Renata Przemyk zaśpiewa w CSiK

Przemyk Akustik Kwartet to wyjątkowo klimatyczny projekt znanej i niezwykle utalentowanej wokalistki Renaty Przemyk. 30 marca artystka wraz z muzykami wystąpi na scenie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Bilety właśnie trafiły do sprzedaży.

Intymny koncert złożony z wyjątkowych piosenek, zaaranżowany na kwartet akustyczny, w specjalnie do tego projektu stworzonej oprawie – tak zapowiadana jest koncert Przemyk Akustik Kwartet.

Renaty Przemyk przedstawiać na trzeba. Obecna na polskiej scenie muzycznej od wielu lat, ma na swoim koncie kilkanaście płyt, które sprzedały się w ponad 500 tys. egzemplarzy, liczne nagrody i wyróżnienia oraz udział w wyjątkowych projektach muzycznych. Czytaj dalej

Widzieć więcej

Nowa wystawa z cyklu „Ściany dla lokalsów”, pt. „Moc natury” rozpocznie się w piątek 24 marca o godzinie 18:00 wernisażem z udziałem artysty. Galeria Kotłownia będzie pierwszym miejscem, gdzie Piotr Władziński – mieszkaniec powiatu garwolińskiego – pokaże swoje prace.

Kilkanaście eksponatów różnej wielkości. Od kilku centymetrowych form do rzeźb mających ponad 0,5 metra wysokości. Większość wykonana z drewna, do niektórych dodane elementy z kamienia lub metalu. Tak w skrócie można opisać jego dzieła. Autor wykorzystuje naturalne formy i stara się jak najmniej w nie ingerować. Chce bowiem, żeby były one pokazem mocy natury. Przygląda się im, obraca, potrafi zobaczyć coś więcej w zwykłej gałęzi, pniaku, korzeniu. Jednak by zrealizować swoją wizję artystyczną nie obawia się drobnej autorskiej obróbki, a czasem dodania detali. Czytaj dalej

Rower i bieganie w jednym – weź udział w Duathlonie Garwolińskim

Miłośniku jazdy na rowerze i biegania to coś dla Ciebie! Już jutro startują zapisy na tegoroczny Duathlon Garwoliński. Zawodnicy będą mieli do pokonania niespełna 28 km. Nie zwlekaj z decyzją – liczba miejsc ograniczona.

Duathlon Garwoliński organizowany jest od 2015 przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont”. Celem zawodów jest popularyzacja kolarstwa, biegania i turystyki rowerowej, zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz integracja amatorów jazdy na rowerze oraz biegania. Czytaj dalej

Jednym głosem o pokoju

W piątek, 10 marca garwolińska kolegiata rozbrzmiała pieśniami o pokoju. Koncert muzyków i śpiewaków z Polski, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Rumunii, Serbii, Kazachstanu i Szwajcarii był częścią międzynarodowego projektu.

Wszystkich artystów złączyła idea szczerego dążenie do pokoju. Każda z występujących grup śpiewała inaczej, ale każda starała się poprzez śpiew i muzykę zjednoczyć w pięknym dążeniu do zaprzestania wojen i waśni. Przed słuchaczami wystąpili:

  • Chór Miasta Garwolina,
  • Daria Soroka z Ukrainy,
  • Chór Szkoły Muzycznej „Eugen Doga” z Kiszyniowa w Mołdawii oraz soliści studia muzycznego Rapsodia pod dyrygenturą Natali Barabanshchikovej,
  • międzynarodowa grupa muzyczna Mountain-Silence.

Czytaj dalej

Gloria Amore Victis – muzyczny stand-up w CSiK

„Miałam chłopaka, ale się rozstaliśmy. Tzn. On mnie rzucił” – to tytuł pierwszej piosenki, która powstała w zaciszu krakowskiego mieszkania podczas pandemicznego lockdownu. Miłosne dramaty opowiedziane w zabawny i nietuzinkowy sposób szybko zyskały fanów i zaowocowały programem „Gloria Amore Victis”, który już 26 marca będzie można zobaczyć w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Na scenie Weronika Kowalska i Ewa Rucińska. To kolejne wydarzenie wpisujące się w obchody 600-lecia Garwolina.

