Artystyczny poranek ze „Złotą Rybką”

Zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej – genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych. „Złota Rybka” Teatru Żelaznego z Katowic będzie kolejnym spektaklem, który najmłodsi widzowie obejrzą w ramach cyklu „Artystyczne poranki” realizowanego przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Kochające się, niezamożne małżeństwo – Rybak i Baba, mieszkając w nadmorskiej miejscowości prowadzą niskiej klasy smażalnię ryb. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt. Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem. Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń, wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant.

Historia, którą zna cały świat uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy, że szczęście którego szukamy jest tuż obok. Współczesna inscenizacja umiejscawia bohaterów w …smażalni ryb w Ustce, Sopocie lub innej Łebie.

Spektakl Teatru Żelaznego z Katowic będzie można zobaczyć w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie (ul. Nadwodna 1) w niedzielę, 16 kwietnia o godzinie 10:00 (Uwaga! Nowa godzina spektaklu!). Bilety do kupienia na www.csik.garwolin.pl oraz w sekretariacie CSiK.