Święto miłości w francuskim stylu

Romantyczny, stylowy, pełen miłości wieczór piosenki francuskiej już wkrótce w Centrum Sportu i Kultury. To propozycja stworzona wokół święta miłości, czyli Walentynek, ale jak wiadomo miłość niejedno ma imię. Koncert zainteresować może zakochanych w każdym wieku, miłośników Francji i francuskich klimatów, amatorów muzyki i wielbicieli dobrej rozrywki. W czwartek, 16 lutego, wystąpi Yaga Kowalik.

Za sprawą szerokiego repertuaru piosenek francuskich Yaga Kowalik przeniesie uczestników do uroczej Francji: wieża Eiffla, brukowane uliczki Paryża, kasztany sprzedawane na ulicy, bulwary nad Sekwaną pokryte dywanem z liści, zapach perfum, francuski szyk i styl… Czytaj dalej

Ferie zimowe z CSiK

Zajęcia twórcze i sportowe. Filmowe przeboje na dużym ekranie i odkrywanie nowych kierunków podczas wycieczek. Już za chwilę czas zimowego wypoczynku. Najmłodsi mogą go spędzić z Centrum Sportu i Kultury. Zapisy na tegoroczne ferie właśnie wystartowały!

Ferie to czas odpoczynku, ale odpoczynek ma różne oblicza. Dla jednych dzieci to czas intensywnych działań związanych z hobby, dla innych nadrabianie zaległości filmowych, jeszcze inni spełniają się w aktywnościach. Oferta zimowych ferii Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie została pomyślana w ten sposób, by niezależnie od upodobań, każdy znalazł w niej coś dla siebie. Czytaj dalej

Artystyczne oko Garwolina – wystawa fotografii Dariusza Szubińskiego

Fotografie Dariusza Szubińskiego zainaugurują cykl wystaw związanych z obchodami 600-lecia Garwolina. W roku jubileuszowym Centrum Sportu i Kultury chce przede wszystkim pokazać ludzi stąd. Tych, którzy od wielu lat konsekwentnie i z pasją budują historię artystyczną miasta. 10 lutego, w piątek o godzinie 18:00 w Galerii Kotłownia odbędzie się wernisaż z udziałem artysty.

Wielokrotnie nagradzany i doceniany, o imponującej liście wyróżnień, częstokroć widywany z aparatem w ręku, nie tylko podczas ważnych wydarzeń, ale jako tropiciel niezwykłej codzienności – Dariusz Szubiński, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, zaprezentuje swoje prace jako pierwszy, ale nie po raz pierwszy. W naszej przestrzeni ekspozycyjnej był już gościem kilka razy – mówi kustosz Galerii Kotłownia Luiza Kondej- Matusiak. Czytaj dalej

Rekordowy Finał WOŚP w Garwolinie

Jeszcze działają eSkarbonki i do 12 lutego trwają licytacje w serwisie Allegro, ale już wiadomo, że to będzie rekordowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Garwolinie. Podczas wczorajszej ulicznej kwesty wolontariusze sztabu działającego przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zebrali blisko 86 tys. zł.

Nie było łatwo, bo pogoda nie rozpieszczała. Zimny wiatr dawał się we znaki wolontariuszom, ale ich nie zniechęcił. – Wszystkim naszym małym i dużym wolontariuszom dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie w tegoroczną kwestę, bo dzięki nim możemy grać w tej orkiestrze. Równie mocno dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy otworzyli swoje serca i portfele. Wielka hojność darczyńców i sumienna praca wolontariuszy sprawiła, że Garwolin znów przekaże swoją cegiełkę Fundacji WOŚP. I już wiemy, że będzie ona rekordowa – mówi Justyna Dybcio, szef sztabu działającego przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Czytaj dalej

Gramy, licytujemy, pomagamy! Garwolin gra z WOŚP

Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! To hasła tegorocznego 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już w najbliższą niedzielę orkiestra zagra na całym świecie – także w Garwolinie. Licytacje już wystartowały, można też wpłacać datki do sztabowej eSkarbonki, a w niedzielę na ulice wyjdzie ponad 50 wolontariuszy, którzy będą kwestować na rzecz fundacji.

