Miszmasz w Galerii Kotłownia

Już w najbliższy czwartek, 6 czerwca, gośćmi, a zarazem gospodarzami w Galerii Kotłownia staną się dzieci. To właśnie ich prace będą prezentowane podczas wernisażu XIX wystawy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom. Od wielu lat stowarzyszenie pokazuje twórczość młodych, śmiałych, pełnych entuzjazmu twórczego wychowanków przystaniowych świetlic.

Czerwcowy wernisaż w Galerii Kotłownia na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń. Prezentowane podczas niego prace to efekt całorocznych spotkań w świetlicach Przystań.

Garwolińskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom prowadzi cztery takie placówki. Przystanią nr 1 opiekuje się Agnieszka Wielgosz, która jest też odpowiedzialna za przygotowanie całej wystawy, Przystanią nr 2 – Małgorzata Walenda, Przystanią nr 3 – Agnieszka Kurek, Przystanią w Rębkowie – Elżbieta Głodek. To dzięki nim młodzi artyści rozwijają i odkrywają swoje plastyczne talenty, uczą się wyrażać emocje poprzez działanie twórcze. Rozwój jest wszechstronny i różnorodny. Podopieczni Przystani w roku szkolnym 2023/2024 brali także udział w warsztatach ceramiki prowadzonych przez Kingę Smak-Lasocką.

Wernisaż zatytułowany „Miszmasz” odbędzie się w czwartek, 6 czerwca o godzinie 16:00. Wstęp wolny. Centrum Sportu i Kultury oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom serdecznie zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniu. Warto przyjść całymi rodzinami. Obecność gości z pewnością ucieszy młodych artystów.