Ruszają zapisy na VI Duathlon Garwoliński

1 maja po raz kolejny miłośnicy biegania i jazdy na rowerze będą mieli okazję spróbować swoich sił w VI Duathlonie Garwolińskim. Zawodnicy zmierzą się z blisko 28-kilometrową, zupełnie nową trasą. Jeśli przeprowadzenie zawodów w normalnej formule nie będzie możliwe, organizatorzy przewidują między innymi możliwość startów indywidualnych.

– Przygotowujemy się do zawodów w tradycyjnej formie, mając nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna umożliwi nam ich przeprowadzenie, ale jeśli nie będzie to możliwe, mamy przygotowaną alternatywę w postaci zawodów pod hasłem „Zrób to sam” – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, które jest głównym organizatorem wydarzenia.

VI edycja Duathlonu Garwolińskiego została zaplanowana na 1 maja. Tym razem start i meta będą znajdowały się na terenach obok zbiornika retencyjnego w Garwolinie. Wokół zbiornika będzie także wytyczona trasa biegowa. W sumie będzie to 7,5 km biegu. 20-kilometrowa trasa rowerowa będzie biegła okolicznymi drogami publicznymi. Wyścig odbędzie się przy otwartym ruchu drogowym.

Zawodnicy będą rywalizować ze sobą w kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn, kategoriach wiekowych oraz kategorii mieszkańców powiatu garwolińskiego. W zawodach maksymalnie będzie mogło wystartować 100 osób.

Jeśli obowiązujące zasady bezpieczeństwa związane z pandemią COVID-19 uniemożliwią przeprowadzenie zawodów w normalnej formule, organizatorzy przewidzieli opcję rywalizacji wirtualnej.

– Właśnie w związku z epidemią już ubiegłoroczna edycja duathlonu odbyła się w formule startów indywidualnych. Wtedy 1 maja każdy zawodnik startuje w wybranej przez siebie lokalizacji, o dowolnej godzinie. Klasyfikacja zostanie utworzona na podstawie przesłanych informacji z aplikacji zliczających czas i pokonany dystans – tłumaczy Jarosław Kargol.

Start zapisów VI Duathlonu Garwolińskiego zaplanowano na 10 kwietnia na godzinę 12:00.

Szczegółowe regulaminy zawodów oraz link do modułu zapisów można znaleźć na stronie www.csik.garwolin.pl

Organizatorami wydarzenia są Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont”.

Link do zapisów

Regulamin VI Duathlonu Garwolińskiego

Regulamin Duathlonu Garwolińskiego „Zrób to sam”