Galeria Kotłownia zaprasza na „Leśne ścieżki”

Leśny świat w skali mikro i makro, o różnych porach dnia i nocy, a także we wszystkich porach roku. Życie zwierząt, wnikliwe spojrzenie na roślinność. To wszystko można zobaczyć, odwiedzając Galerię Kotłownia w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Do 7 sierpnia prezentowana będzie wystawa fotografii „Leśne ścieżki”.

10 lipca w Galerii Kotłownia odbył się wernisaż kolejnej wystawy. Tym razem swoje prace prezentowała Ewelina Gańczorz. Podążając jej tropem, uczestnicy wystawy zawędrowali na leśne ścieżki. A spacer ten okazał się bardzo interesujący.

Ewelina Gańczorz, otwierając wystawę swoich zdjęć, przywołała słowa amerykańskiego pisarza i filozofa Henry’go Davida Thoreau: „Zamieszkałem w lesie, ponieważ chciałem żyć świadomie. Chciałem czerpać ze źródeł życia samą jego istotę. Odrzucić wszystko, co nie było nim, by w godzinie śmierci nie odkryć, że nie żyłem.” Zasłyszane dawno temu w filmie słowa stały się mottem życiowym dla artystki.  W swoich pracach pokazuje to, co kocha najbardziej – las i jego życie: rośliny, zwierzęta, piękne widoki. Jak podkreślała w swoim wystąpieniu, fotografią zainteresowała się pod koniec szkoły podstawowej, a potem sukcesywnie rozwijała tę pasję. Bogactwo i piękno lasu zaczęło ją na tyle interesować, że zdecydowała, by poświęcić się tej fascynacji także podczas studiów na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Poznaniu.

Prezentowane w Galerii Kotłownia zdjęcia pokazują świat leśny w skali mikro i makro, o różnych porach dnia i nocy, a także we wszystkich porach roku. Pozwalają na subtelne przyglądanie się życiu zwierząt, na wnikliwe spojrzenie na świat flory, na bystre i całościowe widzenie piękna leśnego krajobrazu.

Wystawę można oglądać do 7 sierpnia od poniedziałku do piątku po wcześniejszym kontakcie z sekretariatem Centrum Sportu i Kultury. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Zobacz galerię zdjęć