Wielkanocny Konkurs Plastyczny

Do świąt zostało jeszcze trochę czasu. W sam raz tyle, by pobudzić w sobie kreatywność i wyobraźnie, podpytać starszych o tradycje wielkanocne i podjąć się wyzwania udziału w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym.  Centrum Sportu i Kultury zachęca dzieci i młodzież z terenu powiatu do prac twórczych.

Konkurs organizowany jest już po raz 20. Jego celem jest przypomnienie i ożywienie dawnych tradycji i zwyczajów zdobniczych związanych ze Świętami Wielkanocnymi, kształtowanie postaw szacunku do tradycji i kultury wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie twórczej inwencji i kreatywności, rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych.

W tegorocznej edycji konkursu prace rozpatrywane będą w 4 kategoriach tematycznych i 4 kategoriach wiekowych. Zadaniem najmłodszych dzieci jest zaprojektowanie kartki świątecznej. Nieco starsi mają do wykonania pisankę. Tematem prac dla najstarszych uczniów szkół podstawowych jest kompozycja świąteczna, a uczniowie szkół średnich wykonają palmy wielkanocne.

Technika wykonania prac jest dowolna. Organizatorzy narzucają jednak ograniczenia materiałowe. Przy tworzeniu dzieł można używać tylko materiałów naturalnych (np. papier, bibuła, rośliny świeże i suszki, kasze, makarony, wełna, sznurki konopne itp.). Niezwykle ważnym aspektem dla komisji jest to, by praca wykonana była samodzielnie i z pomysłem.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu garwolińskiego. Pierwszym etapem będą eliminacje przeprowadzone samodzielnie w placówkach.

Termin składania prac upływa 25 marca 2020.

Regulamin konkursu tutaj

Karta zgłoszeniowa  tutaj

Koordynatorem konkursu jest Luiza Kondej.

Kontakt w sprawie jakichkolwiek pytań: lkondej@csik.garwolin.pl, tel. 25 682 20 51.