Artystyczny poranek na bis – już 9 czerwca

W Dzień Matki „Buziakiem mamusi” Teatru Itakzagramy Centrum Sportu i Kultury zakończyło cykl Artystycznych poranków. To był 8 spektakl dla dzieci. Były wielkie emocje, nagrody i… zapowiedź kolejnej przygody teatralnej.

Cykl artystyczne poranki cieszy się wielkim zainteresowaniem. Raz w miesiącu w niedzielne przedpołudnie na scenie CSiK gości teatr dziecięcy. Zamysł cyklu jest przede wszystkim edukacyjny. Chodzi o uwrażliwienie młodych widzów na słowo, pomoc w przeżywaniu – czasem bardzo trudnych – emocji, rozwój wyobraźni. Przez 8 miesięcy młodzi miłośnicy teatru mogli obejrzeć bardzo różne spektakle: od klasycznych, choć nie zawsze klasycznie zagranych, bajek jak Czerwony Kapturek Teatru Scena 96, przez Pchłę Szachrajkę Teatru Żelaznego po pełnego emocji Sokratesa w piaskownicy Teatru MałeMi, czy lalkowo-cieniowego „Buziaka mamusi”.

W tym roku organizatorzy zaproponowali uczestnikom jeszcze jedną formę zabawy. Podczas każdego spektaklu dzieci otrzymywały naklejkę, którą wklejały do specjalnego folderu. Ci, którym udało się zebrać komplet, zostali nagrodzeni. 9 czerwca w ogrodach CSiK odbędzie się „Artystyczny poranek na bis”. W pięknych okolicznościach przyrody wystąpi Teatr Kultureska z przedstawieniem „Bukiet Talentów”.

„Bukiet Talentów” to wspaniały rozśpiewany interaktywny spektakl dla dzieci, pełen pięknej muzyki, ruchu i animacji. To 60 minut dobrej zabawy z pełnymi energii bohaterami spektaklu – Stokrotką, Różą i Kaktusem. Spektakl porusza ekologiczne tematy, takie jak: recykling, segregacja odpadów i prawidłowe nawyki ekologiczne. Dzieci w śpiewający sposób powtórzą zasady segregacji i nauczą się, jakie surowce możemy ponownie przetwarzać. Kwiaty pokażą najmłodszym, jak żyć ekologicznie i jak dobrze się bawić! Przedstawienie przygotowane jest w konwencji show, pełnego muzyki, zabaw i interakcji z dziećmi. W spektaklu wykorzystywane są tylko autorskie utwory muzyczne Teatru Kultureska.

Nic straconego! Kup bilet na spektakl

Nie wszystkim udało się zebrać komplet naklejek, ale nic straconego! Bilety na plenerowy spektakl można zakupić w sekretariacie CSiK w cenie 20 zł oraz na www.csik.garwolin.pl. Przedstawienie „Bukiet Talentów” 9 czerwca godz. 10:30 ogród CSiK (wejście przez kino). Koniecznie zabierzcie ze sobą koce!