Wystawa kalendarzy adwentowych

Czas oczekiwania na święta często umilają kalendarze adwentowe. Lubimy je, bo dzięki nim odliczanie do Bożego Narodzenia jest ciekawsze. Kalendarze mogą spełniać jeszcze zupełnie inną funkcję – mogą być pomocą w nauce języka obcego. To właśnie cel konkursu na kalendarz z hasłami w języku niemieckim. Już wkrótce piękne i pomysłowe kalendarze zobaczyć będzie można na wystawie w Centrum Sportu i Kultury.

Już po raz drugi Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Garwolinie zaprasza uczniów ze szkół podstawowych i średnich uczących się języka niemieckiego do udziału w konkursie na kalendarz adwentowy. Dwie kategorie wiekowe (szkoła podstawowa i średnia) i całkowita dowolność twórcza.

Regulamin konkursu dostępny jest na plakacie w kodzie QR. Chęć udziału w konkursie uczniowie zgłaszają do nauczyciela przedmiotu, a swoje piękne dzieła dostarczają do Centrum Sportu i Kultury na piętro w sobotę 18.11.2023 w godzinach od 10:00 do 12:00 (można też przynieść do szkoły do 17.11 jeśli nauczyciel wybierze tę formę odbioru pracy konkursowej). Każdy kalendarz powinien posiadać etykietę (imię i nazwisko oraz klasę i nazwę szkoły), która jest mocno przymocowana do kalendarza.

Kalendarze zostaną wyeksponowane w holu na 1. piętrze Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Osoby odwiedzające ekspozycję mogą głosować na najpiękniejszy kalendarz (nagroda publiczności). Jury, oceniając prace będzie kierowało się zgodnością z tematem, pomysłowością, estetyką wykonanej pracy, poprawnością leksykalną i gramatyczną w utworzonych do każdego okna zadaniach.

Wystawę będzie można oglądać do 25 listopada. Wstęp wolny.