Odliczanie do 29. Finału WOŚP! Ruszyły licytacje

Już w najbliższą niedzielę, 31 stycznia, odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra zagra także w Garwolinie. I choć będzie to zupełnie inne granie w pomaganie, garwoliński sztab liczy na otwarte serca mieszkańców. W tym roku aukcje orkiestrowych gadżetów i przedmiotów przekazanych przez darczyńców odbywają się Internecie. Licytacje już wystartowały!

Finał z głową – takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

– Po 13 latach od ostatniego “Finału z głową” postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi, zakończył się on wynikiem 14 milionów dolarów, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Po 13 latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych – mówi  Lidia Owsiak, Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP.

W 2021 roku Fundacja WOŚP zbiera pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.: zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne i polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

Wesprzyj WOŚP! Zagraj z nami!

Żeby stać się częścią wielkiego sercowego zamieszania nie potrzeba wiele. Najprościej po prostu wesprzeć WOŚP. 31 stycznia ponad 60 wolontariuszy garwolińskiego sztabu wyjdzie z puszkami na ulice Garwolina oraz innych miejscowości na terenie powiatu garwolińskiego. Będzie ich można zobaczyć między innymi w Wildze czy w Żelechowie. W Garwolinie kwestujących będzie można spotkać między innymi w siedzibie sztabu – Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie (ul. Nadwodna 1).

Kwestujących wolontariuszy będzie można spotkać w niedzielę, ale już teraz można zasilić ich internetowe wersje puszek, czyli eSkarbonki! Taką wirtualną skarbonkę posiada garwoliński sztab oraz poszczególni wolontariusze, którzy są w nim zarejestrowani.

Chcesz wesprzeć WOŚP już teraz? Wejdź tutaj https://eskarbonka.wosp.org.pl/x8ae6p

Licytuj! Przekaż coś na aukcję!

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa oraz obowiązujących obostrzeń w garwolińskim sztabie nie odbędą się żadne wydarzenia kulturalne. Nie będzie także licytacji w tradycyjnej formie, ale orkiestrowe gadżety oraz przedmioty przekazane przez darczyńców będzie można kupić podczas aukcji internetowej.

Sztab w Garwolinie od Fundacji WOŚP otrzymał w tym roku między innymi kalendarze ścienne i książkowe, orkiestrowe koszulki, magnesy, ramki na tablice rejestracyjne, kominy, worek i koncertowe płyty. Wszystkie gadżety spod znaku serca już trafiły na licytację w serwisie aukcje.wosp.org.pl. Można je licytować, nie wychodząc z domu! Aukcje orkiestrowych gadżetów zakończą się 2 lutego punktualnie o 12:00.

Wszystkie przedmioty wystawione przez garwoliński można zobaczyć tutaj: http://bit.ly/licytacjewosp

Jak co roku chętni darczyńcy mogą także przekazać przedmioty na aukcję. Zostaną one także zlicytowane w formie aukcji internetowej, a kwoty z ich sprzedaży zasilą konto Fundacji WOŚP. Przedmioty na aukcję, vouchery można przekazać w sekretariacie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie (ul. Nadwodna 1) do czwartku włącznie (28 stycznia, godz. 16:00).

Bądź na bieżąco, dołącz do wydarzenia na Facebooku

Więcej informacji: jdybcio@csik.garwolin.pl / tel. 604108437