Gramy w Garwolinie! Zbieramy pieniądze dla najmniejszych

Już w najbliższą niedzielę 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia wolontariusze w całym kraju będą zbierać pieniądze na leczenie dzieci. WOŚP zagra także w Garwolinie. Na ulicach będzie można spotkać kwestujących, a w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbędą się koncerty i licytacje. Sprawdźcie, co pójdzie pod młotek!

W ciągu 27. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,1 mld zł. W ubiegłym roku w Garwolinie padł rekord – zebrano blisko 94 tys. zł.

Podczas najbliższego finału w całej Polsce zbierane będą środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. – Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia – informuje Fundacja WOŚP.

Cel 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

70 wolontariuszy, licytacja i koncerty

Jak co roku w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy włącza się Centrum Sportu i Kultury, które jest organizatorem sztabu i finału w Garwolinie. W niedzielę kwestować będzie 70 wolontariuszy będzie można spotkać nie tylko w samym Garwolinie, ale także w okolicznych miejscowościach – w Wildze, Rudzie Talubskiej, Górkach czy Uninie. Wśród wolontariuszy będą zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Od godziny 17:00 ruszy wielkie granie w sali widowiskowej CSiK. Na scenie zagra najpierw zagra Damian, Kornel, Kuba, Krzysiek i Darek, czyli zespół Don’t look back. DLB dał się już poznać garwolińskiej publiczności jako kapela, która bawiąc się muzyką, tworzy własne, niebanalne kompozycje z mocnym rockowym uderzeniem. O 19:00 zagrają Łowcy snów, którzy swoją muzykę określają mianem melodyjnego rocka. To będzie ich debiut na garwolińskiej scenie. Zespół tworzą: Piotrek Rossi Rosłaniec, Tomasz Paziewski, Marcin Papiernik i
Mateusz Paziewski.

Pomiędzy koncertami około godziny 18:00 odbędzie się orkiestrowa licytacja. W ubiegłym roku z licytacji udało się uzbierać rekordową kwotę ponad 11 tys. zł. Jak będzie tym razem? Pod młotek pójdzie wiele ciekawych przedmiotów. Wśród nich oczywiście gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które zawsze cieszą się ogromną popularnością oraz przedmioty przekazane przez lokalnych darczyńców. W niedzielę będzie można zostać właścicielem gadżetów z logo Garwolina ufundowanych przez Urząd Miasta w Garwolinie, książki z garwolińskimi gawędami autorstwa Tadeusza Zalewskiego czy złotego serduszka ufundowanego przez jubilera Nowickiego. Do zdobycia także voucher o wartości 1000 zł na 3-miesięczną kurację dietetyczną od Food4Life Magdalena Ochnio, voucher na przejazd w koszu w Garwoliński Rajd Motocyklowym, który odbędzie się 14 czerwca 2020 roku, pakiet startowy ze specjalną koszulką i numerem 1 tegorocznego biegu „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” (do wyboru dystans na 2 km lub 10 km) oraz dzień ze Starostą Powiatu Garwolińskiego – będzie okazja do zobaczenia zakamarków nowego budynku starostwa, sprawdzenia, jak wygląda praca władz powiatu i zadania pytań. Pod orkiestrowy młotek pójdą także karnety na Pływalnię Miejską „Garwolanka”, zaproszenie na seanse „Kina w szpilkach”, występ Kabaretu Paranienormalni i koncert Poparzonych Kawą Trzy. I to jeszcze  nie wszystko! Wielkie granie w pomaganie już w niedzielę!