Bezsenna – wystawa o chlebie i zaangażowaniu

To fotograficzna opowieść o pracy, zaangażowaniu, pasji i miłości do ludzi. Już wkrótce światło dzienne ujrzy album poświęcony Zofii Kobus, która od 18 lat sama prowadzi rodzinną piekarnię. Fotografie dokumentujące jej pracę autorstwa Dariusza Szubińskiego będzie można zobaczyć już 6 kwietnia w Galerii „Kotłownia”.

Zarówno album, jak i wystawa noszą tytuł „Bezsenna”. Fotografie zostały wykonane rok temu w nocy z 27 na 28 marca. To właśnie nocą Zofia Kobus wypieka chleb i bułki dla mieszkańców Garwolina, którzy już przed godziną 6:00 pojawiają się w jej piekarni. To miejsce z ogromną historią – kiedyś prowadzone przez teścia pani Zofii, później przez nią i jej męża. W 2000 roku, po śmierci męża, Zofia Kobus postanowiła kontynuować rodzinną tradycję. Do dziś sama prowadzi piekarnię.  – Te zdjęcia opowiadają o pracy bardzo skromnej osoby. Jej zaangażowanie, służenie innym to ciężka nocna praca zasługująca na szacunek i zaprezentowanie tej postawy innym. Wybrane zdjęcia wprowadzą Was w magię tworzenia niby tak oczywistego i oczekiwanego o poranku chleba do spożycia posiłku. Zapraszam Was do poznania niezwykłego poświęcenia tej skromnej kobiety – mówi Dariusz Szubiński, autor zdjęć.

Album „Bezsenna” ukaże się już wkrótce. Będzie zawierał 58 zdjęć. Od 6 kwietnia w Galerii „Kotłownia” Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie będzie można obejrzeć wybranych 13 fotografii.

Podczas wernisażu wystawy, który odbędzie się 6 kwietnia o godzinie 18:00 nie zabraknie także głównej bohaterki prac – Zofii Kobus oraz jej wypieków – pysznego chleba i domowych ciastek.

„Bezsenna” – wystawa fotografii Dariusza Szubińskiego

Wernisaż wystawy: 6 kwietnia godz. 18:00

Galeria „Kotłownia” – Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie