Mistrzowie Ilustracji – do zobaczenia w CSiK. Konkurs plastyczny

„Mistrzowie Ilustracji” – ośmiu wspaniałych ilustratorów: Bohdan Butenko, Anna Kołakowska, Danuta Konwicka, Zbigniew Lengren, Maria Orłowska-Gabryś, Mirosław Pokora, Jan Marcin Szancer i Teresa Wilbik oraz ich prace prezentowane na wielkich planszach. Wystawę można oglądać do końca lutego  na górnym i dolnym holu budynku Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Pierwsza ekspozycja prezentowana w tym roku przez Galerię Kotłownia to niebywała atrakcja nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców. Prezentowane prace to dzieła artystów, których niezwykłe ilustracje na trwałe zapisały się w pamięci kilku pokoleń młodych czytelników, tworząc z ilustrowanymi tekstami nierozerwalną całość. Obok wydruków z ilustracjami znajdują się także plansze przedstawiające w zabawny i ciekawy sposób samych autorów. Można dowiedzieć się z nich, który z bohaterów wystawy miał w szkole zaledwie słabą tróję z plastyki, która z ilustratorek była zapaloną motocyklistką, dla kogo rodzice zaplanowali karierę aptekarza, kto potrafił nie tylko świetnie rysować, ale i wybornie przyrządzić własnoręcznie zebrane ślimaki.

Właścicielem wystawy jest Wydawnictwo Dwie Siostry, które w swojej ofercie wydawniczej posiada serię książek opatrzonych hasłem „Mistrzowie Ilustracji”. Ekspozycję będzie można na górnym i dolnym holu Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie do 27 lutego. Wstęp wolny.

Zabierz kolorowankę do domu! Weź udział w konkursie!

Na górnym holu wyłożone są kolorowanki z ilustracjami autorów wystawy, które można zabrać do domu i – być może w ten sposób – rozpocząć przygodę z grafiką. W związku z wystawą Centrum Sportu i Kultury ogłasza także konkurs plastyczny na ilustrację do książki lub wiersza pt. „Tak to widzę”. Konkurs skierowany jest do uczniów garwolińskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nagrodami będą książki Wydawnictwa Dwie Siostry.

Regulamin konkursu „Tak to widzę”