Teatr na trawie! Spotkajmy się w CSiK

Zabawne, a zarazem mądre opowieści o trzech królewnach oraz historie z czarno-białego miasteczka, które wcale nie będą bezbarwne. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza na letnie spotkanie z teatrem na trawie! Przed garwolińską publicznością wystąpi Teatr Pod Orzełkiem.

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie od kilku lat realizuje cykl spotkań z teatrem dla dzieci i rodziców „Artystyczne poranki”.

– Pandemia koronawirusa uniemożliwiła nam organizację spektakli w sali widowiskowej. Jesteśmy przekonani, że spotkanie z teatrem na żywo po tak długiej przerwie będzie nie lada gratką dla wszystkich młodych widzów, którzy byli stałymi bywalcami „Artystycznych poranków”, a także dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z teatrem. Mamy także nadzieję, że to będzie dobry początek naszego corocznego cyklu – mówi Justyna Dybcio z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Czytaj dalej

„Ciało” Grzegorza Majchrowskiego w Galerii Kotłownia

Już za tydzień kolejna okazja do spotkania ze sztuką w Galerii Kotłownia. Tym razem swoje prace rzeźbiarskie zaprezentuje Grzegorz Majchrowski. Co kryje się pod tajemniczym tytułem „Ciało”?

Grzegorz Majchrowski urodził się w 1973 roku w Ełku. Studiował na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – Filia w Cieszynie. W 1997 roku zrealizował dyplom w pracowni rzeźby prof. Jerzego Fobera. W latach 2010 – 2014 prowadził autorską pracownię.

rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Na jego dorobek artystyczny składają się wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą. Obok pracy twórczej prowadzi również działalność pedagogiczną. Jest adiunktem w Instytucie Sztuki na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie, na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie prowadzi autorską pracownię rzeźby. Czytaj dalej

Przedłużamy wyzwanie – zbieramy #KilometryPoMocy do końca wakacji!

Zbieraj #KilometryPoMocy i wesprzyj osoby mierzące się z przemocą domową, dołączając do wyzwania w aplikacji Strava. Za wspólne pokonanie 25 tysięcy kilometrów, Avon przekaże 25 tysięcy złotych Ogólnopolskiemu Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia. W odpowiedzi na prośby uczestników  organizatorzy przedłużyli wyzwanie online do końca sierpnia oraz dodali możliwość pokonywania tras marszem i marszobiegiem.

Akcja „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” trwa. Uczestnicy od 12 czerwca pokonują kolejne #KilometryPoMocy, aby wesprzeć osoby mierzące się z przemocą. Każda odległość przybliża do osiągnięcia celu, czyli przebiegnięcia 25 tysięcy kilometrów, za które Avon przekaże 25 tysięcy złotych na rzecz Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia. Z uwagi na prośby uczestników akcji, organizatorzy zdecydowali się umożliwić zdobywanie kilometrów także za pomocą marszu i marszobiegu, a wyzwanie #KilometryPoMocy zostało przedłużone na całe wakacje. Biegacze mogą rejestrować swoje postępy w klubie Avon Kontra Przemoc w aplikacji Strava.

Nasze wyzwanie #KilometryPoMocy dalej trwa! Na prośbę uczestników postanowiliśmy przedłużyć możliwość rejestrowania kilometrów aż do końca sierpnia. Umożliwiliśmy także zbieranie kilometrów dla osób, które preferują marsze i marszobiegi. Zachęcamy każdego do dołączenia i realizacji wspólnego celu, jakim jest wsparcie osób doświadczających przemocy – mówi Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki Avon Operations Polska w Garwolinie. Czytaj dalej

Łukasz Biernacki najlepszym zawodnikiem z powiatu w triathlonie

Ponad 100 osób wzięło udział w tegorocznej VIII edycji Triathlonu Garwolińskiego. Na starcie pojawili się zawodnicy z różnych stron Polski oraz reprezentacja triathlonistów z powiatu garwolińskiego. W zawodach zwyciężył Paweł Młodzikowski, a najlepszym zawodnikiem wśród mieszkańców naszego powiatu był Łukasz Biernacki z klubu Victus Rębków.

