Wrześniowe spotkanie z teatrem – 3. Festiwal Saturator Teatralny

Dla dzieci i dorosłych, w plenerze i na deskach garwolińskiej sceny, ze śmiechem do łez i łzami wzruszenia. We wrześniu Garwolin znów stanie się mazowiecką stolicą teatru. Rezerwujcie w kalendarzach czas na Festiwal Saturator Teatralny.

Mazowiecki Instytut Kultury, Miasto Garwolin i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zapraszają do udziału w trzeciej edycji Festiwalu Saturator Teatralny.

– Rok 2021 jest rokiem nadziei. Po czasie kryzysu myślmy o sztuce, w której możemy być razem, którą lubimy i która nas zachwyci. Świętujmy razem atmosferę przebudzenia, radości i wspólnoty. Wspólnie zanurzmy się w wielorakości teatru i jego wszechobecności miejskiej – zachęcają organizatorzy.

Festiwal Saturator Teatralny odbędzie się w dniach 10-12 września. Podczas tego jednego wrześniowego weekendu będzie można obejrzeć wybitne spektakle, które zaprezentują lokalni artyści, zespoły z Polski i zagraniczni goście.

Do udziału w tegorocznej edycji festiwalu zaproszono między innymi: Lwowski Teatr Woskresinnia, Teatr KTO, Teatr Warszawskiego Centrum Pantomimy, Teatr Pinezka, Teatr Makata, Teatr Rękawiczka, Teatr Scena, Fundację Sztuka Ciała, Teatr Animacji Falkoshow i Teatr Rozbark.

W programie znajdą się przedstawienia dla dorosłych, spektakle dla dzieci, a także warsztaty. Zgodnie z tradycją aktorzy spotkają się z widzami nie tylko w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, ale także w plenerze – na skwerach, w parku, na szkolnych placach.

Festiwal Teatralny Saturator jest projektem mającym udowodnić, że można stworzyć ognisko działań teatralnych również tam, gdzie teatru repertuarowego nie ma. Zadaniem Festiwalu jest upowszechnianie kultury teatralnej, a także edukacja teatralna, stworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń twórców teatralnych oraz propagowanie stylu życia opartego na aktywnym uczestnictwie w kulturze.

Szczegółowy program festiwalu zostanie podany wkrótce.