Jak zabawa, to na Senatorskiej!

Co robią mieszkańcy Garwolina w trzecią niedzielę maja? Spotykają się na jednej z najstarszych ulic w mieście, by rozmawiać, wspominać, a przede wszystkim wspólnie dobrze się bawić. Już 18 maja Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina, a w nim koncerty, tańce na dechach, warsztaty, prezentacje, rękodzieło i okazja do radosnego spędzenia czasu. Jak zabawa, to zabawa! Najlepsza na Senatorskiej!

– Kultywujemy lokalne tradycje, promujemy regionalną kulturę i historię naszego miasta, a to wszystko dzięki zaangażowaniu wielu osób, instytucji, środowisk i grup nieformalnych i z tłumnym udziałem naszych mieszkańców. Spotkania na Senatorskiej to coś znacznie większego niż wydarzenia kulturalne. To okazja do bycia razem i czerpania z tego ogromnej radości, dlatego zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek i na to, czy urodzili się w Garwolinie, czy życiowe drogi ich tu sprowadziły, czy są tylko na chwilę. Senatorska pomieści nas wszystkich – mówi Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina jest imprezą organizowaną cyklicznie od 2014 roku. W ramach festiwalu odbywają się koncerty, spektakle teatralne, wystawy fotografii, prezentacje historyczne, warsztaty. Większość z nich to oddolne inicjatywy mieszkańców i środowisk artystycznych. W realizację festiwalu zaangażowane są zarówno starsze pokolenie mieszkańców, jak i młodzież szkolna, co sprzyja międzypokoleniowej współpracy i edukacji. Czytaj dalej

Moc pejzażu – wernisaż prac Janiny Gągały

Centrum Sportu i Kultury zaprasza 13 maja o godzinie 17:00 na wernisaż wystawy Janiny Gągały w ramach projektu „Ściany dla lokalsów”. Kolekcję kilkudziesięciu obrazów zatytułowaną „Taki pejzaż” będzie można oglądać do końca maja. Wstęp wolny!

– „Ściany dla lokalsów” to projekt mający na celu prezentację twórców pochodzących z Garwolina lub bliskich okolic. Chcemy pomóc osobom, które stawiają swoje pierwsze kroki w działalności artystycznej lub takim, którzy tworzą od lat, ale do tej pory nie mieli śmiałości lub możliwości pokazania się szerszemu gronu odbiorców – mówi Luiza Kondej-Matusiak, kustosz Galerii Kotłownia. Czytaj dalej

PRZETARG: Modernizacja sali widowiskowo-kinowej Domu Kultury w Garwolinie – wymiana foteli w sali kinowej.

.

Modernizacja sali widowiskowo-kinowej Domu Kultury w Garwolinie – wymiana foteli w sali kinowej.
Numer postępowania CSiK.ZP.271.1.2025
Typ postępowania Postępowanie krajowe
Tryb udzielania zamówienia Tryb podstawowy

Dokumenty , zamówienia link :

https://miastogarwolin.ezamawiajacy.pl/pn/miastogarwolin/demand/notice/public/165802/details

 

.

 

Między złudzeniami a marzeniami. Koncert Czerwonego Tulipana

Będzie sentymentalnie i poetycko, wzruszająco i pięknie. To wszystko za sprawą koncertu z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia zespołu. 28 maja na scenie Centrum Sportu i Kultury zagra Czerwony Tulipan. Bilety już w sprzedaży!

Grupa Czerwony Tulipan powstała w 1985 roku w Olszynie. W tym roku obchodzi jubileusz 40 lat na scenie. Skład grupy od początku nie ulegał większym zmianom. Tworzy go pięć artystycznych indywidualności: Stefan Brzozowski – kompozytor, wokalista, gitarzysta i „szef” odpowiedzialny za profil artystyczny zespołu, Ewa Cichocka – recytatorka, wokalistka, tancerka, aktorka i artystka z dużym wyczuciem komizmu, Krystyna Świątecka – wokalistka i flecistka, wzruszająca liryzmem, Andrzej Czamara – gitarzysta solowy oraz Andrzej Dondalski – gitarzysta basowy z „rockowym rodowodem”. Ich największe hity to: „Jedyne co mam to złudzenia”, „Szwagierka” czy „Obiecywałam niebo”. Czytaj dalej

Spektakl „Cudowna Terapia”

Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy, którzy są, byli lub planują być w związku. Kryzys bowiem może przyjść znienacka, nawet po kilkunastu wspólnie przeżytych latach. Co wtedy? Leki na uspokojenie? Nie, mamy inną propozycję! Wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i zaskakującą inscenizację. Zamiast do gabinetu – zapraszamy do teatru na cudowną terapię!

