„Do kraju tego” –  konkurs plastyczny – PRZEDŁUŻONY TERMIN SKŁADANIA PRAC

Norwid, ojczyzna, niepodległość – ciąg wyrazów, które pasują do siebie, wzajemnie się uzupełniają i dopełniają. Z okazji obchodów roku Cypriana Kamila Norwida Centrum Sportu i Kultury ogłasza konkurs plastyczny na ilustrację do wybranego wiersza poety o tematyce patriotycznej. UWAGA! Na wyraźną prośbę placówek przedłużyliśmy termin zgłoszeń do  końca listopada 2021, tj. do 30.11 włączenie. „Do kraju tego” to konkurs adresowany do dzieci i młodzieży z garwolińskich szkół. – Chcemy, by dzięki tej aktywności zapoznały się z twórczością Norwida, ale także osobiście się z nią zmierzyły. Zadanie ilustracji do utworu poetyckiego nie jest najłatwiejsze, ale mamy pewność, że młodzi ludzie dzięki swojej wyobraźni, wiedzy i wrażliwości poradzą sobie z tematem – mówi Luiza Kondej-Matusiak z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, koordynator konkursu.

CSiK świadomie konkurs o Norwidzie zaplanowało na listopad. Zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości jest dobrym punktem połączenia twórczości poety i wartości patriotycznych.

Prace można nadsyłać do 30 listopada włącznie. Dzień później tj. 1 grudnia zbierze się jury, by je oceniać. CSiK skontaktuje się ze zwycięzcami i poda za pomocą swojej strony oraz kanałów społecznościowych termin odbierania nagród.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia