Zimowa aura wiosennego biegu

W niedzielę 21.04 podczas „Biegu do wiosny”, który otworzył cykl 4 biegów nazwanych Grand Prix Ziemi Garwolińskiej wiosnę… trzeba było sobie wyobrażać. Mimo ostrego wiatru i przenikliwego zimna biegacze we wszystkich kategoriach wiekowych pokazali prawdziwie sportowe oblicze. Widać, po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania.

Pierwszy z czterech biegów GPZG organizowanych przez Centrum Sportu i Kultury oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl przyciągnął – mimo niezachęcającej pogody – fanów biegania w każdym wieku. Na linii startu gęsto ustawiały się małe dzieci i osoby dorosłe. Trud włożony w wyjście z domu miał swoją cenę. Warto było być na biegu choćby z uwagi na medal. Wzorem ubiegłego roku organizatorzy biegu przygotowali medal, którego pełne piękno będzie można zobaczyć po złożeniu go ze wszystkich 4 części. Kolejne 3 biegi i 3 medale dadzą całość.

W biegu głównym w kategorii K16-49 zwyciężyły: I miejsce – Karolina Kałaska, II miejsce – Dorota Korycka i III miejsce – Agnieszka Flont, a wśród mężczyzn: I miejsce – Łukasz Świesiulski, II miejsce – Robert Świecak oraz III miejsce – Piotr Kajda. W kategorii 50-99 na podium stanęły: I miejsce – Agata Zboina oraz miejsce II- Hanna Wiśnicka, a wśród mężczyzn: I miejsce – Sławomir Szostak, II miejsce – Jacek Górzkowski oraz miejsce III – Krzysztof Majek.

Wyniki biegów dziecięcych

D1 dziewczynki:

I miejsce – Julia Kosiorek
II miejsce – Maria Dąbrowska
III miejsce – Antonina Biernacka

D1 chłopcy:

I miejsce – Antoni Hiszpański
II miejsce – Adam Kępka
II miejsce – Marcel Tomasiewicz

D2 dziewczynki:

I miejsce – Karolina Bielecka
II miejsce – Karina Chromińska
III miejsce – Zofia Skwarek

D2 chłopcy:

I miejsce – Marcel Bąk
II miejsce – Szymon Skwarek
III miejsce – Mikołaj Trzpil

D3 dziewczynki:

I miejsce – Lena Balas
II miejsce – Lidia Czarnecka
III miejsce – Alicja Osman

D3 chłopcy:

I miejsce – Jan Kosiorek
II miejsce – Radosław Prządka
III miejsce – Igor Głasek

D4 dziewczynki:

I miejsce – Wiktoria Barna
II miejsce – Alicja Czarnecka
III miejsce – Nikola Lipińska

D4 chłopcy:

I miejsce – Jakub Róg
II miejsce – Aleksander Grudziński
III miejsce – Konrad Sowa

Kolejny bieg GPZG odbędzie się 12 maja. Centrum Sportu i Kultury oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl serdecznie zapraszają.

Zdjęcia z biegu znajdują się na Fb CSiK, pełne wyniki na stronie: www.truchtacz.pl