Zagrają Piramidy i Namotane

Jesienią oczarowali garwolińską publiczność wykonaniem utworów Bułata Okudżawy, a w kwietniu powrócą z koncertem „Mickiewicz unplugged… i dwa Norwidy”. Będzie to opowieść o wielkiej miłości, namiętności i zdradzie. Podczas tego wieczoru obok zespołu Piramidy wystąpi także formacja Namotane.

19 kwietnia w sali widowiskowej CSiK będzie można usłyszeć akustyczny koncert w wykonaniu składający się z tekstów Adama Mickiewicza w aranżacjach współczesnych. Muzycy z zespołu Piramidy pokazują Mickiewicza nie jako poetę, który jest tylko symbolem, pomnikiem i autorem „Pana Tadeusza”, ale jako kogoś kto potrafił pięknie pisać o miłości. Podczas koncertu będzie czasem wesoło i humorystycznie, czasem nostalgicznie, a nawet wzruszająco. Nie zabraknie też miejsca na wspólne pośpiewanie z przybyłymi gośćmi. Publiczność zebrana w sali widowiskowej usłyszy kilkanaście najbardziej znanych wierszy Adama Mickiewicza, jak „Do M***”, „Sen”, „Romantyczność”, „Zaloty”, „Stepy akermańskie”, „Pchła i rabin” i wiele innych, a całość uzupełniają utwory Cypriana Kamila Norwida, w tym legendarna „Moja piosnka – Tęskno mi Panie”.

Koncert wykonają: Piotr Kajetan Matczuk – śpiew, gitara akustyczna, instrumenty klawiszowe, Artur Chyb – śpiew, banjo, gitara akustyczna, Tomasz Imienowski – śpiew, gitara basowa, Dawid Lipka – śpiew, trąbka, Tomasz Paszko – śpiew, perkusja.

Zespół Piramidy istnieje na polskiej scenie od 2009 roku i ma na swoim koncie 4 płyty oraz koncerty w wielu miejscach w Polsce i na świecie, m. in. w Berlinie, Monachium, Luksemburgu, Genewie. Piramidy akompaniują także w różnych projektach teatralnych z czołówką polskich aktorów, m.in. stanowią zespół Krzysztofa Tyńca (Teatr Ateneum w Warszawie). Koncerty zespołu transmitowane były wielokrotnie przez Telewizję Polską. Zespół wystąpił w Garwolinie w 2017 roku z piosenkami Bułata Okudżawy.

Piramidy zagrają 19 kwietnia o godzinie 18:30 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury. Koncert poprzedzi występ zespołu Namotane.

„Mickiewicz unplugged… i dwa Norwidy”

Piramidy

19 kwietnia 2018, godz. 18:30

WSTĘP WOLNY