Ferie ze sportem i kulturą! Sprawdźcie naszą ofertę

Warsztaty, zajęcia sportowe, spektakle teatralne, bajki w kinie i wycieczka – ferie w mieście nie muszą być nudne. Jak co roku Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie proponuje dzieciom rozmaite aktywności na czas ich zimowego odpoczynku od zajęć szkolnych.

Tegoroczne ferie zimowe rozpoczną się 28 stycznia. Przez dwa tygodnie w ofercie Centrum Sportu i Kultury najmłodsi będą mogli znaleźć coś dla siebie. Nie zabraknie zajęć sportowych, warsztatów, spotkania z teatrem i kinem, a jeśli pogoda dopisze na koniec ferii dzieci wraz z rodzicami będą mogły wziąć udział w zimowym pikniku zorganizowanym na Terenach Rekreacyjnych „Zarzecze“.

Sport to zdrowie!

Przez cały czas trwania ferii zimowych, codziennie w godzinach 10:00-13:00 na hali sportowej będą się odbywały zajęcia sportowe w różnych dyscyplinach – piłka nożna, siatkówka, koszykówka i tenis stołowy. Przewidziano także Otwarte Mistrzostwa Garwolina w Tenisie Stołowym oraz Turniej Piłki Nożnej dla Chłopców – rocznik 2006 i młodsi, który odbędzie się 5 lutego w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie. Pływalnia Miejska „Garwolanka“ zaprasza wszystkich wielbicieli wodnych aktywności. Przez całe ferie bilet wstępu na pływalnię dla dzieci i młodzieży będzie kosztował jedynie 6 zł. Będzie także możliwość, żeby udoskonalić swoje umiejętności pływackie podczas darmowych lekcji pływania. Zajęcia odbędą się 28 stycznia oraz 1,5 i 8 lutego. Obowiązują zapisy.

Informacje i zapisy na zajęcia sportowe prowadzą instruktorzy: Jakub Sokołowski (606 825 583), Tomasz Talarek (606 314 830). Zapisy na turniej piłki nożnej: Dariusz Kasprzak (501 711 091).  Zapisy na lekcje pływania – Szkoła Pływania Garwolanka (797 807 882) lub w kasie pływalni.

Zrób to sam, czyli warsztatownia

Warsztatownia to okazja do twórczego działania oraz poznania różnych, także bardzo dawnych, technik wytwarzania różnych przedmiotów. Najmłodsi będą mieli w tym roku okazję uczestniczyć w warsztatach druku na tkaninie, czerpania papieru i tureckiej techniki malowania na wodzie, czyli ebru. Będą też uwielbiane przez dzieci warsztaty ceramiczne oraz plastyczne warsztaty kreatywnego tworzenia. Wszystkie zajęcia są płatne, a chętni muszą się zapisać w sekretariacie CSiK (25 682 20 51).

Swoje talenty będzie można także rozwijać na bezpłatnych zajęciach plastycznych i muzycznych. Od wtorku do piątku w godzinach 12:00-15:00 będzie dla dzieci otwarta pracownia plastyczna, a od środy do piątku na naukę gry na instrumentach klawiszowych zaprasza ognisko muzyczne. Są to zajęcia indywidualne, dlatego koniecznie trzeba sobie zarezerwować termin u prowadzącego – Julian Czaporowski (668 377 768)

Kino, teatr i coś jeszcze

Wielbicieli cyklu „Artystyczne poranki” na pewno ucieszy fakt, że w ramach akcji zimowej 28 stycznia o godz. 10:30 na scenie CSiK wystąpi znany garwolińskiej publiczności Teatr Katarynka ze spektaklem w sam raz na tę porę roku „Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja”. Bilety w cenie 10 zł można kupić w sekretariacie oraz na stronie internetowej CSiK.

30 stycznia o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Pływalni Miejskiej „Garwolanka” w ramach przygotowanego przez Klub Seniora w Garwolinie „Popołudnia z dziadkami” będzie można obejrzeć przedstawioną przez seniorów bajkę „Królewna Śnieżka”. Po spektaklu będzie okazja do wspólnych gier i zabaw. Udział w spotkaniu kosztuje 10 zł, a zapisy prowadzi sekretariat CSiK.

Bajkowe będą też ferie w Kinie „Wilga”. Młodzi widzowie będą mogli obejrzeć najnowsze filmowe przeboje – „Sekretny świat kotów” oraz „Asteriksa i Obeliksa. Tajemnica magicznego wywaru”. 6 i 7 lutego zaplanowano filmowe niespodzianki – od południa do samego wieczora. Co będzie można zobaczyć na dużym ekranie? Śledźcie repertuar kina!

Zimowa podróż w nieznane

Dokąd tym razem wesoły autobus powiezie uczestników wyprawy organizowanej przez CSiK? Byle nie… a jednak do Warszawy! Przed dziećmi nie lada atrakcje. 4 luteg0 najpierw odwiedzą Manufakturę Cukierków, gdzie wezmą udział w warsztatach pn. „Ukręć sam lizaka”. Z warsztatów najmłodsi wyjdą nie tylko z wiedzą o tym, jak się ręcznie tworzy słodycze, ale także z własnoręcznie ukręconym lizakiem oraz paczką cukierków. Kolejnym przestankiem w podróży będzie Stacja Grawitacja, czyli park linowy, park trampolin, ścianka wspinaczkowa, w tym także specjalna ścianka dla dzieci oraz tor Ninja w jednym. To będą bardzo aktywne dwie godziny. Koszt wyjazdu to 65 zł. Zapisy w sekretariacie CSiK.

Wyjazd organizowany dla dzieci od 7. roku życia.

Dokumenty na wycieczkę: Regulamin i oświadczenie rodziców/opiekunów

Spektakl „Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja” – KUP BILET

Pobierz ulotkę z programem

Pobierz formularz zgłoszeniowy