 

Czytaj dalej

Spektakl Optymiści czyli nasi w Egipcie

Optymiści – to odjechana komedia o rodzinie, która po raz pierwszy wspólnie wyjeżdża na wakacje do Egiptu. Ponieważ wakacje są all-inclusive wszystko musi być wy-pite, wy-jedzone, wy-tańczone i wy-pływane! Nic nie może się zmarnować! W końcu jest zapłacone!

 

Czytaj dalej

XII Triathlon Garwoliński – sportowe święto w sercu Mazowsza

Nowy sezon sportowych wydarzeń plenerowych rozkręca się na dobre. Za trzy miesiące w Garwolinie odbędzie się 12. edycja zawodów, które co roku przyciągają zawodników z różnych stron Polski. Trzy w jednym – pływanie, jazda rowerem i bieganie – to nie lada wyzwanie, ale także ogromna satysfakcja. Zapisy na Triathlon Garwoliński właśnie wystartowały.

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Fundacja „Aqua Life”, Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont” zapraszają na XII Triathlon Garwoliński, który odbędzie się 28 czerwca 2025 roku. To wydarzenie, objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Garwolina oraz Wójta Gminy Garwolin, jest jedną z najważniejszych imprez sportowych w regionie. Jego celem jest popularyzacja triathlonu jako wszechstronnej formy aktywności fizycznej, promocja zdrowego stylu życia oraz podkreślenie walorów miasta Garwolin.

Uczestnicy zmierzą się z wymagającym, ale jednocześnie dającym duże możliwości w rywalizacji dystansem, który obejmuje 750 metrów pływania, 20 kilometrów jazdy na rowerze oraz 5 kilometrów biegu. Start, meta, a także część pływacka zawodów będą zlokalizowane w Parku Wodnym „Mamut” w Rębkowie, koło Garwolina. Trasa rowerowa będzie biegła okolicznymi drogami lokalnymi, a biegowa – drogą serwisową obwodnicy Garwolina. Start zawodów zaplanowany jest na godzinę 10:00, a po zakończeniu rywalizacji odbędzie się ceremonia wręczenia nagród. Czytaj dalej

Zaproszenie na wesele!

Prawdziwa zabawa pełna barw, muzyki i śpiewu. Podniosłe chwile błogosławieństwa i humorystyczne momenty obrzędów. Tak właśnie będzie podczas „Wansiela Siennickiego” – niezwykłego widowiska scenicznego, które 29 maja będzie można zobaczyć na scenie Centrum Sportu i Kultury. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów!

„Wansiele Siennickie” to spektakl, który przenosi widzów w świat dawnych mazowieckich obyczajów weselnych. Opowieść przepełniona jest barwną gwarą, ludowym śpiewem, tańcami i zabawnymi dialogami, które oddają ducha dawnej społeczności wiejskiej. Spektakl ukazuje pełen obrzędów i symboliki ślub oraz wesele, przybliżając bogactwo ludowej kultury i emocje towarzyszące temu wyjątkowemu wydarzeniu. Czytaj dalej

Stand up – Michał Leja

 

Michał Leja – powraca z nowym programem stand-upowym pod tytułem *„1991”*,
w którym wchodzi w tematy, których unikał przez lata – od trudnych
wspomnień z dzieciństwa, przez niepewność dorosłego życia, aż po swoje
najgłębiej skrywane lęki i rozterki. To program, który balansuje na granicy
żartu i refleksji, odkrywając przed publicznością zupełnie nową stronę
Michała Lei. *„1991”* to stand-up pełen odwagi, autentyczności i
bezkompromisowego śmiechu!

 

Czytaj dalej

Bieg Ułański – druga odsłona tegorocznego GPZG

Już w najbliższą niedzielę drugie zawody w ramach tegorocznego Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Kto nie pobiegł w kwietniu, a chce się liczyć w klasyfikacji generalnej, musi koniecznie wziąć udział w „Biegu Ułańskim”. Zapisy tylko do piątku!

