Galeria Kotłownia pełna artyzmu i śmiechu

16 lutego o godzinie 18:00 Centrum Sportu i Kultury zaprasza na pierwszy w tym roku wernisaż w Galerii Kotłownia. Takiej wystawy jeszcze nie było! Malarska wizja humoru z zeszytów szkolnych autorstwa Małgorzaty Lazarek.

– Autorka prac będzie obecna podczas wernisażu. To zawsze jest niezwykłe doświadczenie. Możliwość rozmowy z artystką, dopytania się o proces tworzenia, inspiracje, technikę… Tym bardziej więc zachęcam do przybycia. Małgorzata Lazarek to artystka wielokrotnie nagradzana w międzynarodowych konkursach. Swoimi obrazami stara się przekazać pozytywne emocje. Chce cieszyć oko i radować duszę. Będzie to wystawa prac satyrycznych. Takiej jeszcze w Kotłowni nie mieliśmy – mówi Luiza Kondej-Matusiak, kurator wystawy.

W Galerii Kotłownia zostanie pokazanych 26 obrazów artystki. W czasach szkolnych Małgorzata Lazarek wycinała z gazet fragmenty z rubryki: Humor z zeszytów szkolnych. Wiele lat później jej kolekcja wycinków doczekała się malarskiej wizji. Swobodne, szybkie i spontaniczne – takie są prace artystki.

Małgorzata Lazarek- absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (wydział Grafiki w Katowicach). Swój dyplom obroniła w pracowni malarstwa prof. Jacka Rykały i pracowni grafiki prof. Tomasza Jury. Została uhonorowana medalem akademii za całokształt pracy twórczej. Pracowała jako nauczyciel rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym. Ponadto był grafikiem w Superekspresie, ilustrowała dla Gazety Wyborczej, Newsweeka, Twojego Stylu i wielu innych czasopism. Brała udział w licznych konkursach krajowych i zagranicznych. Jest laureatką konkursu Obraz Roku 2008, rok później jej obraz otrzymał wyróżnienie w konkursie ZPAP. Trzynaście razy otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Konkursie SATYRYKON, a w roku 2013 zdobyła tam Grand Prix. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i ilustracją. Prace prezentuje na wystawach w kraju i za granicą.

Galeria Kotłowania

od 16.02.2024

wstęp wolny