Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska na scenie CSiK

Wokalista i wieloletni lider grupy Pod Budą oraz charyzmatyczna wokalistka o niejednym obliczu. Prywatnie ojciec i córka. Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska wraz z zespołem wystąpią w Garwolinie.

Centrum Sportu i Kultury zaprasza na niezwykły koncert Andrzeja Sikorowskiego – wokalisty, wieloletniego lidera grupy Pod Budą i autora większości jej utworów, który na scenie w Garwolinie wystąpi wraz z córką Mają Sikorowską oraz zespołem wybitnych polskich muzyków.

CO będzie można usłyszeć? Największe przeboje Andrzeja Sikorowskiego napisane specjalnie dla grupy Pod Budą, ale nie tylko. Nie zabraknie utworów spoza tego projektu. Na scenie wystąpi także Maja Sikorowska, która wspólnie z tatą wykonana między innymi piosenki pochodzące ze wspólnie nagranych płyt.

Andrzej Sikorowski to autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Dał wiele koncertów w kraju, a także dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Współpracuje również z innymi wykonawcami m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem („Pasjans na dwóch”).

Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Był felietonistą „Dziennika Polskiego”, „Przekroju” i „Hustlera”. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego „Kap. Kap, płyną łzy”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „Ale to już było” dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska. Od 2005 roku występuje także u boku swojej córki, Mai Sikorowskiej, jako autor, kompozytor, akompaniator, partner wokalny.

Maja Sikorowska ma wykształcenie muzyczne w klasie fortepianu, a także licencjat na krakowskiej AWF. Przez wiele lat wokalistka zespołu Pod Budą, z którą wystąpiła na wielu koncertach w Polsce, USA i Kanadzie. Śpiewa także w języku greckim (Grand Prix Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu). Od 2005 roku koncertuje z  własnym zespołem u boku ojca, Andrzeja Sikorowskiego i innych krakowskich muzyków.

Wspólnie z Andrzejem Sikorowskim nagrała polsko-grecką płytę „Kraków-Saloniki” (platynowa płyta), nominowaną w 2006r do Fryderyków, płytę z kolędami i pastorałkami „Śniegu cieniutki opłatek”, w 2010 roku płytę „Sprawa rodzinna”, w 2016 roku ukazał się ich najnowszy album „Okno na Planty”. Współpracuje także z krakowskim zespołem Kroke, z którym w 2011 roku nagrała płytę „Avra” oraz z krakowskim zespołem Sokół Orkestar. Podejmuje również własne próby kompozytorskie.

Koncert Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej odbędzie się 6 marca 2024 r. o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Bilety w cenie 130 zł do kupienia online oraz w sekretariacie CSiK (ul. Nadwodna 1).