W marcu „I tak zagramy” – Artystyczne poranki

Już w pierwszą niedzielę marca (03.03) kolejny Artystyczny poranek. Tym razem Centrum Sportu i Kultury zaprasza teatromaniaków na historię o tym jak pokonać smoka. Będzie zabawnie, troszkę groźnie, ale przede wszystkim pouczająco. Sprzedaż biletów rusza w poniedziałek 12 lutego.

Artystyczne poranki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To motywuje do dalszych działań związanych z edukacją teatralną, do poszukiwania ciekawych przedstawień i zapraszania coraz to nowych teatrów– mówi Justyna Dybcio, koordynatorka projektu.

3 marca w niedzielę o godzinie 10:30 na scenie Centrum Sportu i Kultury odbędzie się przedstawienie Teatru I tak zagramy pt. „Kto pokona smoka?” Pewnego dnia wydarzyło się wielkie nieszczęście – królewna, ukochana córka króla Gwoździka, została porwana przez straszliwego smoka, nasłanego przez złą Czarownicę. Na ratunek dziewczynie pośpieszyli królewscy rycerze oraz dzielny szewczyk, chcący ze szczerego serca pomóc królewskiej córce. Czy komuś uda się ją uwolnić? Kto pokona smoka? Co można zyskać uprzejmością i dobrym sercem i czy zła Czarownica jest naprawdę taka zła, a smok groźny i niepokonany? Oraz czy władza i bogactwo są w życiu najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania poznają młodzi widzowie, jeśli wybiorą się na grzbiecie Siwka – Złotogrzywka w podróż do niezwykłego królestwa, w którym wszystko jest możliwe, jak to w teatrze lalkowym!

Sprzedaż biletów na marcowe przedstawienie w sekretariacie CSiK oraz online.