Oferta CSIK na sezon 2019/2020

Z początkiem października ruszają sekcje stałe Centrum Sportu i Kultury. Nowa oferta powinna zainteresować nie tylko najmłodszych. Propozycje zajęć kulturalnych i sportowych są adresowane także do młodzieży i dorosłych.

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie to nie tylko kino, koncerty, imprezy sportowe, konkursy i wydarzenia plenerowe. To przede wszystkim miejsce, gdzie można rozwijać talenty i pasję, zdobywać nowe doświadczenia, umiejętności i poznawać świat kultury i sportu. Z nowym rokiem szkolnym Centrum Sportu i Kultury proponuje zajęcia w ramach działalności sekcji stałych oraz warsztaty i spotkania. W nowej ofercie każdy może znaleźć coś dla siebie – bez względu na wiek.

Teatr

W Centrum Sportu i Kultury działają aż trzy grupy teatralne. Teatr Tymczasem to grupa dla dzieci i młodzieży, Teatr Rękawiczka to grupa młodzieżowa. Oba teatry mają na swoim koncie wiele sukcesów i każdego roku dopisują do swojej listy kolejne osiągnięcia. Teatr O!Mamy to formacja dorosłych aktorów, którzy kilka razy w roku bawią garwolińską publiczność świetnymi spektaklami. Dla najmłodszych, dzieci w wieku 6-10 lat, przewidziano zajęcia „Zabawa w teatr”, które są wspaniałym początkiem przygody ze sceną.

Zajęcia w pracowni plastycznej, ceramicznej

Pracownia plastyczna to miejsce, dla wszystkich utalentowanych plastycznie gdzie odbywają się zajęcia z rysunku, malarstwa i grafiki. Instruktor Michał Matusiak.

W pracowni ceramicznej z gliny można stworzyć wszystko. Zajęcia są przeznaczone zarówno dla dzieci i młodzieży, dorosłych jak i seniorów. Instruktor: Grzegorz Mikulski.

Muzyka

Niezmiennie w ramach CSiK będzie działało ognisko muzyczne pod czujnym i fachowym okiem Juliana Czaporowskiego będzie można, jak co roku, doskonalić umiejętności muzyczne z zakresu instrumentów klawiszowych. Zajęcia w ramach ogniska odbywają się indywidualnie.

Wokalnie zaś rozwinąć się można, dołączając do Chóru Miasta Garwolina prowadzonego przez Radosława Miturę. Chór Miasta Garwolina wyśpiewał setki koncertów, brał udział w festiwalach w Polsce i za granicą, odnosząc ogromne sukcesy. Chór to propozycja dla młodzieży i dorosłych.

Klub szachowy

Gra w szachy jest dyscypliną sportu uznawaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Chcesz w przyszłości zagrać na Olimpiadzie? Zacznij uczyć się w klubie szachowym pod okiem Grzegorza Wiśnickiego. Gra w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi, uczy podejmowania decyzji, logicznego myślenia i rozwija wyobraźnię, dlatego warto zainteresować się tą dziedziną już od najmłodszych lat. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-12 lat i będą prowadzone raz w tygodniu.

Co miesiąc coś nowego

Centrum Sportu i Kultury proponuje także cykliczne, które nie będą miały charakteru sekcji stałych. Każdy komu propozycja w danym miesiącu się spodoba, będzie mógł z niej skorzystać. W ten sposób będą organizowane spotkania „Warsztaty kreatywności/różnorodności”, czyli warsztaty rękodzieła (stringart, dekupage, malowanie na tkaninie, slime itp) dla dzieci i dorosłych. „Artystyczne poranki” – spektakle teatralne i muzyczne dla dzieci i rodziców w niedzielne poranki.

Klub Seniora

W ramach Centrum Sportu i Kultury działa Klub Seniora zorganizowany w partnerstwie z Miejską Radą Seniorów. W ramach działalności klubu odbywają się spotkania seniorów przy kawie i muzyce, spotkania ze specjalistami, a także warsztaty i wycieczki.

Fotografia

Pod okiem Luizy Kondej będą odbywać się zajęcia Senior Foto Klub – lekcje skierowane do dorosłych i starszych odbiorców, pragnących nauczyć się robić zdjęcia. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z budową i działaniem aparatu, poznają zasady kompozycji kadru oraz różne rodzaje fotografii m.in.: fotografię portretową, modową, studyjną i uliczną. Zajęcia odbywają się raz miesiącu.

Galeria Kotłownia

Galeria zajmuje się prezentacją i promocją profesjonalnej twórczości plastycznej i fotograficznej, upowszechnianiem sztuk wizualnych oraz edukacją kulturalną. Kurator: Luiza Kondej.

Wskocz do „Garwolanki”

Nowy rok to także nowa oferta Pływalni Miejskiej „Garwolanka”. Oprócz basenu, z którego można skorzystać 7 dni w tygodniu od godziny 6:00 do 22:00 i siłowni, która działa w od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-22:00, a w weekendy od 10:00 do 18:00, „Garwolanka” proponuje także dodatkowe zajęcia. Szkoła Pływania „Garwolanka” zaprasza wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się pływać lub udoskonalić swoje umiejętności. Zajęcia grupowe lub indywidualne odbywają się na pięciu poziomach zaawansowania. Nigdy nie jest za późno, żeby nauczyć się pływać, dlatego z oferty szkoły mogą skorzystać zarówno dzieci, jak i dorośli.

Zajęcia fitness odbywać się będą w poniedziałki i czwartki o godz. 18:00 Fit Lady, o 19:00 Fit Forma, a po nich o godz. 20:00 na pływalni coś dla tych, którzy wolą ćwiczyć w wodzie, czyli aqua fitness. Fitness prowadzi Agnieszka Czyżkowska, aqua fitness Ewa Maraszek.

Joga w poniedziałki i w środy o godz. 20:00. W piątki o godz. 20:30. Zajęcia odbywają się na parterze w sali fitness. Instruktor Agnieszka Soszka

Wieczory saunowania pod okiem saunamistrza w każdy wtorek o godz. 19:00.

Na pływalni są także prowadzone zajęcia nauki pływania dla dzieci i niemowląt oraz zajęcia pływania rehabilitacyjnego.

Zapisy i płatności na wszystkie zajęcia: sekretariat CSiK, ul. Nadwodna 1, tel. 25 682 20 51, email: sekretariat@csik.garwolin.pl