Wspólne świętowanie Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego za nami

Spektakle teatralne w wykonaniu młodych artystów, ponad 100 lat muzyki w kilku koncertach, mnóstwo sportowych emocji, prapremiera książki i historyczno-rycerski piknik. Wydarzenia w ramach tegorocznych Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego były różnorodne, dzięki temu każdy mieszkaniec mógł w programie znaleźć coś dla siebie.

To były wyjątkowe Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, bo po raz pierwszy po długiej przerwie, którą spowodowała pandemia, mieszkańcy mogli spotkać się podczas różnych wydarzeń i wspólnie obchodzić swoje święto.

Tę wyjątkowość wielokrotnie podkreślali podczas minionego weekendu gospodarze wydarzenia – burmistrz Garwolina Marzena Świeczak i starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki.

Obchody Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego rozpoczęły się już w piątek koncertem uczennic Best Vocal Studio. Podczas blisko 3-godzinnego koncertu młode wokalistki zaprezentowały się w wielkich przebojach polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej, a na scenie towarzyszył im zespół muzyków. Czytaj dalej

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2021

W tanecznym rytmie serwowanym przez Warszawską Orkiestrę Sentymentalną, ze sportowymi emocjami podczas biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”, w rycerskim klimacie na pikniku historyczno-edukacyjnym. Tak zapowiadają się tegoroczne Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Wielkie świętowanie już w najbliższy weekend. Sprawdźcie program!

– Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego to coroczna okazja, żeby pokazać mieszkańcom, co dzieję się w mieście i powiecie, szansa na zaprezentowanie się wielu grup artystycznych. To także sposobność do wspólnej zabawy i radosnego świętowania. W ubiegłym roku z powodu pandemii obchody tego ważnego wydarzenia odbyły się głównie online. W tym roku znów będzie okazja do spotkania się poza wirtualną rzeczywistością. I choć nie na tak wielką skalę i wciąż z ograniczeniami, to najważniejsze, że znów będziemy mogli przeżywać to wszystko, stojąc obok siebie – mówi Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

W bogatym programie obchodów każdy znajdzie coś dla siebie. Są wydarzenia kameralne i liczniejsze, ale organizowane w otwartej przestrzeni. Koncerty, spektakle teatralne, zawody sportowe.

– To z pewnością będzie czas radości, którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy. Mam nadzieję, że to wielkie wydarzenie da nam poczucie wspólnoty i wleje w nas moc optymizmu. Zachęcamy do skorzystania z przygotowanych atrakcji, do aktywnego, ale także odpowiedzialnego i bezpiecznego uczestnictwa w obchodach Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego – zachęca Mirosław Walicki, starosta powiatu garwolińskiego. Czytaj dalej

Lato ze sportem i kulturą! Półkolonie 2021

Jeszcze tylko dwa tygodnie i znów będą wakacje! W lipcu Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza na półkolonie. Do wyboru aż 4 turnusy pełne kreatywnych warsztatów, zabawy i sportowych aktywności. Zapisy trwają do 25 czerwca lub do wyczerpania limitu miejsc.

– Wakacje w domu nie muszą być nudne. Co roku w okresie letnim realizujemy różne zajęcia dla dzieci. W tym roku, wychodząc także naprzeciw oczekiwaniom rodziców, organizujemy półkolonie. Będzie dużo dobrej zabawy i trochę nauki przez zabawę. Zapraszamy do spędzenia czasu ze sportem i kulturą – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Półkolonie „Lato ze sportem i kulturą” będą się odbywały w lipcu w 5-dniowych turnusach. Do wyboru są aż 4 terminy: 5-9 lipca 2021, 12-16 lipca 2021, 19-23 lipca 2021, 26-30 lipca 2021. Uczestnikami półkolonii mogą być dzieci w wieku 6-10 lat. Koszt turnusu to 550 zł.  Czytaj dalej

„Horror” w nowym wymiarze

W piątkowe, ciepłe popołudnie 4 czerwca po wielu miesiącach przerwy Centrum Sportu i Kultury zaprosiło na pierwszy wernisaż w Galerii Kotłownia. Ciemne wnętrza świetnie się nadawały na wystawę pt „Horror”. 20 obrazów prezentowanych w Kotłowni to ilustracje Emilii Dziubak do książki Madleny Szeligi pod tym samym tytułem. Czytaj dalej

„Jasnowidzę” w Dzień Dziecka

„Jasnowidzę” to konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci, który od kilku lat organizuje Wydawnictwo Dwie Siostry. Od 1 czerwca na dolnym i górnym holu Domu Kultury oglądać można blisko 50 ilustracji z najciekawszych, przysłanych na drugą edycję konkursu, projektów. Są wśród nich także te, które zostały nagrodzone i wyróżnione przez jury wydawnictwa i jury międzynarodowe. Czytaj dalej