Walentynkowy Konkurs Recytatorski

Z okazji zbliżających się Walentynek Centrum Sportu i Kultury zaprasza uczniów klas 7 i 8 oraz uczniów szkół średnich do udziału w konkursie recytatorskim. W tym roku patronować mu będzie postać poetki Agnieszki Osieckiej. Tytuł konkursu nawiązuje do koncertu „Miłosna Osiecka” – Katarzyny Żak, ktory odbędzie się 13 lutego w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury.

Agnieszka Osiecka to jedna z bardziej popularnych polskich poetek. Była także pisarką, dziennikarką, reżyserem oraz autorką ponad 2 tysięcy piosenek, skeczów i utworów scenicznych. Jej teksty zajmują trwałe miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Piosenki Osieckiej znalazły się w repertuarze takich artystów jak: Maryla Rodowicz, Seweryn Krajewski, Skaldowie, Katarzyna Groniec, a teraz także Katarzyna Żak.

Konkurs recyatorski odbędzie się 5 lutego w środę w sali konferencyjnej Domu Kultury. Jego celem jest popularyzacja twórczości poetki. Uczestnicy mają za zadanie wyrecytowanie dowolnego wiersza Osieckiej o tematyce miłosnej oraz dowolnego fragmentu prozy. Tematyka miłosna utworu nie musi dotyczyć miłości między mężczyzną a kobietą. Może odnosić się do relacji między rodzicami a dziećmi, uczuć żywionych względem ojczyzny, Boga, itp. Młodzi recytatorzy będą oceniani przez jury, które weźmie pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny recytacji.

Karty zgłoszenia dostępna jest tu, regulamin konkursu tutaj. Wszelkich informacji w tej sprawie udziela Barbara Kupczyk-Mikulska, tel. 25 682 20 51, mail: bmikulska@csik.garwolin.pl