Byliśmy (z) Mistrzami

Maja Mazek, Marysia Mucha, Weronika Makulec, Julia Przybysz i Samanta Mielnik to laureatki konkursu plastycznego „Tak to widzę” organizowanego przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac, ich ilustracje okazały się najlepsze.

W lutym Centrum Sportu i Kultury gościło u siebie wystawę zatytułowaną „Mistrzowie Ilustracji”. Była to ekspozycja prezentująca wybitne postaci z historii polskiej ilustracji książkowej, takie jak: Marcin Szancer, Zbigniew Lengren czy Gadoś.  Plansze nie tylko przedstawiały ilustracje autorów, ale także w sposób przystępny podawały fakty z życia twórców: czasem śmieszne, kiedy indziej zaskakujące – kto świetnie przyrządzał ślimaki, kto o mały włos nie został aptekarzem, komu oceny z plastyki nie przysparzały chwały.

Wystawa „Mistrzowie Ilustracji” jest doskonałym przykładem promowania czytelnictwa i kształtowania wrażliwości estetycznej u dzieci i młodzieży. Idący tym tropem, Centrum Sportu i Kultury zorganizowało konkurs plastyczny „Tak to widzę” na ilustrację do dowolnie wybranej książki czy wiersza. Technika wykonania prac była dowolna, a podział na kategorie wiekowe obejmował 4 grupy. W grupie najstarszej (szkoły średnie) część prac była wykonana jako grafiki komputerowe. W młodszych kręgach królowały rysunki robione ręcznie. Jury wskazało zwycięzców w każdej kategorii. Nagrodami były książki z Wydawnictwa Dwie Siostry m.in. z serii „Mistrzowie Ilustracji”.

Laureatami konkursu zostali:

·         w  kategorii klas 1-3 – Marysia Mucha ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie

·         w kategorii klas 4-6 – Weronika Makulec ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie

·         w  kategorii klas 7-8 – Julia Przybysz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie

·         w  kategorii szkół średnich – Samanta Mielnik z Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie

Jury postanowiło przyznać jeszcze jedno wyróżnienie dla Mai Mazek.