Wianki nad zbiornikiem – już w najbliższą niedzielę

Muzycznie i sportowo. Dla najmłodszych i tych nieco starszych. Pod hasłem „Wianki nad zbiornikiem” kryje się koncert zespołu EKT Gdynia, „Bieg Świętojański”, czyli wyzwanie biegowe, w którym każdy może wziąć udział, warsztaty robienia wianków oraz animacje dla dzieci. Start o godzinie 18:00.

Najkrótsze noce w roku, poszukiwanie kwiatu paproci, tradycje puszczania wianków – czerwcowy czas jest bez wątpienia magiczny i wyjątkowy. I takie właśnie będzie niedzielne wydarzenie.

23 czerwca na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie będzie się działo – kulturalnie i sportowo. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 „Biegiem Świętojańskim”. To wyzwanie sportowe, któremu przyświeca hasło: idziemy na rekord! Celem wszystkich uczestników wyzwania jest pokonanie w sumie jak największej liczby kilometrów. Trasa wydarzenia będzie biegła ścieżką wokół zbiornika, a będzie ją można pokonać biegnąc, maszerując, jadąc na rolkach lub hulajnogą (oczywiście nieelektryczną). Każdy pokonuje, taki dystans jaki chce. Uczestnicy otrzymają numer startowy, a na mecie pamiątkowy dyplom. Udział w wyzwaniu jest bezpłatny. Co zrobić, żeby wziąć udział w wydarzeniu? Wystarczy zarejestrować się online. Szczegółowy regulamin oraz link do zapisów można znaleźć na stronie www.csik.garwolin.pl Czytaj dalej

Akcja: wakacje!

Wakacje to czas na odpoczynek, ale także na rozwijanie własnych pasji i na odkrywanie w sobie nowych umiejętności. Oferta Centrum Sportu i Kultury pozwala na wszystkie te działania. Można się nauczyć czegoś nowego, można się zrelaksować lub poszlifować swój talent. Wersja sportowa, muzyczna i plastyczna a na deser na rozrywkę – kino.

Lubiane i niezwykle rozwojowe zajęcia ceramiki odbywać się będą w lipcu w środy. Do wyboru dwie różne godziny. Podczas zajęć uczestnicy lepią, gniotą, wyciskają, a nawet kręcą na kole. Satysfakcja z wypalonego i poszkliwionego dzieła jest ogromna.

Pod ogólną nazwą „zajęcia twórcze” kryją się działania plastyczne: malowanie, rysowanie, wycinanie, klejenie, tworzenie konstrukcji przestrzennych i wiele innych działań. Cześć z nich – jeśli pogoda pozwoli – odbywać się będzie w przyjaznej przestrzeni ogrodu CSiK. Dawka natury i kultury w jednym. Czytaj dalej

Tak się bawił Garwolin!

Zakończony weekend przejdzie do historii. Współczesne kroniki w postaci „rolek” i zdjęć dobrze udokumentowały trwające ponad 48 godzin Dni Garwolina. Było koncertowo, sportowo i rozrywkowo. Elegancko i oficjalnie. Centrum miasta na ten czas stał się parking pod „Garwolanką”.

Na scenie pod „Garwolanką” 16 czerwca przed południem nastąpiło oficjalne otwarcie Dni Garwolina. To tam wręczano nagrody za bieg, to tam odbywały się koncerty, pokazy i prezentacje. Życie tętniło także w pobliskim Parku 550-lecia. Za sprawą punktów gastronomicznych, stoisk stowarzyszeń i organizacji, dzięki rękodzielnikom, którzy prezentowali swoje wyroby oraz wesołemu miasteczku, które przyciągało dzieci i młodzież.

W sobotę 15 czerwca w sali kinowej odbyła się uroczysta gala. Burmistrz miasta Garwolina podsumowała ubiegły rok i organizację jubileuszu 600-lecia miasta. Podziękowaniom nie było końca. Dobra, przyjazna atmosfera oraz elegancki charakter całości sprawiły, że wydarzenie to z pewnością na długo będzie w pamięci zaproszonych gości. Czytaj dalej

Zapisy na XI Triathlon Garwoliński – czas start!

750 metrów do przepłynięcia, 20 km na rowerze i 5 km biegu. To zadanie, z którym zmierzą się uczestnicy tegorocznego Triathlonu Garwolińskiego. 29 czerwca zawody zostaną zorganizowane już po raz jedenasty. Zapisy startują 22 marca o godzinie 18:00.

Triathlon Garwoliński to wydarzenie, które od 11 lat organizowane jest przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przy współpracy z Fundacją AQUA LIFE, Garwolińskim Stowarzyszeniem Kolarskim „Horyzont” oraz Stowarzyszeniem Truchtacz.pl.

To zawody dedykowane wszystkim miłośnikom pływania, jazdy na rowerze i biegania, którzy ukończyli 16. rok życia. Zawodnicy mają do przepłynięcia 750 metrów (Jezioro Mamut), do pokonania rowerem 20 km, a do przebiegnięcia 5 km. Start, meta i strefa zmian znajdują się w Parku Wodnym “Mamut” w Woli Rębkowskiej. Trasa rowerowa prowadzi do Huty Garwolińskiej, a bieg odbywa się drogami serwisowymi przy obwodnicy Garwolina. Czytaj dalej

Ruszyły zapisy do programu edukacji filmowej

Już po raz czwarty Centrum Sportu i Kultury zapraszam szkoły i placówki oświatowe do udziału w edukacyjnym projekcie filmowym Młode Horyzonty. Zmieniła się jego nazwa, ale idea pozostaje ta sama. Przez 7 miesięcy odbywają się projekcje filmów w kinie, które poprzedza prelekcja. Dyskusję o obejrzanym obrazie pogłębić można w szkole podczas godzin wychowawczych, korzystając z gotowych materiałów. Program trwa od października do kwietnia. Zapisy na rok szkolny 2024/2025 ruszyły 20 maja.

Program Młode Horyzonty to kontynuacja wcześniejszego programu znanego pod nazwą Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. CSiK zachęca lokalne placówki oświatowe do wzięcia udziału w tych spotkaniach. W ubiegłym roku w programie uczestniczyło około 700 uczniów. Proponujemy cykle filmowe dla każdej grupy wiekowej: od przedszkolaków aż po szkoły średnie – mówi Barbara Kupczyk-Mikulska, koordynatorka projektu. Czytaj dalej

„Męskie rozmowy” w Galerii „Kotara” Fotografii

Już w najbliższy piątek 14 czerwca o godzinie 17:30 „Kotara” odsłoni przed uczestnikami nowy zestaw prac – portrety fotograficzne Zbigniewa Furmana. Po wernisażu odbędzie się spotkanie z artystą. Centrum Sportu i Kultury zaprasza na to wydarzenie, które jest jednocześnie elementem tegorocznych Dni Garwolina.

Ten wernisaż będzie z pewnością wyjątkowy co najmniej z kilku względów. Po pierwsze za sprawą artysty. Gościem Galerii „Kotara” Fotografii będzie legenda polskiej fotografii Zbigniew Furman. Po drugie za sprawą prezentowanych prac. „Męskie rozmowy” są pokazywane w najbardziej prestiżowych galeriach w Polsce. Po trzecie w końcu, z racji czasu, w którym wystawa się odbędzie, będzie ona bowiem jednym z wydarzeń w ramach obchodów Dni Garwolina. Czytaj dalej