Głosuj i wybierz Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2019

Po raz kolejny wybieramy Sportowca Powiatu Garwolińskiego. O tytuł najlepszego zawodnika 2019 roku reprezentującego nasz powiat na sportowych arenach powalczy 6 kandydatów. Głosowanie startuje dziś i potrwa do 16 lutego. Zwycięzcę plebiscytu poznamy 22 lutego podczas Balu Mistrzów Sportu, który odbędzie się w Hotelu Sulbin.

Ciężko trenują, stratują w zawodach regionalnych, ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych, reprezentując powiat garwoliński i przynosząc mu niejednokrotnie ogromną sławę. Teraz czas, żeby spośród nich wybrać tego najlepszego. Po raz kolejny Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz portal WirtualnyGarwolin.pl zapraszają do wzięcia udział w plebiscycie „Sportowiec Powiatu Garwolińskiego”. Zagłosuj i wybierz sportowca, który w tym roku otrzyma ten tytuł.

Jak głosować? Swoje głosy można oddawać na cztery sposoby. Głosowanie odbywa się na fanpage’u Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Tam oddajecie głos poprzez polubienie zdjęcia lub jego udostępnienie. Każde polubienie to jeden głos na kandydata, udostępnienie zdjęcia liczy się podwójnie.

Głosować można także poprzez sondę i SMS na portalu WirtualnyGarwolin.pl. Głos oddany w sondzie to jeden punkt. Głosy oddane poprzez sms liczą się podwójnie.

Zobacz regulamin plebiscytu

POZNAJCIE KANDYDATÓW DO TYTUŁU SPORTOWIEC POWIATU GARWOLIŃSKIEGO 2019

1.       Dominika Iwanenko – cheerleading, gimnastyka

Urodzona w 2003 r. Zawodniczka MG-T UKS „No Name” Garwolin, reprezentantka Kadry Narodowej na Mistrzostwach Świata 2019, gdzie wspólnie z koleżankami z zespołu zdobyła 11. Miejsce. Mistrzyni Polski Juniorów 2019 w kategorii Freestyle Pom Junior Zespoły,  Wicemistrzyni Polski Juniorów 2019 w kategorii Freestyle Pom Junior duety, pięciokrotna zwyciężczyni turniejów Grand Prix Polski 2019 w kategorii „Zespoły” odbywających się w Garwolinie, Łochowie, Krakowie, Mszczonowie i Warszawie. Była dwukrotną zwyciężczynią turniejów Grand Prix Polski w kategorii „Duety”, złota medalistka Otwartych Zawodów Gimnastycznych 2019 w Garwolinie. Dominika to jedna z tancerek zespołu Dream Team Junior Garwolin, która nie tylko swoimi wybitnymi umiejętnościami sportowymi, ale również wzorową postawą sportowca, jest liderem zespołu.

 

 

2. Jan Kopyść – siatkówka

19-letni siatkarz. Zawodnik KS Metro Warszawa, reprezentant szerokiej kadry narodowej juniorów. Wicemistrz Polski Juniorów – tytuł zdobyty w 2018 roku w Kętrzynie. Ma na swoim koncie tytuł MVP meczu półfinałowego z Gwardią Wrocław. Najlepszy przyjmujący mistrzostw według statystyk prowadzonych przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Od sezonu 2019/2020 zawodnik Verva Warszawa Orlen Paliwa, czołowej drużyny PlusLigi.

 

 

 

 

 

3. Anna Kotlarska – badminton

Urodzona w 2005 r. Zawodniczka  Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Garwolinie. Trenuje od 2011 r. Obecnie występuje w kategorii młodzików.  W 2019 roku odnosiła wiele sukcesów, wygrywając bądź zajmując medalowe miejsca na zawodach ogólnopolskich, głównie w grach podwójnych – dziewcząt razem z Nikolą Nowińską (UKS Korona Pabianice) i mieszanej z Maksymilianem Krogulskim (KS Hubertus Zalesie Górne). Do najważniejszych należą dwa brązowe medale na Grand Prix Polski Młodzików w grach podwójnych oraz na XVI Warszawskim Otwartym Festiwalu Badmintona srebrny w grze mieszanej i brązowy w grze podwójnej dziewcząt. W 2019 powołana do Kadry Narodowej Młodzików w badmintonie i Kadry Województwa Mazowieckiego w kategorii młodzika. Na zakończenie roku zajęła 5. miejsce na listach klasyfikacyjnych Polskiego Związku Badmintona w grze mieszanej młodzików i 12. w grze podwójnej dziewcząt w tej samej kategorii.

 

 

4. Emilia Mazek – lekkoatletyka

Urodzona w 1993 r. Absolwentka SGGW w Warszawie. Trenuje w klubie GKS ”Wilga” Garwolin pod okiem trenera Stanisława Buszty. W 2019 roku starowała w 24 zawodach lekkoatletycznych i zdobyła 12 złotych, 7 srebrnych i jeden medal brązowy. Ustanowiła aż 8 rekordów powiatu garwolińskiego seniorek: maraton –  42.195m – 2.55.23s, półmaraton – 21.097.5m – 1.20.13s, 10 km – 36.58s, 5 km szosa –  17.54s, 5000m – bieżnia- 17.58.59s, 2000m – bieżnia – 6.54.83s, 1 mila – 1609.34m – bieżnia – 5.13.33s, 1 mila Kusocińskiego – 1932m – 6.29.0s. Rekordy  w maratonie i półmaratonie posiadają wartość pierwszej klasy sportowej. W biegu na 1 milę zdobyła Mistrzostwo Polski w kategorii zawodniczek z licencją PZLA, a w biegu „Orlen Maraton” w Warszawie wbiegła na metę jako druga Polka.

 

 

 

5. Artur Meloyan – beach soccer

Urodzony w 2001 r. Swoją przygodę z beach soccerem zaczynał, grając w Zdrowiu Garwolin. Już w drugim roku przeszedł do drużyny Boca Gdańsk, z którą w ubiegłym roku zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Polski w Beach Soccerze. Brał udział w licznych turniejach ogólnopolskich oraz w wielkich turniejach zagranicznych, takich jak Euro Winners Cup (odpowiednik beachsoccerowej ligi mistrzów) czy World Winners Cup (odpowiednik klubowych mistrzostw świata). W ubiegłym roku został powołany i zadebiutował w młodzieżowej reprezentacji polski U21, z którą wygrał Turniej Trzech Narodów w Poznaniu, a także zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Europy na Węgrzech.

 

 

 

6. Łukasz Mikulski – jiu-jitsu

35-letni mieszkaniec Unina. Zaledwie dwa lata temu rozpoczął trenowanie brazylijskiego jiu-jitsu, a już osiągnął wielkie sukcesy. Trenowany przez międzynarodowego medalistę Kubę Witkowskiego w klubie Watson Otwock Team. W samym tylko roku 2019 Łukasz Mikulski zdobył następujące laury: Mistrzostwa Polski federacji ADCC w dwóch kategoriach, Mistrzostwo Polski Submission Fighting EBI Rules Radom 2019, Międzynarodowe Mistrzostwo Litwy. Zwyciężył także w swojej kategorii w Grand Prix Polski w Mińsku Mazowieckim oraz zdobył srebrny medal w Pucharze Polski Federacji ADCC. Jego marzeniem jest wystąpienie w Mistrzostwach Europy w Rzymie. Łukasz łączy udanie swoją karierę sportową z pracą zawodową wychowawcy w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Borowiu, gdzie pracuje jako wychowawca młodzieży i trener drużyny piłkarskiej, z którą wielokrotnie zdobywał tytuły Mistrzów Polski MOW.