Duathlon Garwoliński 2024 – wyniki

Mateusz Tkaczyk został zwycięzcą tegorocznego Duathlonu Garwolińskiego. Blisko 28 km trasę pokonał w niespełna godzinę. Najlepszą kobietą na mecie była Kinga Myśliwska. Najlepsi zawodnicy z powiatu garwolińskiego to Tomasz Suchodolski i Agnieszka Flont.

Blisko 70 osób wzięło udział w tegorocznej edycji Duathlonu Garwolińskiego. Na starcie pojawili się nie tylko zawodnicy z powiatu garwolińskiego, ale także wielu sportowców z różnych zakątków Polski.  Na liście startowej można było znaleźć nazwiska zawodników z Warszawy, Lublina, Puław, Ostrowca Świętokrzyskiego czy Radomia.

– Liczyliśmy na dużą dawkę sportowych emocji oraz ciekawą rywalizację i tak też się stało. Dopisali nie tylko zawodnicy, ale także kibice i pogoda. Mamy nadzieję, że za rok w imprezie weźmie udział jeszcze więcej miłośników biegania i jazdy na rowerze – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Wydarzenie odbyło w niedzielę, 28 kwietnia. Start i meta znajdowały się na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. Zawodnicy mieli do pokonania trasę 27,5 km, w tym 7,5 km biegu oraz 20 km jazdy na rowerze. Bieg odbywał się ścieżką wokół zbiornika, a trasa rowerowa wiodła okolicznymi drogami publicznymi.

Zwycięzcą IX Duathlonu Garwolińskiego został Mateusz Tkaczyk z Puław, który na pokonanie całej trasy potrzebował 57 minut i 41 sekund. Drugie miejsce zajął Adam Ogłoblin z Warszawy, a trzecie Tomasz Suchodolski ze Skurczy w powiecie garwolińskim. Tym samym Tomasz wygrał klasyfikację mieszkańców powiatu garwolińskiego.

Wśród kobiet najlepsza była Kinga Myśliwska z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zwyciężczyni ukończyła zawody z czasem 1:10:31. Na drugim miejscu uplasowała się Agnieszka Flont z Garwolina – zwyciężczyni klasyfikacji mieszkanek powiatu garwolińskiego, a na trzecim – Agnieszka Ragus-Suszczyńska (drugie miejsce w klasyfikacji powiatowej). Trzecią mieszkanką powiatu garwolińskiego została Karolina Kamaszewska.

W kategorii mieszkańców powiatu garwolińskiego na drugim miejscu znalazł się Mariusz Leszek, a na trzecim – Bartłomiej Garnek.

Lista laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych

K1 16-29 lat

1.       Aleksandra Jakimiuk

2.       Olga Jarzyna

K2 30-39 lat

1.       Joanna Zambrowska

2.       Karolina Kamaszewska

3.       Ela Kędziorek

K3 40-49 lat

1.       Jolanta Bojarczuk

2.       Ewelina Kaska-Łobodowska

K4 50+

1.       Ewa Guszcza

2.       Dorota Sokólska

M1 16-29 lat

1.       Łukasz Binkiewicz

2.       Przemek Pazurek

3.       Ignacy Piotrowski

M2 30-39 lat

1.       Paweł Grochowski

2.       Artur Kielak

3.       Paweł Cieślak

M3 40-49 lat

1.       Rafał Korulczyk

2.       Andrzej Łoiński

3.       Tomasz Bujko

M4 50-59 lat

1.       Andrzej Ignatowicz

2.       Grzegorz Dominik

3.       Marek Mielczarek

M5 60+

1.       Zenon Michalik

2.       Tomasz Klepacki

3.       Tomasz Sokólski

Wyniki OPEN Duathlonu Garwolińskiego 2024

Link do galerii zdjęć