Malarstwo Łukasza Rudeckiego

Galeria „Kotłownia” działająca w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie będzie gościć doktora Łukasza Rudeckiego. Wernisaż jego wystawy odbędzie się już 26 października.

Łukasz Rudecki jest absolwentem Katedry Sztuki (Obecnie Wydział Sztuki) Politechniki Radomskiej. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 2004 r. w Pracowni Malarstwa prof. Aleksandra Olszewskiego i Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Krzysztofa Wyznera. W 2009 r. otrzymał stopień doktora sztuk plastycznych. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Malarstwa i Rysunku na Wydziale Sztuki macierzystej uczelni. Od zakończenia studiów konsekwentnie realizuje się w przestrzeni malarstwa sztalugowego. Poszukuje harmonii obrazu zawierającego w sobie zarówno elementy figuratywne jak i abstrakcyjne.

Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą. Realizował także wystawy indywidualne m.in. w Kielcach, Radomiu, Magdeburgu, Warszawie, Łodzi, Szczecinie. Był kilkakrotnie nagradzany za swoje prace.

Obrazy Łukasza Rudeckiego będzie można oglądać w Galerii „Kotłownia” tradycyjnie w piątek o godzinie 18:00. Podczas wernisażu sam artysta opowie o swoich pracach. Wystawę będzie można oglądać do 23 listopada.

Łukasz Rudecki – malarstwo

26.10 godz. 18:00

Galeria „Kotłownia”

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

Wstęp wolny