MAZOpiknik – moc atrakcji w plenerowej odsłonie

Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Miasto Garwolin zapraszają w najbliższą sobotę na MAZOpiknik. Przez cały dzień na odwiedzających będzie czekało mnóstwo atrakcji. Wieczorem na scenie wystąpią Artur Gotz oraz kabaret Łowcy B.

Wielki piknik plenerowy to kolejna w tym roku okazja do świętowania 600-lecia nadania praw miejskich miastu Garwolin oraz 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego.

MAZOpiknik odbędzie się 5 sierpnia na parkingu przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka”. Początek już o godzinie 11:00. Na odwiedzających będzie czekało wiele atrakcji: warsztaty eko i zero waste: las w słoiku, malowanie toreb, robienie mydełek i woreczków zapachowych, strefa Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, jarmark wyrobów ludowych i produktów regionalnych, pokazy magiczne, nauka tańca, gry, zabawy i konkursy z nagrodami, pokaz dronów, malowanie buziek, plecenie warkoczyków, konsultacje ekspertów, lokalne przysmaki, propozycje atrakcji turystycznych. Nie zabraknie także stoisk przygotowanych przez Miasto Garwolin, OSP Garwolin, WCR Garwolin, Klub Seniora i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, na którym będzie można spróbować swoich sił w lepieniu z gliny.

Piknik będzie także okazją do zadbania o własne zdrowie. Organizatorzy zapewnili możliwość odbycia konsultacji dietetycznych, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, EKG, oznaczenia poziomu cukru i cholesterolu, pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiaru masy i składników ciała (woda i tłuszcz) – wyliczenie indeksu BMI, naukę pierwszej pomocy, warsztaty terapii zajęciowej i pokaz ambulansu.

O godzinie 18.00, w ramach partnerstwa artystycznego z Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana  Kiepury w Warszawie, występ Artura Gotz z zespołem, a na godzinę 19.00 zaplanowano występ gwiazdy wieczoru – kabaretu  Łowcy.B

Wstęp wolny!