IV Duathlon Garwoliński

Miłośniku biegania i jazdy na rowerze zgłoś się! W samo południe 23 marca ruszą zapisy na IV Duathlon Garwoliński „Strefa 2019”. Uczestnicy wystartują 1 maja.

Duathlon  odbędzie się w Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Celem zawodów jest popularyzacja kolarstwa, biegania i turystyki rowerowej, zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz integracja amatorów jazdy na rowerze oraz biegania. Czytaj dalej

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa – Koncert

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 35 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów!

Dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, także w USA, a nawet w Zimbabwe! Czytaj dalej

Kabaret pod Wyrwigroszem z najnowszym programem w Garwolinie !!!

Już za rok XXV lecie! Pora zaprosić Państwa na wigilię tego zdarzenia. Bo przecież wigilia to najbardziej oczekiwany fragment Świąt… Skąd tytuł: „Tra ta ta ta”? Nie wiadomo. Jedno jest pewne: nowy program „Kabaretu pod Wyrwigroszem” tego nie wyjaśni! Za to w trakcie prawie dwugodzinnego spektaklu można się spodziewać błyskotliwej  pogadanki o napojach wyskokowych, finezyjnego szmoncesu oraz świeżego spojrzenia na toruńską geotermię! Nie zabraknie aktualności. Całość  zaserwowana w jadowitym, dowcipnym sosie. Zapraszamy!

 

Kabaret Pod Wyrwigroszem – grupa zasłużenie ciesząca się mianem jednego z najpopularniejszych polskich kabaretów! Została założona w październiku 1990 r. z inicjatywy Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów PWST w Krakowie. Zespół uzupełniają Beata Rybarska, Andrzej Kozłowski oraz współpracujący z kabaretem Tomasz Olbratowski – dziennikarz i satyryk. Kabaret Pod Wyrwigroszem to wybuchowa mieszanka wielu gatunków teatralno-muzycznych.

Czytaj dalej

Wystawa Henryka Błachnio w Galerii Kotłownia

W ubiegły piątek w Galerii Kotłownia, miał miejsce wernisaż wystawy Henryka Błachnio. Obecnością na wernisażu zaszczyciła rodzina artysty, kolekcjonerzy i badacze jego twórczości, dzięki którym wystawa powstała. Postać zmarłego w 2013 roku Henryka Błachnio, przybliżył zebranym jego syn.

Wystawę można zwiedzać do połowy kwietnia, a zobaczyć na niej możemy wielkoformatowe obrazy olejne, rysunki, akwarele i miniatury olejne.

 

 

 

 

Czytaj dalej

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Garwolinie

Już w najbliższy weekend, zapraszamy na niezwykłe, taneczne wydarzenie!

23 i 24 marca w Hali Sportowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie (Al. Żwirki i Wigury  16), odbędzie się  III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego i III Amatorski Turniej Tańca Towarzyskiego. Sobotnią Galę wieczorową, poprowadzi znana z telewizji Iwona Pavlović.