To był magiczny kolędowy wieczór. W święto Trzech Króli w Garwolińskiej kolegiacie odbył się koncert „Śpiewajcie i grajcie Mu”. W klimatycznej scenerii kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne wykonało 8 lokalnych grup wokalnych. Na koniec wszyscy wspólnie z publicznością zaśpiewali najbardziej znane polskie kolędy.
Orkiestra, teatr i aż 8 grup wokalnych, czyli w sumie ponad 200 osób, które w finale wystąpiły razem. To wielka gala kolęd i pastorałek, dzięki której klimat Świąt Bożego Narodzenia został z nami na dłużej. Koncert kolęd i pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu” odbył się 6 stycznia i była to już trzecia edycja tego muzycznego wydarzenia.
W niedzielny wieczór garwolińska kolegiata wypełniona magicznym światłem i tłumnie zgromadzoną publicznością rozbrzmiała słowem śpiewanym i mówionym oraz dźwiękami instrumentów. Podczas koncertu usłyszeć można było tradycyjne kolędy i pastorałki, jak i nowsze utwory bożonarodzeniowe w wykonaniu 8 zespołów. Podczas koncertu wystąpiła schola dziecięca z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, schola dziecięca z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, schola dziecięca z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach, schola dorosłych – wychowanków ks. Józefa Szajdy, chór Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Garwolinie, chór I LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, chór parafii Wszystkich Świętych w Sobieniach-Jeziorach oraz Chór Miasta Garwolina. Mnogość zespołów zaowocowała szerokim repertuarem i różnorodnością wykonań. Każdy występ był inny i wyjątkowy.
Pomiędzy występami wokalnymi swoje słowo do publiczności kierowały anioły – czyli aktorzy Teatru Rękawiczka. Podczas tego wyjątkowego koncertu zagrała także Orkiestra Dęta z Trąbek, która towarzyszyła wszystkim zespołom podczas finałowego wspólnego występu. Ponad 200-osobowy chór, którym dyrygował Radosław Mitura, zaśpiewał najbardziej znane w polskiej tradycji kolędy – „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu” czy „Bóg się rodzi”. We wspólne śpiewanie włączyła się także zgromadzona w kościele publiczność.
Podziękowania na ręce dyrygentów oraz opiekunów zespołów złożyli organizatorzy wydarzenia – ks. prałat Ryszard Andruszczak, proboszcz parafii Przemieniania Pańskiego w Garwolinie oraz Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz władze samorządowe – burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak, przewodniczący rady miasta Jarosław Jaskuła i wiceprzewodniczący – Andrzej Ostolski.
Organizatorami wydarzenia byli Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Garwolinie.