Garwolińskim Stowarzyszeniem Kolarskim „Horyzont”, Fundacją Aqua Life i Parkiem Wodnym Mamut.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak i Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Zobacz galerię zdjęć

Minipodróż, maksi przygoda – zapraszamy na wakacyjne wycieczki

Wakacje czas zacząć,  wyjazdy czas zacząć! Centrum Sportu i Kultury już 6 lipca proponuje pierwszą wycieczkę z cyklu: „Minipodróż, maksi przygoda”. Na dobry początek trochę kultury i trochę natury.

6 lipca w środę spod Pływalni Miejskiej „Garwolanka” ruszy wesoły autobus, który podróżnych zawiezie najpierw do Lublina, a następnie do Wojciechowa. Pierwszym przystankiem na trasie będzie Teatr Andersena wraz z przedstawieniem „Z głową chmurach, czyli o żyrafie, która szukała deszczu”. Razem z bohaterami dzieci przeniosą się na afrykańską pustynię, gdzie panuje upał i zwierzętom zaczyna brakować wody. Marzycielska, ale jednocześnie energiczna Żyrafa, nie widząc innego sposobu, wybiera się w pogoń w poszukiwaniu chmur, z których ma spaść deszcz. Ptaki, które władają niebem nad piaszczystym bezkresem, niestety nie dają rady znaleźć najmniejszej nawet chmurki. Sadzawki wysychają jedna po drugiej i zaczyna brakować nadziei… Czytaj dalej