Festiwal „A źródło wciąż bije”. Gośćmi będą: Namotane i Piramidy

Po raz kolejny Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zachęca do sięgnięcia po utwory poezji śpiewanej. 18 kwietnia odbędą się przesłuchania konkursowe festiwalu „A źródło wciąż bije”, a 19 kwietnia na scenie laureaci wystąpią obok lokalnej formacji Namotane i zespołu Piramidy, który zdobył serca garwolińskiej publiczności, wykonując utwory Bułata Okudżawy.

Poezja śpiewana to gatunek niszowy, wymagający, ale niezwykle bogaty w piękne i wartościowe utwory, dlatego wciąż ma spore grono wiernych słuchaczy. Festiwalu Piosenki Poetyckiej „A źródło wciąż bije” to okazja do spotkania z tą muzyką – zarówno dla wykonawców, jak i słuchaczy. To także zachęta dla tych, którzy w zaciszu własnego domu piszą lub komponują, bo w konkursie mile widziani są nie tylko odtwórcy, ale także młodzi  autorzy muzyki czy tekstów poetyckich.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych – kl. IV – VII, gimnazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli.

Przesłuchania konkursowe odbędą się dnia 18 kwietnia w Kawiarni „Moja Muzyka”. Laureaci wystąpią 19 kwietnia o godzinie 18.30 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie podczas koncertu „Od romantyczności do współczesności”. Najlepsi wykonawcy wystąpią obok lokalnej formacji Namotane, która od kilku lat jest głównym promotorem poezji śpiewanej w naszym regionie i współorganizuje festiwal. Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie zespół Piramidy, który wystąpił w CSiK jesienią z koncertem utworów Bułata Okudżawy. Tym razem będzie można usłyszeć kompozycje do tekstów Adama Mickiewicza i Cypriana Kamila Norwida.

Wydarzenie jest częścią obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bilety na koncert „Od romantyczności do współczesności” do kupienia wkrótce na naszej stronie oraz w sekretariacie CSiK.

REGULAMIN FESTIWALU
KARTA ZGŁOSZENIA