Ferie w mieście. Spędź czas z CSiK!

Ferie w mieście to stała propozycja Centrum Sportu i Kultury. W tym roku coś dla siebie znajdą amatorzy prac plastycznych, warsztatów teatralnych, aktywności sportowych, gotowania i ciekawych podróży.

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie od lat dba o to, by w ofercie znalazły się zajęcia dla dzieci w różnym przedziale wiekowym i o różnych zainteresowaniach. Co by tu porobić…? Wybierajcie!

Po pierwsze –  wycieczka

Ferie to czas, kiedy można odjechać nieco dalej i zobaczyć więcej. W tym roku odbędzie się wycieczka do Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych. Wśród atrakcji programu zajęć pt. „Na planie filmowym” znajdują się: projekcja na goglach VR, podczas której uczestnicy mogą przyjrzeć się pracy ekipy i twórców w trakcie przygotowań do wyjścia na plan i w chwili nagrywania kolejnych ujęć w hali filmowej; przymiarki kostiumów filmowych, czyli poznawanie kunsztu kostiumografów i specjalistów pracujących w ich zespołach, a przy okazji możliwość zrobienia niepowtarzalnych zdjęć z planu filmowego, multimedialne zadania edukacyjne projekcja materiałów making of, przejście niezwykłym scenograficznym tunelem podziemnym, który prowadzi do mieszkania bohatera jednej ze sztuk cyklu Teatroteka Młodego Człowieka.

Wisienką na torcie będą warsztaty charakteryzacji. W czasie spotkania uczestnicy będą mogli m.in. dowiedzieć się, kim jest charakteryzator, na czym polega jego praca na planie filmowym i jak się do niej przygotowuje. Warsztaty zilustrowane są przykładami metamorfoz oraz częścią pokazową. Każdy uczestnik pod okiem prowadzącej będzie miał możliwość wykonania efektu charakteryzacji.

Po drugie  – twórcze zabawy

Miłośników występów przed publicznością zapraszamy na cykl spotkań zatytułowany „Na straganie w dzień targowy”. Przez cztery dni dzieci będą bawić się tekstem Jana Brzechwy, szykować stroje, ćwiczyć dykcję, przełamywać tremę, by ostatniego dnia przedstawić go szerszej publiczności – rodzicom i dziadkom. Obowiązuje obecność na wszystkich czterech spotkaniach.

„Zakątki świata” to etnograficzne warsztaty plastyczne na podstawie książki Michaliny Rolnik „Zakątki”. Podczas tego spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak żyją Eskimosi, co chroni ich przed zimnem, a nawet samodzielnie zbudują własne iglo rzeczywistych wymiarów.

„Gniotę, lepię, walcuję” to rozwijające nie tylko paluszki, ale i rozbudzające pracę głowy, zajęcia w glinie. Odbędą się one w pracowni ceramiki.

Manualnie rozwinąć się będzie można także w Atelier Sztuki. Farbami, węglem, ołówkiem. Rysując, szkicując, malując. Portret, martwą naturę, pejzaż. Oko doświadczonego instruktora pozwoli odkryć drzemiące w dzieciach pokłady twórcze.

Do bardziej zaawansowanych skierowane jest spotkanie o rysunku studyjnym. Młodzież, pragnącą usprawnić swoje widzenie i warsztat, CSiK zaprasza na zajęcia w drugim tygodniu ferii.

Wiele radości podczas ćwiczeń języka i ciała przeżyją uczestnicy spotkania zatytułowanego „Zimowe warsztaty buzi i języka, wraz z muzyką całe ciało bawi się i fika”. Podobnie kreatywne zabawy odbędą się w czasie warsztatów zatytułowanych „Ruszamy do bajkowej krainy, gdzie nigdy się nie nudzimy”.

O tym, że jedzenie może być i smaczne i kolorowe, a jednocześnie zdrowe przekonają się dzieci, które przyjdą na warsztaty kulinarne. Nie dość, że będzie można poznać nowe smaki, to jeszcze odbyć podróże do krain, gdzie jedzenie jest zupełnie inne niż w Polsce.

Po trzecie – sportowe emocje

Pływalnia Miejska “Garwolanka” czeka spragnionych wodnych kąpieli przez całe ferie. W trakcie zimowych wakacji obowiązywać będzie promocja cenowa. Bilet wstępu dla dzieci i młodzieży to koszt 7 zł (naliczanie po przekroczeniu czasu według obowiązującego cennika).

Od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie pod okiem instruktorów sportowych na hali przy ulicy Żwirki i Wigury będzie można rozgrywać mecze piłki nożnej, siatkówki i koszykówki oraz ćwiczyć sprawność w tenisie stołowym. Wyjątkiem będzie jedynie środa 19 lutego. W ten dzień odbędzie się Turniej Piłki Nożnej. Zgłaszać się do niego mogą dzieci z klas 4-6 oraz z klas 7-8. Zapisy i szczegółowe informacje: Tomasz Talarek, tel. 606 314 830.

Po czwarte – dobry film

Nic tak nie cieszy, jak zabawne przygody superbohaterów na wielkim ekranie. Przez cały czas trwania ferii Kino Wilga zaprasza na seanse dla dzieci. Będzie można zobaczyć „Tajnych i fajnych”, „Gang zwierzaków” oraz „Śnieżkę i fantastyczną siódemkę”.

Po piąte – muzyczne pasje

Podczas dwóch tygodni ferii w środy i w piątki będzie można spróbować swoich sił na instrumentach klawiszowych: pianinie lub akordeonie. Pod okiem mistrza, krok po kroku, klawisz po klawiszu, dźwięk po dźwięku dzieci zagrają własną muzykę. Zajęcia trwają 30 minut.

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Gwarancją uczestnictwa w zajęciach jest dokonanie wpłaty maksymalnie w ciągu dwóch dni od zapisania oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

ZAPISY: sekretariat CSiK, ul. Nadwodna 1 (I piętro), tel. 25 682 20 51 lub mailowo: promocja@csik.garwolin.pl

Wpłat można dokonać w sekretariacie CSiK lub na konto – Bank Spółdzielczy w Garwolinie 05-9210-0008-0013-8530-2000-0020. W tytule należy wpisać OPŁATA ZA FERIE, imię i nazwisko dziecka oraz tytuł zajęć.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Szczegółowy rozkład zajęć jest podany na plakatach i ulotkach

POBIERZ ULOTKĘ