„Bieg Spadających Liści” – Finał Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

9 października odbędą się finałowe zawody XI Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Jesienny „Bieg Spadających Liści” zakończy tegoroczny cykl i wyłoni laureatów klasyfikacji generalnej. Organizatorzy niezmiennie zapraszają do udziału wszystkich – bez względu na wiek i poziom zaawansowania.

Grand Prix Ziemi Garwolińskiej jest organizowane przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i Stowarzyszenie Truchtacz.pl od 11 lat. Cykl składa się z 4 biegów, które odbywają się zazwyczaj w kwietniu, maju, we wrześniu i w październiku. Podczas każdych zawodów dorośli mają do pokonania 5 km, a dla dzieci i młodzieży są przygotowane biegi na różnych, dostosowanych do ich wieku i możliwości, dystansach. Najlepsi stają na podium i otrzymują pamiątkowe dyplomy. Każdy, kto ukończy bieg, zostaje nagrodzony medalem. Czytaj dalej

Teatr Kultureska znów w Garwolinie! Bilety już w sprzedaży

Po wakacyjnej przerwie do oferty Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie powracają „Artystyczne poranki”. Pierwsze spotkanie ze sztuką dla dzieci i ich opiekunów 2 października. Na scenie wystąpi uwielbiany przez garwolińską publiczność Teatr Kultureska ze swoim najnowszym spektaklem „Ekonolulu”. Bilety już w sprzedaży!

Najnowsza produkcja Teatru Kultureska to interaktywny spektakl dla dzieci o tematyce ekologicznej. – Zabierzemy widzów w podniebną podróż, u której celu czeka wymarzona ekologiczna kraina – Ekonolulu. Zanim jednak tam dotrzemy nauczymy się, jak należy segregować odpady, poznamy zasady zero waste, a także sposoby ochrony powietrza. Po malowniczych drogach można jeździć elektrycznymi samochodami, oczywiście w przerwie od wylegiwania się na plaży i zbijania bączków do słońca. Macie ochotę poznać tę krainę? Ruszcie w podróż z naszymi trzema bocianami! – zachęcają aktorzy Kultureski.

Bocian Bolek, Bocian Bożenka i Bocian Basia to mali wielcy marzyciele. I choć ich bocianie życie jest bardzo uporządkowane, to jednak bociany pragną zmiany! A niesamowite odkrycie, którego dokonuje Bociek Bolek ma szansę spełnić ich największe marzenia. Czy uda im się dotrzeć do wymarzonego Ekonolulu? Jakie przygody czekają ich po drodze? Na widzów czeka masa zabawy, dobrego humoru i pięknej muzyki. Czytaj dalej

„Dożywocie” Fredry na deskach CSiK. Wstęp wolny!

Wybitna klasyka polskiej komedii w tradycyjnym wykonaniu. Już we wrześniu w Centrum Sportu i Kultury będzie można obejrzeć spektakl „Dożywocie” – oparty na jednym z najwybitniejszych dramatów Aleksandra Fredry. Na scenie wystąpi Teatr Klasyki Polskiej. Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na www.csik.garwolin.pl 

To wyjątkowa propozycja dla tych, którzy cenią sobie wybitne dzieła polskiej literatury, a także tradycyjne spektakle teatralne. Z odpowiedzią na te potrzeby spieszy Teatr Klasyki Polskiej.

– Teatr Klasyki Polskiej powstał w celu wypełnienia luki w teatrze polskim, jakim jest brak sceny prezentującej repertuar narodowy. Sceny, która w swym stałym repertuarze, miałaby najwybitniejsze dramaty napisane po polsku. Teatr Klasyki Polskiej studiuje i wystawia najwybitniejsze polskie dramaty oraz adaptacje arcydzieł polskiej literatury dawnej zgodnie z ich literą i duchem, w oparciu o rzetelny warsztat i we współpracy z wybitnymi twórcami teatru. Teatr Klasyki Polskiej – to żywy kontakt z przeszłością, pomagający mądrzej żyć w teraźniejszości i lepiej projektować przyszłość. To język, który kształtuje wrażliwość, odsłania duchowość, uczy samodzielnego i krytycznego myślenia. To wreszcie budowanie tożsamości – poczucia przynależności do wspólnoty i odpowiedzialności za nią – pisze na stronie internetowej teatru prof. Jarosław Gajewski, prezes Fundacji Teatr Klasyki Polskiej. Czytaj dalej

Trzy „Kszesła” dla Rękawiczki

Nagroda dla najlepszego spektaklu oraz wyróżnienie dla reżysera i aktorki. Teatr Rękawiczka wrócił z Żyrardowa z ogromnymi sukcesami!

