Znamy zwycięzców VIII Duathlonu Garwolińskiego

Blisko 70 osób wzięło udział w tegorocznej edycji Duathlonu Garwolińskiego. Na starcie pojawili się nie tylko zawodnicy z powiatu garwolińskiego, ale także wielu sportowców z różnych zakątków Polski. Zwycięzcą zawodów został Łukasz Kalaszczyński z Płocka. Najlepszym zawodnikiem z powiatu garwolińskiego był Łukasz Biernacki, który w klasyfikacji generalnej znalazł się zaraz za podium.

– Cieszymy się, że to wydarzenie przyciąga do Garwolina wielu wspaniałych zawodników i że w tym gronie są także mieszkańcy powiatu garwolińskiego. Po raz kolejny odnotowaliśmy bardzo wysoki poziom zawodów. I nie chodzi tylko o zawodników z czołówki, ale o wszystkich startujących w zawodach. Wszystkim serdecznie gratulujemy – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, które jest głównym organizatorem Duathlonu Garwolińskiego.

Wydarzenie odbyło się 30 kwietnia. Start i meta znajdowały się na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. Zawodnicy mieli do pokonania trasę 27,5 km, w tym 7,5 km biegu oraz 20 km jazdy na rowerze. Bieg odbywał się ścieżką wokół zbiornika, a trasa rowerowa wiodła okolicznymi drogami publicznymi.

Zwycięzcą VIII Duathlonu Garwolińskiego został Łukasz Kalaszczyński z Płocka, który na pokonanie całej trasy potrzebował 57 minut i 11 sekund. Drugie miejsce zajął Adam Ogłoblin z Warszawy, a trzecie Rafał Korulczyk z Bałtowa.

Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Jonio z miejscowości Szeligi. Zwyciężczyni ukończyła zawody z czasem 1:08:48. Na drugim miejscu uplasowała się Kinga Myśliwska z Ostrowca Świętokrzyskiego, a na trzecim – Agata Juszczyńska z Warszawy.

W kategorii mieszkańców powiatu garwolińskiego zwyciężył Łukasz Biernacki (4. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej) z czasem 59:56. Na drugim miejscu znalazł się Tomasz Suchodolski, a na trzecim – Bartłomiej Garnek.

– Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli nas w organizacji tego wydarzenia: Stowarzyszeniu Truchtacz.pl, Garwolińskiemu Stowarzyszeniu Kolarskiemu „Horyzont”, Ośrodkowi Szkolenia Kierowców OSK Marcin, garwolińskiej policji oraz strażakom ochotnikom z OSP Garwolin, OSP Leszczyny i OSP Unin. Dziękujemy także zawodnikom, którzy zdecydowali się spędzić ten majowy weekend z nami i jednocześnie polecamy nasze kolejne sportowe wydarzenia. W czerwcu zapraszamy na bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”, a w lipcu na Triathlon Garwoliński – podkreśla Jarosław Kargol.

Wyniki – klasyfikacja generalna

Galeria zdjęć

Lista laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych

K1 16-29 lat

1.       Olga Jarzyna

2.       Katarzyna Owczarczyk

K2 30-39 lat

1.       Karolina Kochaniec-Matuszak

2.       Agnieszka Ragus-Suszczyńska

3.       Ewelina Kaska-Łobodowska

K3 40-49 lat

1.       Anna Golba

2.       Karolina Szymańska

3.       Karolina Fałek

K4 50+

1.       Stanisława Ferko-Czajkowska

M1 16-29 lat

1.       Tomasz Jakubowski

2.       Tomasz Suchodolski

3.       Robert Juszyczński

M2 30-39 lat

1.       Łukasz Biernacki

2.       Kamil Kołosowski

3.       Paweł Młodzikowski

M3 40-49 lat

1.       Konrad Sulik

2.       Konrad Bartoszek

3.       Marcin Banaszkiewicz

M4 50-59 lat

1.       Marcin Pruszacyk

2.       Artur Bąk

3.       Grzegorz Dominik

M5 60+

1.       Zenon Michalik

2.       Tomasz Klepacki