Triathlon Garwoliński to wydarzenie, które od 8 lat przyciąga do Garwolina zawodników z różnych zakątków Polski. W czerwcowe sobotnie przedpołudnie zawodnicy pokonali dystans blisko 26 km – 750 metrów pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu.

Na starcie zawodów stanęło ponad 100 osób. Wśród nich czołowi polscy zawodnicy tej dyscypliny – wśród nich tegoroczny zwycięzca Paweł Młodzikowski z KB V-MAX Adamów, który ukończył całe zawody dokładnie w 1 godzinę.

Niespełna pół minuty później na mecie pojawił się Adrian Wilk (KS Ironman Cs Polska), a trzeci był Piotrek Saniawa z Triathlon Lublin Team. Czytaj dalej

Lato ze sportem i kulturą! Półkolonie 2021

Jeszcze tylko dwa tygodnie i znów będą wakacje! W lipcu Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza na półkolonie. Do wyboru aż 4 turnusy pełne kreatywnych warsztatów, zabawy i sportowych aktywności. Zapisy trwają do 25 czerwca lub do wyczerpania limitu miejsc.

– Wakacje w domu nie muszą być nudne. Co roku w okresie letnim realizujemy różne zajęcia dla dzieci. W tym roku, wychodząc także naprzeciw oczekiwaniom rodziców, organizujemy półkolonie. Będzie dużo dobrej zabawy i trochę nauki przez zabawę. Zapraszamy do spędzenia czasu ze sportem i kulturą – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Półkolonie „Lato ze sportem i kulturą” będą się odbywały w lipcu w 5-dniowych turnusach. Do wyboru są aż 4 terminy: 5-9 lipca 2021, 12-16 lipca 2021, 19-23 lipca 2021, 26-30 lipca 2021. Uczestnikami półkolonii mogą być dzieci w wieku 6-10 lat. Koszt turnusu to 550 zł.  Czytaj dalej

Garwolin Józefa Siarkiewicza. Przyjdź, a otrzymasz książkę

O szpitalu polowym Koszarach, młodzieńczych wybrykach, najbliższej rodzinie oraz wielu innych osobach bliskich sercu można między innymi przeczytać w książce „Urodziłem się w Garwolinie”. Spisane wspomnienia Józefa Siarkiewicza opatrzone wieloma wyjątkowymi fotografiami będzie można otrzymać 1 lipca w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Józef Siarkiewicz – fizyk, chemik, matematyk, wybitny pedagog związany przez wiele lat z Publiczną Szkołą Podstawową nr 1 w Garwolinie. Dla wielu pokoleń stał się symbolem. Postacią wpisaną na stałe w krajobraz miasta, patriotycznych i religijnych uroczystości. Swoim uczniom nie tylko przekazywał wiedzę, ale także wychowywał w duchu poszanowania ojczyzny, historii i drugiego człowieka. Dbał, by młodszym pokoleniom przekazywać historie lat minionych i robił to z niezwykłą precyzją i w charakterystyczny dla siebie sposób.

Na blisko 100 stronach publikacji znaleźć można spisane opowiadania Józefa Siarkiewicza oraz zdjęcia jego samego oraz miejsc z nim związanych autorstwa Dariusza Szubińskiego. Materiał do powstania książki został zgromadzony w trakcie wielogodzinnych rozmów prowadzonych przez Adama Grzegorza Makulca, inicjatora całego projektu, oraz Dariusza Szubińskiego.

Podczas tych rozmów powstała także część zdjęć, które można zobaczyć w książce. Na fotografiach został uwieczniony pan Józef podczas opowiadanych przez niego historii – raz uśmiechnięty, raz zamyślony, gestykulujący.

Transkrypcję nagrań, kompozycję opowiadań oraz redakcję tekstu wykonały Justyna Dybcio i Katarzyna Baranowska. Zamknięte na kartach książki opowiadania pana Józefa zostały opracowane, ale w taki sposób, by jak najwierniej odtworzyć styl wypowiedzi pana Józefa. Czytaj dalej