Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na rok szkolny 2021/2022 od października w Kinie Wilga

Od 17 maja do 5 października trwają zapisy szkół do kolejnej edycji Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Centrum Sportu i Kultury przystępuje do programu po raz pierwszy. Tegoroczna  edycja programu, który ma za sobą 15 lat doświadczenia, będzie dostosowana do sytuacji epidemicznej oraz obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Mając na uwadze bezpieczeństwo nauczycieli oraz uczniów, w tym roku i dostępna będzie elastyczna forma udziału w programie. W praktyce oznacza to, że szkoły będą mogły łączyć projekcje w kinach ( jest ich już ponad 100 w całej Polsce) z seansami online w wygodny dla siebie sposób.

 

Wierzymy, że doskonale przygotowana oferta NHEF spotka się z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Edukacja filmowa będzie odbywać się na wszystkich poziomach nauczania – od przedszkoli po szkoły ponadpodstawowe. Warto zapisywać się już dziś. Program jest tak przygotowany, że można go z łatwością zmieniać w zależności od okoliczności – mówi Barbara Kupczyk-Mikulska – koordynatorka projektu.

 

Najważniejsze zmiany, jakie wprowadziliśmy dla komfortu uczestników, to:

●       możliwość realizowania projektu w wersji stacjonarnej, online lub hybrydowej,

●       swoboda w zmianie formy uczestnictwa ze stacjonarnego na online (w przypadku ponownego zamknięcia kin lub decyzji o nauczaniu zdalnym),

●       ograniczenie liczby osób na seansach stacjonarnych na sali kinowej zgodnie z aktualnymi wytycznymi GIS,

●       realizacja indywidualnych seansów stacjonarnych dla jednej lub kilku klas z tej samej szkoły z wideo prelekcjami i omówieniami filmów (zapisy po kontakcie z koordynatorem).

 

Zachęcamy do korzystania z oferty NHEF stacjonarnie – w kinie i w przestrzeni szkolnej klasy, a także online, jako uzupełnienie lub inspiracja do zajęć. Program online to również szansa na uczestnictwo uczniów, którzy  wcześniej nie mieli możliwości oglądania naszych filmów w kinie. Wierzymy, że seans filmowy to wspaniała okazja do zdobywania wiedzy i dzielenia się doświadczeniami, a rozmowy o kinie rozwijają kompetencje społeczne i emocjonalne, które są dla uczniów bezcenne.

 

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to filmy dostosowane do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, dopełnionych o prelekcje, omówienia i propozycje warsztatów plastycznych, karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne do pobrania z naszej strony www.nhef.pl.

 

Przygotowane materiały dydaktyczne stanowią pomoc dla nauczycieli w realizacji podstawy programowej poszczególnych przedmiotów. Jesteśmy przekonani, że udział w NHEF wzbogaci jednocześnie programy wychowawczo-profilaktyczne szkoły, a filmy oglądane w domu z udziałem rodziny ucznia mogą stanowić inspirujący punkt wyjścia do działań wychowawczych zarówno w szkolnej klasie, jak i w domu.

Zapraszamy do zapisów przez wypełnienie formularza: www.panel.nhef.pl/zgloszenie należy wybrać w wyszukiwarce GARWOLIN i dalej postępować według instrukcji zgłoszenia.

Szczegółowe informacje o programie oraz materiały dydaktyczne dla nauczycieli dostępne są na stronie: www.nhef.pl

Katalog ze szczegółowym programem znajduje się tutaj:https://nhef.pl/upload/2021/05/katalog-nhef-21_22_web.pdf

 

Centrum Sportu i Kultury będzie pokazywało następujące cykle:

  • dla przedszkolaków Chodzę do kina
  • dla klas 1-3 Filmowe podróże
  • dla klas 4-6 Świat filmu
  • dla klas 7-8 Dojrzewanie w kinie
  • dla szkół średnich Analiza filmu