Wszystkie pieniądze zebrane w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przekazane na walkę z sepsą. Dlaczego?
– Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów – informuje Fundacja WOŚP. Czytaj dalej

Uskrzydlone kobiety

W grudniu zakończył się projekt „MamyTo” w ramach programu dotacyjnego „Skrzydła dla Mamy” Fundacji BGK. Centrum Sportu i Kultury po raz drugi było beneficjentem tego programu. Z warsztatów, szkoleń i spotkań skorzystało 12 mam.

Realizacja programu rozpoczęła się we wrześniu. Na samym początku odbyła się sesja zdjęciowa uczestniczek. Jej efektem było powstanie wystawy plenerowej, która następnie przez cały czas trwania projektu była eksponowana w przestrzeni miejskiej. W ten sposób społeczność lokalna mogła poznać skrzydlate mamy. Fotografie wykonał Dariusz Szubiński.

Trzymiesięczny okres realizacji projektu wypełniły cykliczne zajęcia z ceramiki, fitnessu i pozytywnej dyscypliny. Każdy z tych bloków zajęciowych miał na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości mam, odkrycie swojego potencjału twórczego, uporządkowanie w kwestii funkcjonowania domu oraz poprawę zdrowia i kondycji. Czytaj dalej

„W to mi graj!” – kolejny „Artystyczny poranek”

Familijny musical oparty na wierszach Fredry, Mickiewicza i Słowackiego to kolejna propozycja Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie w ramach cyklu „Artystyczne poranki”. 5 lutego na garwolińskiej scenie wystąpi warszawski Teatr Itakzagramy. Bilety już w sprzedaży!

 „Paweł i Gaweł w jednym stali domu…” – któż z nas nie zna tego wiersza Aleksandra Fredry, tak samo jak i opowieści o psotnej małpie, która postanowiła wziąć kąpiel. Wszyscy pamiętamy, że zarówno dla małpy, jak i dla dwójki niezgodnych sąsiadów zakończyło się to potopem.

Ale co było potem? I co by było gdyby to właśnie przez wybryki małpki, przez dom zamieszkiwany przez spokojnego Pawła i rozbrykanego Gawła przeszła powódź? Ktoś to musi przecież posprzątać! Tak więc cała trójka, mimo wzajemnych niechęci, wspomagana przez właścicielkę owego domu, zakasuje rękawy i wspólnie zabiera się do pracy, którą jednak ciężko będzie nazwać zwyczajnym sprzątaniem. Czytaj dalej

Czas dla babci i dziadka z CSiK

Już w ten weekend dwa wyjątkowe święta. Co najlepiej podarować babciom i dziadkom z okazji ich święta? Oczywiście wspólnie spędzony czas! Centrum Sportu i Kultury zaprasza na spektakl Teatru O!Mamy, a Pływalnia Miejska „Garwolanka” poleca promocyjne wyjście na basen!

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia – Dzień Dziadka. Z tej okazji Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przygotowało specjalną ofertę, dzięki której wszystkim babciom i dziadkom można oferować to, co najcenniejsze – wspólnie spędzony czas. I co najważniejsze – to propozycja dla wszystkich bez względu na wiek.

W niedzielę, 22 stycznia, o godzinie 10:30 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Teatr O!Mamy zaprezentuje spektakl pt. „Żelazne Trzewiczki”. To historia oparta na starej polskiej baśni, którą spisała Hanna Januszewska. Opowieść o zaczarowanej studni, trzech siostrach, księciu zaczarowanym przez złą czarownicę Mościadziką , a przede wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu i niezwyciężonej sile miłości. Spektakl przeznaczony jest dla widzów w każdym wieku. Warto zatopić się w czarodziejski świat baśni, by odnaleźć w nim uniwersalne prawdy i wartości. Wstęp wolny. Czytaj dalej