Poezja „na onlinach”, czyli wyniki konkursu „Różewicz – smakowanie słowa”

W roku Tadeusza Różewicza Centrum Sportu i Kultury postanowiło uczcić jego pamięć konkursem recytatorskim. Jego celem była popularyzacja poezji mistrza, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz zdolności aktorskich młodych ludzi. Zamknięcie domów kultury i nietypowe funkcjonowanie szkół sprawiło, że konkurs mógł się odbyć tylko w wersji online.

– Cieszymy się, że tak nietypowa forma konkursu zyskała aprobatę uczniów i nauczycieli. Otrzymaliśmy kilkanaście zgłoszeń, większość w kategorii szkół średnich. Wszystkie nagrania są dla nas oznaką zaangażowania młodych ludzi. Doceniamy ich trud włożony w przygotowanie się, wybór wierszy, organizację techniczną zapisu wystąpień. Niezależnie od wyników uważamy, że każdy, kto podjął wyzwanie „smakowania słowa” poetyckiego zyskał wiele: ubogacił swoją wrażliwość, przełamał tremę, zmierzył się z innym postrzeganiem świata – mówi Barbara Kupczyk-Mikulska koordynatorska konkursu i członek jury.

Komisja konkursowa powołana przez Centrum Sportu i Kultury zdecydowała o przyznaniu następujących nagród:

w kategorii klas 7-8:

miejsce I – Agata Błachnio
miejsce II – Marta Żołądek
miejsce III – Justyna Masny
w kategorii szkół średnich:

miejsce I – Wiktoria Goliszewska
miejsce II – Michał Kołodziej
miejsce III – Maja Kowalska
oraz dwa wyróżnienia dla:

Olgi Wyszyńskiej oraz Aleksandry Tkaczyk.

Jury serdecznie gratuluje wszystkim osobom, które nadesłały swoje nagrania. Laureatów po odbiór nagród i dyplomów zapraszamy do sekretariatu Centrum Sportu i Kultury od piątku 14 maja.