W dniach 17-18 września w Żyrardowie odbyły się Ogólnopolskie Spotkania Teatralne „Kszesło”. Wydarzenie po raz pierwszy zorganizowano w 1992 roku. Inicjatorem i organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Aktorów i Przyjaciół Teatru 36 zł oraz Mirosław Wasiewicz.

Podczas dwóch dni festiwalu na scenie można było zobaczyć spektakle teatralne biorące udział w konkursie. Odbywały się także koncerty i spotkania.

Teatr Rękawiczka, który podczas festiwalu zaprezentował publiczności i komisji konkursowej spektakl „Lustro”, powrócił z Żyrardowa aż z trzema nagrodami.

Komisja konkursowa nagrodziła wyróżnieniem reżyserkę spektaklu Izabelę Rękawek, a za grę aktorską – Aleksandrę Tudek. Teatr Rękawiczka otrzymał także nagrodę grand prix festiwalu dla najwyżej ocenionego przez jury spektaklu.

Gratulujemy!

Dołącz do nas! Startuje nowy sezon w CSiK!

Nowy rok szkolny, nowe otwarcie i nowe wyzwania. Centrum Sportu i Kultury jest gotowe na spotkania ze swoimi odbiorcami. Oferta na kolejny rok szkolny to zarówno sprawdzone działania, jak i nowe propozycje. Tu, gdzie sport łączy się z kulturą, edukacja z rozrywką, każdy – bez względu na wiek – znajdzie przestrzeń do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Dołącz do nas!

– Mimo trudnego roku i bardzo zmiennych warunków funkcjonowania jesteśmy gotowi na kolejny sezon. Dostajemy wiele sygnałów, że nasze działania są ważne, potrzebne, ale także bardzo ciekawe. Budując tegoroczną ofertę staraliśmy się jak najbardziej dopasować ją do potrzeb naszych dotychczasowych odbiorców. Mamy wiele informacji zwrotnych, na podstawie których ulepszamy dotychczasowe działania. Nieustannie jesteśmy także nastawieni i zdeterminowani do pozyskiwania nowych klientów. Liczymy, że propozycje na rok 2022/2023 znajdą uznanie w oczach mieszkańców miasta i powiatu – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury. Czytaj dalej

„Akt równoległy” Teatru Capitol – darmowy spektakl w CSiK

To wyjątkowa okazja, by zobaczyć na scenie aktorów znanych ze szklanego ekranu w spektaklu w reżyserii Olafa Lubaszenki. I to zupełnie za darmo! Wszystko w ramach współpracy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie z Teatrem Capitol. „Akt równoległy” będzie można obejrzeć 24 września. Wystarczy zarezerwować sobie miejsce na stronie internetowej.

Perfekcyjny pomysł na spędzenie pikantnego weekendu bez małżeńskiej rutyny. Mały hotelik na peryferiach, do którego nie trafi z pewnością nikt znajomy. Przytulny pokoik, zmrożony szampan, rozpaleni namiętnością młodzi kochankowie… A jednak cały misterny plan niespodziewanie zaczyna się sypać mimo rozpaczliwych wysiłków ekscentrycznego recepcjonisty. Jak zakończy się ta hotelowa historia? Komu pierwszemu zabraknie pomysłów na „słodkie kłamstewka”? Przekonajcie się Państwo sami! Czytaj dalej

Stop agresji! Nakręć film i wygraj nagrody!

Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Avon Operations Polska, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Kino Wilga ogłaszają kolejną edycję konkursu pod hasłem „Stop przemocy rówieśniczej, stop agresji wobec innych”. Patronami przedsięwzięcia są Starostwo Powiatowe w Garwolinie i Urząd Miasta Garwolin.

Jeśli jesteś uczniem klasy VI-VIII lub uczniem szkoły ponadpodstawowej z powiatu garwolińskiego i jesteś zainteresowany profilaktyką społeczną, a w szczególności tematem przeciwdziałania przemocy rówieśniczej i krzywdzeniu innych ludzi – zgłoś swój udział w konkursie: Czytaj dalej

Konferencja „Pomoc dziecku pokrzywdzonemu”

Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Avon Cosmetics Polska przygotowują konferencję pn. „Pomoc dziecku krzywdzonemu”, poświęconą zjawisku przemocy w rodzinie i działaniom zmierzającym do jego ograniczenia. Wydarzenie, zaplanowane na 4 października 2022r. w godzinach 8:30-12:00, odbędzie się w sali widowiskowej CSiK w Garwolinie. Zapraszamy do udziału.

Konferencja skierowana jest do specjalistów, zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, a zatem do policjantów, pedagogów, psychologów, nauczycieli, pielęgniarek szkolnych,  pracowników ośrodków pomocy społecznej, asystentów rodzin, koordynatorów pieczy zastępczej, kuratorów sądowych. Czytaj dalej