Osiemnastka! Kabaret Paranienormalni w Garwolinie!

Kabaret Paranienormalni ma już 18 lat! To powód, żeby świętować w towarzystwie najlepszych skeczy w towarzystwie premier i debiutów, których nie zabraknie w nowym programie „Osiemnastka.” Paranienormalni wystąpią w Garwolinie 30 listopada. Bilety już w sprzedaży!

– Blisko dwugodzinny spektakl, to przede wszystkim nowe skecze i postacie, które zabiorą widzów w podróż pełną humoru, komedii pomyłek i zaskakujących sytuacji. Skecze z najnowszego programu to wynik naszych wieloletnich obserwacji, tego, co dzieje się w naszych domach, w zakładach pracy, telewizji, na ulicy, a nawet w kolejce na lotnisku. W krzywym zwierciadle widzowie zobaczą także własne odbicie, a niektórzy będą mieli również okazję wystąpić z nami na scenie, bo OSIEMNASTKA to skecze z udziałem publiczności. OSIEMNASTKA to projekt , który oderwie Was od szarej, przygnębiającej codzienności i przeniesie w paranienormalną, alternatywną rzeczywistość – zapowiada Kabaret Paranienormalni. Czytaj dalej

6 grudnia startuje lodowisko w Garwolinie

800 metrów kwadratowych powierzchni lodu, a w wypożyczalni 200 par łyżew. Elektroniczny system obsługi klienta i możliwość zakupu biletów przez Internet. Wyczekiwana nie tylko przez najmłodszych inwestycja, 6 grudnia przywita pierwszych amatorów jazdy na łyżwach. Podczas oficjalnego otwarcia nie zabraknie pokazów łyżwiarskich i animacji dla całych rodzin.

– Ogromnie się cieszymy, że już za kilka dni będziemy mogli zaprosić wszystkich na lodowisko. To chyba najlepszy prezent na Mikołajki, jaki mogliśmy sobie wymarzyć. Kolejne marzenie mieszkańców Garwolina się spełnia, a właściwie sami je spełniliśmy, dzięki współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego oraz firmą Avon. Mam nadzieję, że nowy obiekt będzie tętnił życiem i przynosił wiele radości zarówno najmłodszym, jak i starszym pokoleniom naszych mieszkańców, a także będzie sportową wizytówką i atrakcją turystyczną, która przyciągnie do nas wielu gości – mówi Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

Otwarcie lodowiska odbędzie się 6 grudnia o godzinie 14:00. Po części oficjalnej, około godziny 15:00, będzie można zobaczyć mistrzowskie pokazy łyżwiarskie w wykonaniu grupy Walley, a bezpośrednio po nich odbędą się animacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Czytaj dalej

„Hotel” na parterze i w podziemiach w Centrum Sportu i Kultury

Wyważone, niosące ciszę i spokój prace artysty Krzysztofa Gołucha od piątku 24 listopada można oglądać w przestrzeni ekspozycyjnej Galerii „Kotara” Fotografii oraz Galerii Kotłownia. Blisko 40 fotografii, które powstały w latach 2015-2020 to projekt pokazujący pracę osób niepełnosprawnych. Wystawa będzie gościć do połowy stycznia 2024 roku. Ci, którzy nie mogli być na wernisażu, mają jeszcze szansę na spotkanie z piękną opowieścią o ludzkiej godności.

Artysta, który do Garwolina przyjechał na zaproszenie kuratora wystawy – Dariusza Szubińskiego – tak sam mówi o swoim projekcie: Czas spędzony wśród niezwykłych ludzi pracujących w katowickim Zakładzie Aktywności Zawodowej był dla mnie bardzo twórczy i inspirujący. Przede wszystkim było to spotkanie z niesamowitymi i dobrymi ludźmi tworzącymi społeczność katowickiego ZAZ. W tamtym czasie i miejscu powstały fotografie, które w znaczący sposób zmieniły kierunek mojej twórczości. Bardzo dziękuję moim niepełnoprawnym bohaterom za zaproszenie mnie do swojego świata. Czytaj dalej

3,2,1 start! Bieg Mikołajkowy już w niedzielę!

5 kilometrów dla dorosłych i 4 krótsze biegi dla dzieci. Na mecie pamiątkowy medal, a później ognisko. I obowiązkowo słodki upominek od Mikołaja. Zainteresowani? Zapisujcie się! Już w najbliższą niedzielę tradycyjny Bieg Mikołajkowy.

Centrum Sportu i Kultury oraz Stowarzyszenie Truchatcz.pl zapraszają w najbliższą niedzielę na wspólne zimowe bieganie, bo jak głosi powiedzenie – nie ma złej pogody do biegania, są tylko złe ubrania.

– Dlatego zapewniamy czerwone czapki, które nie tylko ogrzeją głowy, ale na pewno sprawią wszystkim wiele radości, a po zakończonych zawodach ognisko i ciepłą herbatę – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Czytaj dalej

Jazzowe oblicze Dni Muzyki Chóralnej

To będzie druga odsłona tegorocznych Dni Muzyki Chóralnej. Zmieni się wszystko: klimat, miejsce, wykonawcy. W najbliższą niedzielę 26 listopada o godzinie 17:30 w auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się niezwykły koncert – Mała msza jazzowa – Boba Chilcotta w wykonaniu Chóru Miasta Garwolina i towarzyszących muzyków.

Mała msza jazzowa „A Little Jazz Mass” to kompozycje muzyczne do stałych części mszy świętej (Kyrie, Gloria, Sanctus, Benedictus, Hosanna, Agnus Dei, Dona nobis pacem), których autorem jest Bob Chilcott. Została ona skomponowana na Festiwal Chóralny w Nowym Orleanie w 2004 roku. Połączenie tradycji mszy łacińskiej z idiomem jazzowym w tak wyraźny i niewymuszony sposób świadczy o ogromnym talencie autora. Czytaj dalej

Tu wszystko gra! Zagraj i Ty w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

28 stycznia 2024 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 32. zagra na całym świecie. Orkiestrowego grania nie zabraknie także w Garwolinie i okolicznych miejscowościach. Sztab działający w Centrum Sportu i Kultury właśnie rozpoczął rejestrację wolontariuszy.

24 października Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy ogłosiła cel 32. Finału WOŚP: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest hasło: „Tu wszystko gra OK!”.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia 2024 r. i dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Czytaj dalej

Sztuka Teatralna KLIMAKTERIUM 2

Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko… Myliliśmy się! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem! „Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał” powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek – już nie młodych, ale jakże młodych.

 

 

Czytaj dalej

Świąteczny kiermasz już się zbliża

Już po raz czwarty w Garwolinie odbędzie się świąteczny Festiwal Rękodzieła i Tradycji. 3 grudnia przez 8 godzin na hali sportowej przy ul. Żwirki i Wigury w Garwolinie swoje wyroby będą prezentować regionalni wystawcy. Warto przyjść, bo kiermasz to świetne miejsce do zrobienia świątecznych zakupów!

„Otuleni magią świąt” to już 4. edycja wydarzenia, które cieszy się dużym zainteresowaniem odbiorców. Kiermasz ma swoją niepowtarzalną atmosferę. Urok ręcznie wykonywanych prac: od ceramiki, poprzez biżuterię, obrazy, ręcznie szyte maskotki, po świece, szydełkowe ozdoby na choinkę i wiele wiele innych przedmiotów to jeden aspekt tego przedsięwzięcia. Drugim jest bezpośredni kontakt z autorem dzieła. Miłe rozmowy, negocjacje, wymiana doświadczeń. Czytaj dalej