Koncert uczniów z ogniska muzycznego

W czwartek 7 marca o godzinie 18:00 w wigilię Dnia Kobiet maestro Julian Czaporowski wraz z uczniami zaprasza na koncert. Kameralne spotkanie o wielu emocjach odbędzie się w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury.

Kilka razy w roku uczniowie prowadzonego przez Juliana Czaporowskiego ogniska muzycznego prezentują swoje umiejętności.  Jest to, tak dla uczniów jak i dla towarzyszącym im najbliższych, czas wielkich emocji. Występy publiczne niosą ze sobą wachlarz przeżyć od przełamywania tremy, przez stres związany z wykonaniem po radość z samoprezentacji. Dobór repertuaru zależny jest od stopnia umiejętności muzycznych. Bez względu jednak na skomplikowanie i długość utworu, wrażenia uczniów są ogromne.

Centrum Sportu i Kultury zaprasza na ten kameralny koncert. Będzie nastrojowo, kameralnie i emocjonalnie. Wstęp wolny.

Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska na scenie CSiK

Wokalista i wieloletni lider grupy Pod Budą oraz charyzmatyczna wokalistka o niejednym obliczu. Prywatnie ojciec i córka. Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska wraz z zespołem wystąpią w Garwolinie.

Centrum Sportu i Kultury zaprasza na niezwykły koncert Andrzeja Sikorowskiego – wokalisty, wieloletniego lidera grupy Pod Budą i autora większości jej utworów, który na scenie w Garwolinie wystąpi wraz z córką Mają Sikorowską oraz zespołem wybitnych polskich muzyków.

CO będzie można usłyszeć? Największe przeboje Andrzeja Sikorowskiego napisane specjalnie dla grupy Pod Budą, ale nie tylko. Nie zabraknie utworów spoza tego projektu. Na scenie wystąpi także Maja Sikorowska, która wspólnie z tatą wykonana między innymi piosenki pochodzące ze wspólnie nagranych płyt. Czytaj dalej

Pająki, kurki i mazurki, czyli zrób wielkanocną ozdobę i weź udział w konkursie

W powietrzu czuć wiosnę, a w Centrum Sportu i Kultury czuć nadchodzący XXIV Wielkanocny Konkurs Plastyczny. Za 3 tygodnie na holu na 1. piętrze będzie można oglądać piękne ozdoby świąteczne nawiązujące do dawnych zwyczajów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Adresatem konkursu są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu garwolińskiego. Każda z grup wiekowych ma do wykonania inne zadanie. Czytaj dalej

Rafał Rutkowski z programem stand-up comedy pt. „Żarty dla mas”.

 

Komik w najnowszym programie opowiada o dwudziestu latach małżeństwa ze swoją „szwedzką żoną”.

Żartuje ze starości i bycia mężczyzną po pięćdziesiątce. Z programu dowiecie się także dlaczego Rutek czasami chciałby być kobietą oraz dlaczego tak trudno jest mu przytyć.

Komik dzieli się spostrzeżeniami rodzica którego dzieci wchodzą w dorosłość oraz zdradza  jak poderwać dziewczynę metodą „na samolot”.

Opowiada też o lękach przed  własną zmywarką, jak smakują szwedzkie śledzie oraz dlaczego najgorszego sylwestra  spędził  w Chicago.

Czytaj dalej

Wiele imion, jedna idea – jubileusz 70-lecia garwolińskiego domu kultury

Centrum Sportu i Kultury w 2024 roku obchodzi swój jubileusz. 22 lipca minie 70 lat od momentu rozpoczęcia działalności garwolińskiego domu kultury. Po drodze wiele rzeczy się zmieniło – także nazwa. Niezmienna pozostała ciągle idea działalności kulturalnej i edukacyjnej. Masz w domu zdjęcia i pamiątki związane z domem kultury w Garwolinie? Podziel się i stań się częścią tego jubileuszu.

Na początku był Powiatowy Dom Kultury. W 1975 roku został przekształcony na Garwoliński Domu Kultury. Po połączeniu z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w 2005 roku stał się Centrum Sportu i Kultury. Poza nazwą z biegiem lat zmieniała się także przestrzeń. Sala widowiskowa w początku była tylko widowiskowa i posiadała balkon, z czasem stała się przestrzenią dla kina i działającego przy nim Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Niektóre pracownie i galeria mieściły się na I piętrze a dzisiejszy „mały domek” był mieszkaniem służbowym. Czytaj dalej

Ostatnia szansa na ślizg w tym sezonie

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. W czwartek 29 lutego ostatnia okazja, by w tym sezonie pojeździć na łyżwach. Od piątku aż do jesieni lodowisko nie będzie… lodowiskiem, co wcale nie oznacza, że nie będzie działać. Aby osłodzić tę chwilę oraz w oczekiwaniu na kolejne jazdy Centrum Sportu i Kultury przygotowało atrakcje. Warto więc w czwartek przyjść się poślizgać.

6 grudnia nastąpiło wielkie otwarcie i nieprzerwanie do tej pory trwała wielka radość z lodowiska miejskiego. 800 metrów kwadratowych gładkiej tafli lodowej, ostre łyżwy i dach nad głową. Czego chcieć więcej do kręcenia piruetów oraz długich i szybkich ślizgów? Czytaj dalej

Wesoło i gwarnie w Galerii Kotłownia

Tak jeszcze w Kotłowni nie było. Na piątkowym wernisażu swoje prace prezentowała artystka z Katowic – Małgorzata Lazarek. Ich oglądaniu towarzyszyły salwy śmiechu. Trudno się dziwić. Humor ze szkolnych zeszytów bywa naprawdę zabawny.

16 lutego o godzinie 18:00 Galeria Kotłownia wypełniła się ludźmi. Pierwsza wystawa w tym roku była mocnym i nietypowym otwarciem. Po raz pierwszy w galerii zaprezentowane zostały prace o tematyce satyrycznej. Poza humorystycznym charakterem obrazów, są one mocne malarsko. Widać, że artystka posiada dobry warsztat, pewną i dynamiczną kreskę łączy z wyraźna plamą koloru, często wykorzystuje technikę laserunku. Czytaj dalej