XIV edycja Grand Prix Ziemi Garwolińskiej wystartowała 27 kwietnia „Biegiem do wiosny”, w którym wzięło udział aż 250 uczestników, a wśród nich zaledwie kilkuletnie dzieci, dorośli i seniorzy.

Kolejna okazja do wspólnego biegania już w najbliższą niedzielę podczas „Biegu Ułańskiego”. Zgodnie z tradycją o godzinie 15:00 rozpoczną się biegi dla najmłodszych, a o godzinie 15:30 z dystansem 5 km zmierzą się dorośli. Czytaj dalej

Do filharmonii i opery! Majowy Operobus

Koncert „Requiem” i „Msza c-moll” w Filharmonii Narodowej oraz „Don Giovanni” w Warszawskiej Operze Kameralnej. To dwie majowe propozycje Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie w ramach projektu „Operobus”. Oba wydarzenia są częścią 34. Festiwalu Mozartowskiego.

Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta tradycyjnie w ścisły sposób wiąże się z biografią kompozytora. Oto Msza żałobna, którą twórca pisze na własny pogrzeb! W wyścigu z czasem – i ze śmiercią! – kompozytor przegrywa, pozostawiając dzieło nieukończone. Jego pierwszej redakcji podejmuje się uczeń i współpracownik Mozarta – Franz Xaver Süssmayr. Poza tym, że wersję Süssmayera mamy wszyscy siłą tradycji, przez ilość powtórzeń i wykonań niejako „we krwi” można z jego koncepcją zakończenia i orkiestracji utworu dyskutować. Już w XIX wieku zaczęły powstawać inne warianty opracowania nieukończonego arcydzieła. – Kilka miesięcy temu jednak wydawnictwo Carus Verlag premierowo zaprezentowało najnowszą propozycję, wobec której nie mogliśmy i nie chcieliśmy przejść obojętnie. Jej autorem jest wybitny dyrygent i chórmistrz Howard Arman. Jego wersja w olśniewający sposób balansuje między szacunkiem do tego, co napisał Mozart, równocześnie szlachetnie dyskutując także z tym, co dopisał Süssmayer. Wersja Howarda Armana sytuuje Requiem nie tylko w kontekście biografii kompozytora i wszelkich legend i anegdot związanych z jego powstaniem, ale również w szerszym kontekście i panoramie historii muzyki. Zwracają uwagę pomysły związane z nowym kształtem akompaniamentu i rozwiązań harmonicznych w części Lacrimosa. Całkowicie dopisane zostało polifoniczne Amen, zwieńczenie sekwencji, które Süssmayr w zaskakujący sposób zignorował i pominął – czytamy w zapowiedzi koncertu, który już 12 maja uczestnicy wyjazdu w ramach projektu „Operobus” usłyszą w Filharmonii Narodowej. Czytaj dalej

Łukasz Biernacki zwycięzcą X Duathlonu Garwolińskiego

W sumie to 27,5 km – 20 km jazdy rowerem i 7,5 km biegu.  Łukasz Biernacki z klubu Victus Rębków, zwycięzca tegorocznego Duathlonu Garwolińskiego, potrzebował niespełna 58 minut na pokonanie całej trasy zawodów. Najlepsza wśród kobiet była Kinga Myśliwska z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Duathlon Garwoliński to wyjątkowe wydarzenie sportowe, które od 2015 roku przyciąga miłośników biegania i jazdy na rowerze z całej Polski. Celem zawodów jest popularyzacja kolarstwa, biegania i turystyki rowerowej, zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku oraz integracja amatorów tych dyscyplin.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja, odbyła się 27 kwietnia. Start i meta zlokalizowane były na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. Łączna długość trasy wynosi 27,5 km – 5 km biegu wokół zbiornika retencyjnego, 20 km jazdy rowerem po okolicznych drogach publicznych i  na koniec 2,5 biegu wokół zbiornika. Uczestnicy rywalizowali w klasyfikacji generalnej – open mężczyżn i open kobiet, klasyfikacji kobiet i mężczyzn z powiatu garwolińskiego oraz w różnych kategoriach wiekowych. Czytaj dalej