I Konkurs Literacki Klubu Seniora – przedłużamy termin!

„Co wirus mi zabrał, a może jednak coś dał” – pod takim hasłem odbędzie się I Konkurs Literacki przeznaczony dla seniorów. To inicjatywa garwolińskiego Klubu Seniora, ale wziąć w nim może każdy mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który ukończył 60 lat. Seniorze, chcesz opowiedzieć o tym, jak zmieniło się Twoje życie w czasie pandemii, jakie masz przemyślenia i refleksje? Napisz i przyślij swój utwór!

Celem I Konkursu Literackiego Klubu Seniora jest rozwijanie umiejętności literackich seniorów, propagowanie twórczości literackiej osób starszych, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka, zainteresowanie zagadnieniami i problemami ludzi starszych w nowej rzeczywistości społecznej odosobnienia czasu pandemii, a także utrwalenie przeżyć doświadczanych przez seniorów w nowej rzeczywistości.

„Co wirus mi zabrał, a może jednak coś dał” – to temat konkursu, a zadanie polega na napisaniu  krótkiego opowiadania lub wiersza. Utwory mogą być napisane w konwencji poważnej lub humorystycznej. Opowiadanie nie może przekroczyć 6 000 znaków ze spacjami. Wiersz może mieć maksymalnie 5 zwrotek. Każdy uczestnik może przesłać tylko jeden utwór.

Konkurs przeznaczony jest dla osób powyżej 60. roku życia, mieszkańców Garwolina i powiatu garwolińskiego.

Zgłoszenia konkursowe są przyjmowane do 31 października. Prace zostaną ocenione przez komisję, a do zwycięzców trafią atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 14 listopada  w Międzynarodowym Dniu Seniora na spotkaniu zorganizowanym przez Centrum Sportu i Kultury.

Organizatorami I Konkursu Literackiego Klubu Seniora są Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Klub Seniora w Garwolinie. Partnerem Konkursu jest Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Garwolina Marzeny Świeczak.

UWAGA! PRZEDŁUŻAMY TERMIN! PRACE MOŻE SKŁADAĆ DO 16 LISTOPADA!

LAUREATÓW POZNAMY 1 GRUDNIA

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia