Dumni z biało-czerwonej, czyli Dzień Flagi

Od kilku lat świętowanie Dnia Flagi świetnie sprawdza się jako wydarzenie plenerowe na Terenach Rekreacyjnych Zarzecze. Nie dość, że przyciąga mieszkańców w każdym wieku – od młodych po starszych, to jeszcze stanowi niesamowicie piękny obrazek. Bowiem w ramach obchodów Dnia Flagi na zalewie wodowane są kajaki, a uczestnicy pływają z flagami. Nie inaczej będzie w tym roku.

Dzień Flagi Rzeczpospolitej to święto radosne i podniosłe. Flaga jest jednym z symboli narodowych i należy się jej należyty szacunek. Od kilku lat 2 maja w okolicach południa Centrum Sportu i Kultury organizuje obchody tego święta w nieco nietypowej formie. Na zalewie przy górce wodowanych jest kilkanaście kajaków, w których załogi w podwójnym składzie swobodnie pływają z łopoczącymi na wietrze biało-czerwonymi flagami. Każdego roku na to wydarzenie przybywa więcej chętnych. Nierzadko mieszkańcy Garwolina przychodzą spontanicznie, zachęceni dumną reprezentacją narodowych barw widoczną z mostu.Z głośników płynie patriotyczna muzyka, często nucona przez uczestników wydarzenia. Przez mikrofon czytane są informacje historyczne i ciekawostki o polskich symbolach narodowych, dzieci dostają biało-czerwone papierowe flagi. Po rejsie organizatorzy zapraszają na ognisko. Radosny wymiar świętowania i bycia razem ma tutaj ogromne znacznie. Tak samo będzie i w tym roku.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracja uczestników rozpocznie się w dniu wydarzenia o godzinie 11:30. Konieczne jest posiadanie dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości. Wszystkie niepełnoletnie osoby mogą wziąć udział w wydarzeniu po wyrażeniu pisemnej zgody przez rodzica/opiekuna prawnego. Organizatorzy zastrzegają sobie, w przypadku bardzo dużego zainteresowania, wprowadzenie limitów czasowych na rejs.

Regulamin wydarzenia dostępny jest tutaj