– Ten wyjątkowy, jubileuszowy rok to doskonała okazja, aby przed garwolińską publicznością zaprezentowali się ci, którzy pochodzą stąd lub pierwsze kroki swojej kariery stawiali na deskach naszego domu kultury. Tak było właśnie z Weroniką Kowalską, która co prawda pochodzi z pobliskich Trąbek, ale występując razem z Teatrem Muzycznym Od Czapy, dała poznać swój talent mieszkańcom naszego miasta. Z wielką radością obserwujemy, jak rozwija się jej kariera i cieszymy się, że będziemy ją znów gościć na naszej scenie – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Czytaj dalej

Kolorowa tradycja – Wielkanocny Konkurs Plastyczny

To tradycja pisana przez wielkie „T”. Od 23 lat Centrum Sportu i Kultury organizuje Wielkanocny Konkurs Plastyczny. W tym roku nie może być inaczej. Tegoroczna edycja „Pająków, kurek i mazurków” właśnie się rozpoczęła. Prace konkursowe można składać w sekretariacie.

– To konkurs, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Od kilku lat podczas jego organizacji koncentrujemy się na tym, by niósł on ze sobą wiedzę o bogatej polskiej tradycji. Chcemy zachęcić młodych ludzi do poznania dawnych zwyczajów, stąd zadania konkursowe, na przykład stworzenie pięknej wiszącej ozdoby zwanej pająkiem. Podczas wernisażu w ubiegłym roku uczestnicy degustowali konkursowe wypieki. Ich smak nie jest brany pod uwagę podczas prac jury, ale zadowolenie konsumujących świadczyło, że ciasta są nie tylko ładne, ale i smaczne. W tym roku także spróbujemy mazurków – mówi Luiza Kondej-Matusiak – koordynator wystawy. Czytaj dalej

Spektakl Kobieta idealna w Garwolinie !!!

Greta i Albert, małżeństwo aktorów wiedzie szalone życie walcząc o swoje miejsce na scenie i w związku. Czy należy się godzić z upływającym czasem?

Każde z nich radzi sobie z tym na swój sposób.

Greta stawia czoła przyszłości za pomocą zabiegów chirurgii estetycznej powoli tracąc rysy twarzy, natomiast

Albert biernie się jej poddaje… do czasu.

Przyszłość… Co przyniesie kolejny dzień?I jak nie dać się zepchnąć ze sceny, nie tylko tej zwanej życiem?

Niezrównany popis aktorski.

Bezkonkurencyjna wartka fabuła osadzona w naszej rzeczywistości.

Czy kobieta idealna istnieje ?

Czytaj dalej

Operobusem z CSiK! Kolejny wyjazd do Warszawskiej Opery Kameralnej

Jeden wieczór, dwie opery! Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza na kolejny wyjazd w ramach projektu „Operobus”. Tym razem w Basenie Artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej widzowie obejrzą premierowe spektakle Gian Carlo Menottiego „Telefon” i „Medium”.

Już po raz piąty Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Warszawska Opera Kameralna zapraszają do skorzystania z ofert projektu „Operobus”. Na uczestników projektu czeka premierowy spektakl z biletami w promocyjnej cenie i darmowym przejazdem tam i z powrotem.

18 marca w Basenie Artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej widzowie obejrzą aż dwie opery, które premierę będą miały zaledwie tydzień wcześniej. „Telefon” i „Medium” Gian Carlo Menottiego wyreżyserował Jakub Przebindowski, a kierownictwo muzyczne sprawuje Kuba Wnuk. Czytaj dalej