Coś z niczego – sztuka tworzenia

Centrum Sportu i Kultury proponuje nowy cykl zajęć dla dzieci. Są to warsztaty dla tych, którzy lubią uczyć się poprzez zabawę oraz wyrażać siebie przez sztukę. Zofia Skoroszewska poprowadzi zajęcia plastyczne z elementami recyklingu i języka angielskiego. Brzmi nietypowo, ale na pewno nie będzie nudno!

„Coś z niczego – sztuka tworzenia” to zajęcia, które otwierają na świat, uczą postrzegać materiały i produkty jako cenne surowce dla ekspresji. Stare ubrania można pociąć na cieniutkie paski i upleść z nich dywan, a z szeregu pokrojonych, wygniecionych butelek zbudować scenografię do super teledysku. Każdy pomysł jest dobry, ponieważ zajęcia mają stymulować twórcze eksperymenty i poszukiwanie własnych sposobów na pracę i patrzenie na świat. Warsztaty oparte są na pracy z materią i odkrywaniu nowych mediów, zapoznają uczestników z elementami wzornictwa, ekologii oraz rzeźby. Ponadto zajęcia wzbogacone są o możliwość luźnej konwersacji w języku angielskim. Każda z lekcji wprowadzi nową terminologię angielską, właściwą dla danego medium i czynności. Nad uczestnikami zajęć będzie czuwać Zofia Skoroszewska.

Zofia Skoroszewska (ur. W 1993 roku w Warszawie) absolwentka wydziału TXT (Textile) Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. W swojej praktyce jako punkt odniesienia stawia materiał, często tkaninę. Tworzy prace rzeźbiarskie, instalacje video i grafiki na wskroś mediów cyfrowych oraz taktylnej materii.

Strona internetowa: zofiaskoro.com