Znamy „Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2023”

Grzegorz Piesio został Sportowcem Powiatu Garwolińskiego 2023. Utytułowany zawodnik Wilgi Garwolin pokonał w plebiscycie Szymona Żaczka, Dawida Bieńko i Michała Topora. Kapituła przyznała w tym roku aż 11 nagród specjalnych.

Tytułem Sportowca Powiatu Garwolińskiego mogą się poszczycić piłkarze, lekkoatleci czy pływacy. Nie dyscyplina jest najważniejsza, a całoroczna praca i sukcesy, które dzięki niej dało się osiągnąć. Ciężko trenują, stratują w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Reprezentują kraj i nasz powiat garwoliński, przynosząc mu niejednokrotnie ogromną sławę. Teraz czas, żeby spośród nich wybrać tego najlepszego. Po raz kolejny mieszkańcy Garwolina i całego powiatu mogli wybrać zawodnika, który ich zdaniem zasłużył na zaszczytny tytuł „Sportowiec Powiatu Garwolińskiego”. Nominowanych do niego było 4 zawodników. Oddano blisko 14 tysięcy głosów, a wyniki zostały ogłoszone 15 lutego podczas uroczystej gali w Hotelu Sulbin. Czytaj dalej

Wiele imion, jedna idea – jubileusz 70-lecia garwolińskiego domu kultury

Centrum Sportu i Kultury w 2024 roku obchodzi swój jubileusz. 22 lipca minie 70 lat od momentu rozpoczęcia działalności garwolińskiego domu kultury. Po drodze wiele rzeczy się zmieniło – także nazwa. Niezmienna pozostała ciągle idea działalności kulturalnej i edukacyjnej. Masz w domu zdjęcia i pamiątki związane z domem kultury w Garwolinie? Podziel się i stań się częścią tego jubileuszu.

Na początku był Powiatowy Dom Kultury. W 1975 roku został przekształcony na Garwoliński Domu Kultury. Po połączeniu z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w 2005 roku stał się Centrum Sportu i Kultury. Poza nazwą z biegiem lat zmieniała się także przestrzeń. Sala widowiskowa w początku była tylko widowiskowa i posiadała balkon, z czasem stała się przestrzenią dla kina i działającego przy nim Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Niektóre pracownie i galeria mieściły się na I piętrze a dzisiejszy „mały domek” był mieszkaniem służbowym. Czytaj dalej

Wesoło i gwarnie w Galerii Kotłownia

Tak jeszcze w Kotłowni nie było. Na piątkowym wernisażu swoje prace prezentowała artystka z Katowic – Małgorzata Lazarek. Ich oglądaniu towarzyszyły salwy śmiechu. Trudno się dziwić. Humor ze szkolnych zeszytów bywa naprawdę zabawny.

16 lutego o godzinie 18:00 Galeria Kotłownia wypełniła się ludźmi. Pierwsza wystawa w tym roku była mocnym i nietypowym otwarciem. Po raz pierwszy w galerii zaprezentowane zostały prace o tematyce satyrycznej. Poza humorystycznym charakterem obrazów, są one mocne malarsko. Widać, że artystka posiada dobry warsztat, pewną i dynamiczną kreskę łączy z wyraźna plamą koloru, często wykorzystuje technikę laserunku. Czytaj dalej

Lodowisko ponownie czynne już od soboty 17 lutego! Wpadajcie na ślizg!

Awarie, jak to awarie, bywają niespodziewane. Zawsze przychodzą nie w czas i krzyżują plany. Wczorajsza (tj. 15.02) awaria nas zaskoczyła, ale przede wszystkim zmotywowała do szybkiego działania. Lodowisko miało być nieczynne do poniedziałku (19.02), a tymczasem zacznie działać już jutro, tj. w sobotę 17 lutego. Zapraszamy! Chodźcie do nas!

Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska na scenie CSiK

Wokalista i wieloletni lider grupy Pod Budą oraz charyzmatyczna wokalistka o niejednym obliczu. Prywatnie ojciec i córka. Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska wraz z zespołem wystąpią w Garwolinie.

Centrum Sportu i Kultury zaprasza na niezwykły koncert Andrzeja Sikorowskiego – wokalisty, wieloletniego lidera grupy Pod Budą i autora większości jej utworów, który na scenie w Garwolinie wystąpi wraz z córką Mają Sikorowską oraz zespołem wybitnych polskich muzyków.

CO będzie można usłyszeć? Największe przeboje Andrzeja Sikorowskiego napisane specjalnie dla grupy Pod Budą, ale nie tylko. Nie zabraknie utworów spoza tego projektu. Na scenie wystąpi także Maja Sikorowska, która wspólnie z tatą wykonana między innymi piosenki pochodzące ze wspólnie nagranych płyt. Czytaj dalej

KACPER RUCIŃSKI – Najnowszy program Stand-up Comedy „Zaznacz Mosty”

 

Kacper Ruciński, pionier polskiej sceny stand-upowej w swoim najnowszym programie “Zaznacz mosty”.

“Zaznacz mosty” to program śmieszny i mądry, który miesza abstrakcję, błyskotliwe dygresje z kontrowersyjnymi komentarzami rzeczywistości.

Kacper podczas występu dodatkowo tworzy historie, światy i bohaterów. Wykorzystuje informacje, które otrzymał będąc już na scenie, co, jak mawia sam Kacper Ruciński, działa na publiczność najlepiej.

Czytaj dalej

W marcu „I tak zagramy” – Artystyczne poranki

Już w pierwszą niedzielę marca (03.03) kolejny Artystyczny poranek. Tym razem Centrum Sportu i Kultury zaprasza teatromaniaków na historię o tym jak pokonać smoka. Będzie zabawnie, troszkę groźnie, ale przede wszystkim pouczająco. Sprzedaż biletów rusza w poniedziałek 12 lutego.

Artystyczne poranki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To motywuje do dalszych działań związanych z edukacją teatralną, do poszukiwania ciekawych przedstawień i zapraszania coraz to nowych teatrów– mówi Justyna Dybcio, koordynatorka projektu. Czytaj dalej